Jakie zioła na cholesterol ?

Jakie zioła na cholesterol ?

Zioła, które na obniżenie cholesterolu we krwi by uniknąć miażdżycy czy zawału serca ? Wysoki poziom cholesterolu to powszechny problem, z którym zmaga się wielu z nas. Wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zawały serca i udary mózgu, jeśli nie jest leczony na czas. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu obniżenia jego poziomu. Zioła są skutecznym naturalnym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i utrzymanie go pod kontrolą na dobre!

Zioła na obniżenie cholesterolu

Kwas gymnemowy jest flawonoidem, który jest rodzajem przeciwutleniacza. Występuje w liściach i korze rośliny Gymnema sylvestre i jest stosowany od tysięcy lat w leczeniu cukrzycy.

Kwas gymnemowy działa poprzez zapobieganie wchłanianiu przez organizm węglowodanów z pożywienia - co oznacza, że szybciej poczujesz się pełny i nie będziesz w stanie wchłonąć tylu kalorii z tego, co jesz. Może to pomóc w utracie wagi, jeśli próbujesz schudnąć!

Kwas gymnemowy obniża również poziom cukru we krwi poprzez spowolnienie tempa, w jakim cukier dostaje się do krwiobiegu po spożyciu węglowodanów (lub innych pokarmów zawierających węglowodany).

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Zioła na podwyższony cholesterol

Guggul to naturalna żywica pochodząca z drzew rosnących w Indiach. Jest stosowana od tysięcy lat jako lek ziołowy i wykazano, że pomaga obniżyć poziom cholesterolu. W szczególności guggul może obniżać poziom cholesterolu LDL (złego), jednocześnie podnosząc poziom cholesterolu HDL (dobrego).

Guggul jest skuteczny w obniżaniu całkowitego cholesterolu i trójglicerydów u osób z podwyższonym poziomem tych substancji we krwi. Jednakże, ponieważ nie zmniejsza ilości cząsteczek LDL ani nie zwiększa rozmiaru cząsteczek HDL, nie ma takiego samego wpływu na ryzyko chorób serca jak statyny.

Guggul ma również niewiele skutków ubocznych, jeśli jest przyjmowany prawidłowo.Jednak kobiety w ciąży nie powinny przyjmować guggulu, chyba że zaleci to lekarz, ponieważ może to spowodować poronienie lub przedwczesny poród, jeśli zostanie przyjęty w czasie ciąży.

Zioła obniżające 

Guarana to roślina pochodząca z amazońskich lasów deszczowych. Od wieków stosowana jest przez rdzennych mieszkańców jako środek pobudzający, hamujący apetyt i dodający energii. Guarana jest również stosowana jako ogólny tonik dla organizmu.

Czym jest cholesterol ? 

Przeczytałeś badania i jesteś gotowy przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem. Chcesz stosować zioła na cholesterol, ale co dokładnie one robią?

Zioła mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu poprzez zmniejszenie wchłaniania tłuszczów w przewodzie pokarmowym. Zwiększają również produkcję kwasów żółciowych i obniżają poziom trójglicerydów (rodzaj tłuszczu). Wiele ziół działa jako przeciwutleniacze, co oznacza, że zmniejszają one uszkodzenia powodowane przez wolne rodniki w DNA naszych komórek. Zmniejsza to stan zapalny w całym organizmie, w tym w naszych tętnicach - a stan zapalny jest jedną z przyczyn wysokiego poziomu cholesterolu.Jeśli szukasz łatwego sposobu na rozpoczęcie zdrowszego odżywiania już dziś, rozważ włączenie powyższych produktów do swojego jadłospisu.

Podsumowanie jakie zioła stosować

Jeśli więc szukasz sposobu na obniżenie poziomu cholesterolu, dlaczego nie wypróbować niektórych z tych ziół? Wszystkie są naturalne i udowodniono ich skuteczność w badaniach klinicznych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ich stosowania lub innych naturalnych środków na wysoki poziom cholesterolu, pamiętaj o szkoleniach dostępnych w naszej platformie Bez Tabletek. Nie ograniczony dostęp do dziesiątek szkoleń , ebooków czy podcastów w jednym miejscu.

Twoje zdrowie jest najważniejsze ?

Dowiedz się więcej z unikalnych autorskich szkoleń przygotowanych dla ciebie przez naszych prelegentów, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. Dołącz już dziś!

Już od kilkunastu złotych miesięcznie !

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca