Dlaczego Twoje suplementy mogą nie przynosić efektów i jak to sprawdzić?

Dlaczego Twoje suplementy mogą nie przynosić efektów i jak to sprawdzić?

Wiele osób szuka naturalnych rozwiązań, unikając tradycyjnych leków, ale często napotykają na problem oceny efektywności tych suplementów. Czy faktycznie dostarczają obiecanych korzyści zdrowotnych?

Dlaczego suplement suplementowi nie równy?

Efektywność suplementu zależy od wielu czynników, takich jak jego pochodzenie, forma podania, a także indywidualne aspekty, np. genetyka czy styl życia. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać świadomego wyboru, opartego na solidnych dowodach.

Różne suplementy mogą zawierać składniki w różnych formach, co wpływa na ich biodostępność i efektywność. Do tego dochodzi też kwestia tego, jak poszczególne składniki reagują ze sobą - zazwyczaj producenci komunikują efektywność pojedynczego składnika, a nie posiadają danych na temat efektów, jakie przynoszą tworzone przez nich mieszanki. Skuteczność może się również różnić ze względu na sposoby ekstrakcji i przetwarzania składników aktywnych. Różnice w jakości i składzie surowców używanych do produkcji suplementów mają kluczowe znaczenie.

Ponadto, sposób, w jaki składniki są wchłaniane przez organizm, może znacząco wpływać na efektywność. Indywidualne potrzeby i cel zdrowotny również odgrywają istotną rolę w doborze odpowiednich suplementów. Dlatego, wybierając suplementy, warto korzystać z wiarygodnych źródeł i badań, które mogą dostarczyć obiektywnych informacji na temat ich skuteczności.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak zweryfikować skuteczność suplementów?

Proste metody, jak prowadzenie dzienniczka samopoczucia, mogą dać pewne wskazówki, ale nie są wystarczająco obiektywne. Bardziej zaawansowane metody obejmują monitoring danych z urządzeń wearable, takich jak jakość snu, oraz badania krwi i moczu, które mierzą biodostępność konkretnych składników. Przeprowadzenie pomiarów i poprawna analiza danych to nie jest jednak łatwe zadanie bez odpowiedniego zaplecza naukowego.

Odpowiedzią na potrzebę poznania prawdy na temat faktycznego działania suplementów może być udział w programie badawczym startupu Evidose. Firma wykorzystuje zaawansowane metody badawcze, takie jak analizy krwi, moczu oraz monitoring danych z urządzeń wearable, aby dostarczyć dokładne i obiektywne dane na temat wpływu suplementacji na organizm. Uczestnicy badań otrzymują nie tylko dwumiesięczny zapas suplementów, bezpłatny pakiet badań z dojazdem do domu i szczegółowy, spersonalizowany raport zdrowotny, ale także cenne informacje o stanie swojego zdrowia, takie jak jakość snu, zdolności kognitywne oraz poziom witamin i minerałów we krwi.

Evidose, dzięki współpracy ze światowymi ekspertami i wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, zapewnia najwyższą jakość pomiarów, gwarantując uczestnikom rzetelne i obiektywne wyniki, które mogą realnie wpłynąć na ich decyzje dotyczące suplementacji.

Badania przeprowadzone z udziałem testerów pozwolą na zwiększenie transparentności na rynku suplementów i pomogą jakościowym producentom w odróżnieniu ich produktów od producentów, którzy nie traktują jakości i efektywności suplementu priorytetowo.

Dołącz do grupy testerów Evidose i zyskaj pewność, że Twoje suplementy są naprawdę efektywne. Wypełnij formularz na stronie Evidose i bądź na bieżąco z otwartymi rekrutacjami!

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj dostęp do unikalnych szkoleń w formie video, ebooków czy podcastów

Jedna płatność 45 zł = roczny dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca