bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Zioła na nerki - jakimi ziołami można wspierać układ moczowy? 10 ziół oczyszczających nerki. Zioła, które wspomagają prawidłową pracę nerek

Blog healthcare

Zioła na nerki - jakimi ziołami można wspierać układ moczowy? 10 ziół oczyszczających nerki. Zioła, które wspomagają prawidłową pracę nerek

Nerki to jedne z najważniejszych narządów w organizmie. Odpowiadają za usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu, a także kontrolują równowagę elektrolitową i pH krwi. Niestety, wiele czynników, takich jak niewłaściwa dieta, brak ruchu i choroby, może wpłynąć negatywnie na ich funkcjonowanie. Na szczęście, natura oferuje wiele roślinnych rozwiązań, które mogą pomóc wesprzeć zdrowie nerek i układu moczowego.

Spis treści

 1. Zioła na nerki: Naturalne wsparcie dla zdrowia układu moczowego
 2. Zioła na nerki i układ moczowy: Roślinne rozwiązania dla utrzymania zdrowych nerek i pęcherza
 3. Jakie zioła są skuteczne na nerki? Przykłady roślinnych środków dla zdrowia nerek
 4. Zioła moczopędne na nerki: Roślinne wspomaganie dla prawidłowej funkcji nerek i usuwania toksyn
 5. Zioła na pęcherz i nerki: Naturalne podejście do utrzymania zdrowia układu moczowego
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Zioła na kamienie w nerkach
 8. Zioła na niewydolność nerek – jakie stosować?
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Zioła na nerki: Naturalne wsparcie dla zdrowia układu moczowego

Zioła od dawna są stosowane w celu poprawy funkcjonowania nerek i układu moczowego. Wpływają one na usuwanie nadmiaru wody oraz szkodliwych substancji z organizmu, a także pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitowej krwi. Mogą być stosowane zarówno jako profilaktyka, jak i terapia wspomagająca choroby nerek.

Zioła na nerki i układ moczowy: Roślinne rozwiązania dla utrzymania zdrowych nerek i pęcherza

Zioła na układ moczowy działają przede wszystkim moczopędnie - to znaczy, że zwiększają wydalanie płynów z organizmu i wspomagają procesy filtracyjne nerek. Działają także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, co jest szczególnie istotne w przypadku zapaleń dróg moczowych. Ponadto, wiele ziół ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają chronić naczynia krwionośne i komórki nerek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Jakie zioła są skuteczne na nerki? Przykłady roślinnych środków dla zdrowia nerek

 • Zielona herbata - jest bogata w przeciwutleniacze i składniki roślinne, które pomagają chronić komórki nerki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.
 • Mniszek lekarski - działa moczopędnie i wspomaga funkcjonowanie nerek poprzez oczyszczenie ich z toksyn.
 • Nettle - zioło to ma właściwości przeciwzapalne i moczopędne, a także bogate jest w witaminy i minerały, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie nerek.
 • Kozieradka - zioło to wspomaga wydalanie kamieni nerkowych i działa moczopędnie.
 • Pokrzywa - działa moczopędnie i oczyszcza nerkę z toksyn.

Zioła moczopędne na nerki: Roślinne wspomaganie dla prawidłowej funkcji nerek i usuwania toksyn

Zioła moczopędne lub moczoprawne są często stosowane w celu wspomagania funkcjonowania nerek i usuwania toksyn z organizmu. Działają one na nerki, zwiększając produkcję moczu i usuwając szkodliwe substancje. Do najpopularniejszych ziół z tej grupy należą: skrzyp polny, pokrzywa, mniszek lekarski, kozieradka oraz rzodkiewka.

Zioła na pęcherz i nerki: Naturalne podejście do utrzymania zdrowia układu moczowego

Istnieją także zioła, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie pęcherza i cały układ moczowy. Działają one na przemianę materii, regulują metabolizm wody i elektrolitów, a także działają przeciwbakteryjnie. Najczęściej stosowanymi ziołami są: dziewanna, mięta, borówka brusznica, dziurawiec oraz żurawina.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zioła na kamienie w nerkach

Zioła na kamienie w nerkach to popularne naturalne metody leczenia problemów związanych z tworzeniem się kamieni w nerkach. Wiele ziół ma właściwości, które mogą pomóc w rozpuszczaniu kamieni i ułatwiać ich wydalanie. Jednym z najpopularniejszych ziół jest pokrzywa, która ma właściwości moczopędne i może pomóc w przepłukiwaniu nerek. Inne skuteczne zioła to mniszek lekarski, który działa jako środek moczopędny i przeciwzapalny, oraz dziurawiec, który może pomóc w rozpuszczaniu i wydalaniu kamieni. Dodatkowo, skrzyp polny i pietruszka również są polecane jako zioła na kamienie w nerkach, ponieważ mają właściwości moczopędne i przyczyniają się do utrzymania zdrowych nerek. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ziół nie zastępuje wizyty u lekarza i zalecane jest skonsultowanie się z profesjonalistą przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji ziołowej. 

Zioła na niewydolność nerek – jakie stosować?

Osoby cierpiące na niewydolność nerek często szukają naturalnych sposobów na poprawę swojego stanu zdrowia. Zioła stanowią jedną z możliwości, które można zastosować w przypadku tej choroby. Istnieje wiele ziół, które są znane ze swoich właściwości oczyszczających i wspierających funkcjonowanie nerek. Jednym z najpopularniejszych ziół stosowanych w przypadku niewydolności nerek jest pokrzywa. Ma ona działanie moczopędne, co pomaga oczyścić organizm z toksyn i złogi, które mogą obciążać nerki. Innym ziołem, które może być pomocne, jest dziurawiec. Działa on przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, co może zapobiegać infekcjom dróg moczowych, częstym u osób z niewydolnością nerek. Oprócz tego, zioła takie jak skrzyp polny, szałwia czy kolendra również mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie nerek. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii ziołowej, należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w dziedzinie ziół. 

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz