Zioła na prostatę - jakie zioła wspomagają pracę tego narządu? Suplement diety na łagodny przerost prostaty. Prostata - profilaktyka

Zioła na prostatę - jakie zioła wspomagają pracę tego narządu? Suplement diety na łagodny przerost prostaty. Prostata - profilaktyka

Prostata to męski narząd, który odpowiada za produkcję płynu, który stanowi część plemników. Niestety, wiele czynników, takich jak niewłaściwa dieta, brak ruchu i choroby, może wpłynąć negatywnie na pracę tego narządu. Na szczęście, natura oferuje wiele roślinnych rozwiązań, które mogą pomóc wesprzeć zdrowie prostaty.

Zioła na prostatę: Naturalne wsparcie dla zdrowia męskiego narządu

Zioła od dawna są stosowane w celu poprawy funkcjonowania prostaty. Wpływają one na procesy metaboliczne w układzie moczowym, zapobiegają infekcjom, a także ochronią przeciwko chorobom nowotworowym. Mogą być stosowane zarówno jako profilaktyka, jak i terapia wspomagająca choroby prostaty.

Jakie zioła są skuteczne na prostatę? Przykłady roślinnych środków dla zdrowia prostaty

 • Palma Sabalowa - zioło to zawiera fitosterole, których działanie wpłynie na przemianę testosteronu na dihydrotestosteron, co przyczynia się do zwiększenia objętości moczu oraz zmniejszenia obrzęku prostaty.
 • Pokrzywa - ma właściwości uspakajające, wzmacniające i oczyszczające prostatę. Pomaga w przypadku stanów zapalnych gruczołu krokowego.
 • Kora jesionu - jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym oraz moczopędnym. Przyczynia się do zmniejszenia obrzęku gruczołu krokowego oraz zwiększenia objętości moczu.
 • Pokrzywa - działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, pomaga zmniejszyć stan zapalny prostaty.
 • Kurkuma - posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, a także pomaga chronić prostatę przed chorobami nowotworowymi.

Zioła na prostatę ojca Klimuszki: Tradycyjne ziołowe preparaty dla zdrowia prostaty

Zioła od wieków są skutecznym rozwiązaniem dla zdrowia prostaty. Wielu zielarzy i lekarzy proponuje tradycyjne ziołowe preparaty, które mogą pomóc w zachowaniu zdrowia prostaty. Należą do nich:

 • Ziemia okrzemkowa - pomaga w smarowaniu kanału moczowego, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka powstawania chorób prostaty.
 • Kora dębu - działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, zmniejsza obrzęk gruczołu krokowego.
 • Pyłek kwiatowy - bogactwo bioaktywnych związków, pomaga w utrzymaniu zdrowej próstata.

Zioła na prostatę bonifratrów: Roślinne wspomaganie dla prawidłowej funkcji prostaty

Bonifratrzy od lat stosują zioła w celach leczniczych. W ich zielniku można znaleźć wiele ziół, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia prostaty. Do najczęściej stosowanych należą:

 • Zielona herbata - bogata w przeciwutleniacze, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo.
 • Pokrzywa - działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i diuretycznie, pomaga zmniejszać stan zapalny gruczołu krokowego.
 • Krwawnik - pomaga zmniejszyć obrzęk gruczołu krokowego, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zioła na prostatę Różański: Ziołowe rozwiązania dla utrzymania zdrowej prostaty

Dr Różański od lat promuje zdrowy styl życia. W jego zielniku można znaleźć zioła, które pomagają w utrzymaniu zdrowia prostaty, takie jak:

 • Wiesiołek - ma działanie hormonalne, pomaga w zaburzeniach w wydzielaniu testosteronu.
 • Oset - działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie i diuretycznie, pomaga zmniejszyć obrzęk gruczołu krokowego.
 • Ziarna dyni - bogate w cynk, który jest niezbędny dla zdrowia męskiego układu rozrodczego.

Łagodny rozrost prostaty a rak prostaty

Łagodny rozrost prostaty (LRP) i rak prostaty (RP) to dwa różne schorzenia dotyczące gruczołu krokowego, które często wpływają na mężczyzn w starszym wieku. LRP, znany również jako łagodna hiperplazja prostaty (LHP), polega na stopniowym powiększaniu się gruczołu krokowego, co może prowadzić do objawów takich jak trudności w oddawaniu moczu czy częste parcie na pęcherz. Nie jest on jednak związany z rakiem prostaty. RP natomiast jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn i charakteryzuje się niekontrolowanym wzrostem komórek w gruczole krokowym. Często nie daje on żadnych widocznych objawów na początkowych stadiach, dlatego regularne badania prostaty są kluczowe dla wczesnego wykrycia i skutecznego leczenia raka prostaty. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów związanych z oddawaniem moczu czy podejrzenia raka prostaty, ważne jest jak najszybsze skonsultowanie się z lekarzem w celu odpowiedniej diagnozy i leczenia. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca