Wybielanie zębów. Gdzie je bezpiecznie wykonać w Krakowie?

Wybielanie zębów. Gdzie je bezpiecznie wykonać w Krakowie?

Białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety, w dzisiejszych czasach mało kto je posiada. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na wybielanie – zabieg, który ma za zadanie przywrócić zębom ich naturalny, perłowy odcień oraz usunąć nagromadzone osady. Można to zrobić zarówno na własną rękę, posługując się dostępnymi w sprzedaży preparatami do domowego użytku, jak i w gabinecie stomatologicznym, których nie brakuje na terenie Krakowa.

Dlaczego nasze zęby żółkną? Czy domowe wybielanie jest w 100% bezpieczne?

Nasze zęby z natury powinny posiadać perłowy kolor. Zmiana ich zabarwienia wynika z pojawiających się na powierzchni barwników pochodzących m. in. ze spożywanych pokarmów i napojów, palenia tytoniu, a także przyjmowanych leków, w tym antybiotyków. Wiek również może wpływać na zmianę odcienia naszych zębów – w miarę upływu lat, stają się one ciemniejsze i bardziej żółte. Nic więc dziwnego, że wiele osób poważnie zastanawia się nad wybielaniem. To zabieg, który ma za zadanie usunąć nagromadzone na powierzchni zębów przebarwienia oraz nadać im estetycznego śnieżnobiałego odcienia.

Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest wybielanie domowe, przeprowadzone za pomocą ogólnodostępnych preparatów i akcesoriów. W przywróceniu zębom ich naturalnego odcienia pomagają m. in. wybielające pasty do zębów, paski żelowe, a także specjalne żele przeznaczone do wybielania nakładkowego.

W większości przypadków, domowe wybielanie nie daje zwykle oczekiwanych efektów, może za to spowodować dodatkowe problemy w postaci np. trwałej nadwrażliwości zębów, uszkodzenia szkliwa czy aft. W związku z tym, wiele osób marzących o białym uśmiechu decyduje się odwiedzić gabinet stomatologiczny w Krakowie i skorzystać z usługi profesjonalnego, bezpiecznego wybielania.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie. Jak jest realizowane?

Zdecydowanie najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie białego uśmiechu, jest profesjonalne wybielanie u dentysty. Usługę tę posiada w swojej ofercie praktycznie każdy gabinet stomatologiczny w Krakowie, może być jednak ona realizowana w ramach różnych metod. Jedną z najpopularniejszych jest tzw. wybielanie nakładkowe, przeprowadzane za pomocą idealnie dopasowanych do zębów nakładek.

Nakładki są wykonywane w gabinecie, a następnie pacjent zostaje dokładnie poinstruowany, w jaki sposób ich używać. Wraz z nimi otrzymuje także żel wybielający z dopasowanym do jego potrzeb stężeniem żelu wybielającego. Inną, często spotykaną w Krakowie metodą profesjonalnego wybielania zębów są lampy LED. Zabieg polega na nałożeniu za zęby specjalnej substancji wybielającej, a następnie jej aktywowaniu pod wpływem światła lampy.

Małopolskie kliniki stomatologiczne często oferują także laserowe wybielanie zębów, które pozwala na usunięcie z ich powierzchni nawet głębokich przebarwień. Pierwsze, pozytywne efekty widać już po pierwszym zabiegu, który w razie potrzeby można powtarzać. Każdy gabinet stomatologiczny w Krakowie posiada w swojej ofercie ponadto zabiegi z zakresu higienizacji zębów, które usuwają przebarwienia oraz w całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny sposób przywracają zębom ich naturalny, perłowy odcień.

Partnerem artykułu jest klinika DentoCentrum – profesjonalny gabinet stomatologiczny Kraków.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj dostęp do unikalnych szkoleń w formie video, ebooków czy podcastów

Jedna płatność 45 zł = roczny dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie tych z genetyczną skłonnością. Mimo że często postrzegane są one jedynie jako defekt estetyczny, w rzeczywistości mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Ważne jest zatem, aby nie tylko znać metody leczenia, ale przede wszystkim skupić się na profilaktyce i wczesnym rozpoznawaniu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca