Ginkgo biloba - zioło wspomagające funkcję poznawczą i poprawę krążenia. Ginkgo biloba – na pamięć i koncentrację. Ginkgo biloba - skutki uboczne 

Ginkgo biloba - zioło wspomagające funkcję poznawczą i poprawę krążenia. Ginkgo biloba – na pamięć i koncentrację. Ginkgo biloba - skutki uboczne 

Ginkgo biloba to drzewo, które jest popularnym składnikiem suplementów diety i produktów naturalnych. Zioło to posiada wiele właściwości zdrowotnych i leczniczych, zwłaszcza zdolność do wspomagania naszej pamięci i koncentracji oraz poprawy krążenia krwi. Ginkgo biloba znane jest od stuleci, ale jego stosowanie lecznicze zaczęło się rozwijać w ostatnich dziesięcioleciach.

Ginkgo biloba jako lek - Jakie są jego potencjalne korzyści zdrowotne?

Ginkgo biloba jest stosowany jako suplement diety w celu poprawy funkcji poznawczych i poprawy krążenia krwi. Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że regularne stosowanie tego zioła może mieć korzystny wpływ na zdrowie, w tym na:

 • Poprawę czynności poznawczych, takich jak koncentracja, pamięć i zdolność uczenia się,
 • Zmniejszenie objawów związanych z chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera i demencja,
 • Poprawę krążenia krwi i ukrwienia mózgu,
 • Zmniejszenie ryzyka choroby sercowo-naczyniowej,
 • Zmniejszenie objawów astmy i alergii.

Ginkgo biloba - Przeciwwskazania i sytuacje, w których należy zachować ostrożność

Przed rozpoczęciem stosowania ginkgo biloba należy skonsultować się z lekarzem. Niektóre osoby powinny zachować ostrożność w stosowaniu tego zioła, a niektóre powinny go zupełnie unikać. Do sytuacji, w których należy zachować ostrożność, należą:

 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych
 • Cukrzyca
 • Padaczka
 • Choroby serca
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Alergia na ginkgo biloba

Wszystkie powyższe sytuacje wymagają konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem stosowania ginkgo biloba.

Miłorząb japoński - Właściwości lecznicze i zastosowanie w naturalnej medycynie

Miłorząb japoński (Sophora japonica) to inna roślina, która ze względu na swoje właściwości jest często łączona z ginkgo biloba. Roślina ta jest bogata w flawonoidy, które posiadają silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Miłorząb japoński ma wieloletnie zastosowanie w medycynie naturalnej, zwłaszcza w leczeniu:

 • Obrzęków nóg
 • Uszkodzeń naczyń krwionośnych
 • Zaburzeń krążenia kończyn dolnych
 • Zmniejszenia bólu w kręgosłupie

Działanie ginkgo biloba - Jak wpływa na organizm i jakie ma efekty terapeutyczne?

Ginkgo biloba działa przeciwutleniająco i przeciwzapalnie dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym. Dzięki temu może chronić nasze komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników i związków prozapalnych, które mogą przyczynić się do rozwoju licznych chorób.

Ginkgo biloba jest również znany ze swoich właściwości neuroprotekcyjnych, które wpływają na zdolność mózgu do radzenia sobie z uszkodzeniami. W badaniach klinicznych stwierdzono, że suplementacja ginkgo biloba może mieć korzystny wpływ na funkcję poznawczą, poprawiając na przykład pamięć i procesy poznawcze.

Ginkgo biloba ma także pozytywny wpływ na układ krwionośny, poprawiając jego funkcje. Dzięki działaniu rozszerzającemu naczynia krwionośne, może wpłynąć korzystnie na poprawę ukrwienia mózgu i kończyn dolnych.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ginkgo biloba - Jak wybrać odpowiedni preparat? Wskazówki dotyczące zakupu i dawkowania

Przy zakupie preparatu z ginkgo biloba należy zwrócić uwagę na dawkowanie, stężenie składników oraz jakość produktu. Warto wybierać produkty renomowanych producentów i zwracać uwagę na skład, aby upewnić się, że produkt nie zawiera substancji niepożądanych.

Najlepiej stosować się do zaleceń lekarza lub specjalisty od suplementów diety odnośnie dawkowania i częstotliwości stosowania preparatu. Zazwyczaj dawka wynosi od 120 do 240 mg na dzień, ale w zależności od potrzeb może się różnić. Suplementy z ginkgo biloba należy przyjmować podczas posiłków, ponieważ poziom cukru we krwi może ulec obniżeniu.

Ginkgo biloba - skutki uboczne

Ginkgo biloba to popularne zioło, które jest często stosowane w celu poprawy funkcji umysłowych i krążenia krwi. Chociaż może ono przynieść wiele korzyści, to należy być świadomym potencjalnych skutków ubocznych i ostrożnie go stosować. Oto niektóre z głównych skutków ubocznych związanych z ginkgo biloba:

 1. Problemy żołądkowo-jelitowe: Niektórzy ludzie mogą doświadczać problemów żołądkowo-jelitowych po spożyciu ginkgo biloba, takich jak nudności, wymioty, biegunka czy bóle brzucha.
 2. Alergie i skórne reakcje alergiczne: U niektórych osób ginkgo biloba może wywołać reakcje alergiczne, które manifestują się wysypką, świądem skóry lub obrzękiem.
 3. Krwawienie i zakrzepica: Ginkgo biloba ma właściwości przeciwzakrzepowe, co oznacza, że może zwiększać ryzyko krwawienia. Osoby przyjmujące leki przeciwkrzepliwe (np. warfarynę) lub mające problemy z krzepliwością krwi powinny zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed suplementacją ginkgo biloba.
 4. Interakcje z lekami: Ginkgo biloba może mieć interakcje z niektórymi lekami. Może wpływać na działanie leków przeciwdrgawkowych, przeciwcukrzycowych, przeciwzakrzepowych oraz leków wpływających na ciśnienie krwi. Osoby przyjmujące regularnie leki powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.
 5. Bóle głowy: Niektóre osoby zgłaszają bóle głowy jako skutek uboczny ginkgo biloba.
 6. Zmniejszenie poziomu cukru we krwi: Ginkgo biloba może wpływać na poziom cukru we krwi, co może być niebezpieczne dla osób z cukrzycą. Osoby z cukrzycą powinny monitorować poziom cukru we krwi i skonsultować się z lekarzem przed suplementacją.
 7. Reakcje skórne na słońce: U niektórych osób ginkgo biloba może zwiększać wrażliwość skóry na promieniowanie UV, co może prowadzić do oparzeń słonecznych. Osoby, które stosują ginkgo biloba, powinny unikać nadmiernego narażenia na słońce.
 8. Objawy neurologiczne: W niektórych przypadkach ginkgo biloba może wywoływać objawy neurologiczne, takie jak zawroty głowy, drgawki lub splątanie.

Warto pamiętać, że reakcje na ginkgo biloba mogą być bardzo indywidualne, a niektóre osoby mogą doświadczać skutków ubocznych, podczas gdy inne nie. Jeśli rozważasz stosowanie ginkgo biloba w celach leczniczych lub suplementacyjnych, zawsze zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek istniejące schorzenia lub przyjmujesz leki. Ważne jest również stosowanie się do zalecanej dawki i nie przekraczanie jej, aby uniknąć ryzyka skutków ubocznych.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Jak stosować prezerwatywy damskie? Czy to skuteczny środek antykoncepcyjny? Prezerwatywa - rodzaje i rozmiary. Czy jest skutecznym środkiem antykoncepcji? 

Prezerwatywy damskie to forma antykoncepcji oparta na zasadzie fizycznego zabezpieczenia się podczas stosunku przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zapobiegania ciąży. Damskie prezerwatywy są stosunkowo nowym wynalazkiem na rynku antykoncepcji, ale cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich prostotę i łatwość użycia. Jeśli chcesz poznać więcej na temat prezerwatyw damskich i ich skuteczności jako środka antykoncepcyjnego, przeczytaj ten poradnikowy artykuł.

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Co to jest morfina i jak działa? Silny lek przeciwbólowy. Uzależnienie od morfiny. 

Morfina to silny lek przeciwbólowy, który stosuje się w medycynie w celu łagodzenia bólu, szczególnie w przypadku bólu pourazowego, nowotworowego oraz chorób przewlekłych. Morfina jest opioidem, czyli substancją, która działa na receptory opioidowe w mózgu, zmniejszając w ten sposób odczuwanie bólu. Niemniej jednak, ze względu na jej potencjalne skutki uboczne, morfina jest zwykle stosowana w przypadkach silnego bólu, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. W tym artykule omówimy, czym jest morfina, jej działanie na organizm, sposób podawania oraz mit o tym, że morfina przyspiesza śmierć.

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Właściwości zdrowotne podagrycznika. Kiedy należy go stosować? Podagrycznik – właściwości zdrowotne. Kolendra – właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni. 

Podagrycznik to roślina, która ma właściwości lecznicze i korzystny wpływ na zdrowie człowieka, jednak jednocześnie może wywoływać skutki uboczne i powinien być stosowany z ostrożnością. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze informacje na temat tej rośliny, w tym czym jest podagrycznik, jak wygląda, jakie ma właściwości lecznicze, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania oraz zalecenia dotyczące dawkowania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca