Usunięcie brodawek - różne metody, domowe sposoby i jak to się robi? Metody leczenia brodawek – metody z apteki i z gabinetu lekarskiego 

Usunięcie brodawek - różne metody, domowe sposoby i jak to się robi? Metody leczenia brodawek – metody z apteki i z gabinetu lekarskiego 

Brodawki to niegroźne zmiany skórne, jednak ich obecność na ciele może być estetycznie nieprzyjemna. Na szczęście, istnieje wiele metod usuwania brodawek. W tym artykule przedstawimy kilka najczęściej stosowanych sposobów na pozbycie się uporczywych zmian skórnych. Dowiesz się, jakie są różnice między poszczególnymi metodami, kiedy warto sięgnąć po fachową pomoc, a jakie domowe sposoby również mogą okazać się skuteczne.

Laserowe usuwanie brodawek - jak działa ta metoda i kiedy jest stosowana?

Laserowe usuwanie brodawek to nowoczesna metoda, która polega na stosowaniu wiązki lasera, która dosłownie odparowuje brodawkę. Ta metoda usuwania brodawek jest przede wszystkim zalecana w przypadku brodawek umiejscowionych w miejscach trudno dostępnych, na przykład w okolicy narządów płciowych. Nie jest to jednak jedyna zaleta lasera - jest to również metoda skuteczna i bezpieczna.

W trakcie zabiegu, na skórę pacjenta nakładana jest mała ilość znieczulającego kremu, by zmniejszyć dolegliwości bólowe. Następnie, brodawka lekko zostaje podgrzana, a następnie trwale usunięta przez wiązkę lasera. Pacjent może poczuć jedynie lekkie pieczenie czy mrowienie, ale zabieg jest niemal bezbolesny.

Usuwanie brodawek z twarzy - czy i jak bezpiecznie usuwać brodawki z obszarów twarzy?

Brodawki na twarzy są najczęściej problemem estetycznym dla pacjentów, szczególnie jeśli znajdują się w widocznym miejscu. Można je jednak usunąć, stosując kilka różnych metod. Może to być na przykład metoda krioterapii, w której brodawki są zamrażane niską temperaturą. Jest to metoda dość skuteczna i bezpieczna, jednak aplikacja niskiej temperatury może powodować dyskomfort u pacjenta.

Inną metodą na usunięcie brodawek z twarzy jest metoda długofalowego stosowania specjalnych kremów. Często stosowane są kremy z kwasy salicylowego, alfa-hydroksylowego lub mlekowego. Kremy te mają działanie złuszczające warstwy naskórka i regularne stosowanie może pomagać w pozbyciu się brodawek. Ważne jednak, by przed rozpoczęciem stosowania takiego kremu skonsultować się z dermatologiem.

Brodawka łojotokowa - czym jest i jakie są metody jej usuwania?

Brodawka łojotokowa to inaczej brodawka kłykcinowa, a ich przyczyna to wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). W przeciwieństwie do zwykłych brodawek, brodawki łojotokowe mają tendencję do powrotu. Istnieją jednak różne metody usuwania brodawek łojotokowych, w zależności od ich rodzaju i umiejscowienia. Najczęściej stosowaną metodą jest krioterapia, czyli zamrażanie brodawki niską temperaturą. Inne metody to między innymi usuwanie elektrochirurgiczne który polega na wypalaniu brodawki za pomocą prądu elektrycznego, czyli usunięcie brodawki przy pomocy lasera.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Chirurgiczne usuwanie brodawek - w jakich przypadkach stosuje się tę metodę i jak przebiega procedura?

Chirurgiczne usuwanie brodawek to metoda, która jest stosowana tylko w wyjątkowych okolicznościach, na przykład w przypadku bardzo dużych brodawek. Procedura polega na wycięciu brodawki w całości, a następnie jest ona wysyłana na badania histopatologiczne, w celu stwierdzenia lub wykluczenia obecności komórek nowotworowych. Procedura ta jest przeprowadzana za pomocą specjalnego skalpela, a po zabiegu na skórze zostaje zwykle widoczna blizna, która z czasem powinna zacząć się goić i wygładzać.

Usuwanie brodawek domowym sposobem - jakie są metody domowe usuwania brodawek i czy są skuteczne?

W sieci można znaleźć wiele domowych sposobów na pozbycie się brodawek. Niektóre z nich to:

  • Nakładanie specjalnych plastrów nasączonych kwasem salicylowym
  • Stosowanie tzw. "leku na kurzajki", czyli kropli lub sprayów zawierających kwas mrówkowy
  • Używanie octu jabłkowego, który ma działanie antybakteryjne i pomaga w usuwaniu brodawek.

Niestety, te sposoby niekoniecznie są skuteczne i lepiej zrezygnować z takiego eksperymentowania i udać się do dermatologa.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Legionella to rodzaj bakterii, które są odpowiedzialne za wywoływanie legionelozy, w tym dwóch głównych form tej choroby: choroby legionistów i gorączki Pontiac. Nazwa pochodzi od epidemii, która wybuchła w 1976 roku w Filadelfii podczas zjazdu weteranów wojennych, zwanych Legionistami. Choroba, będąca wówczas tajemniczym i śmiertelnym schorzeniem, stała się przedmiotem intensywnych badań naukowych, które doprowadziły do odkrycia Legionella pneumophila jako głównego czynnika sprawczego.

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Odpowiednia postawa ciała nie jest tylko kwestią estetyki, ale ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Codzienne nawyki, takie jak sposób siedzenia przy biurku, sposób chodzenia czy spania, mają ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa i mięśni. W dzisiejszym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymanie prostej postawy staje się kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jak zadbać o prostą sylwetkę?

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Historia medycyny zna wiele koncepcji, podejść i praktyk mających na celu leczenie chorób. Ich rozwój narodził się z troski ludzi o zdrowie i życie, ale też ze specyficznych uwarunkowań kulturowych, geograficznych i cywilizacyjnych. Dlaczego przez wieki za niezbędne uważano stosowanie ziół, duchowe ceremonie, krioterapię, akupunkturę czy homeopatię, a dziś te formy leczenia nie są równoznaczne z medycyną tradycyjną lub konwencjonalną, lecz bywają określane jako alternatywne, komplementarne, naturalne, holistyczne, integracyjne czy innowacyjne? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy w dążeniu do optymalnego leczenia oraz w walce o szacunek dla różnorodności kulturowej, filozoficznej i naukowej.

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowiem i dobrym samopoczuciem rośnie zapotrzebowanie na zdrowsze przekąski. Tradycyjne słodycze, bogate w cukier i niezdrowe tłuszcze, mogą przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych. W tym artykule zbadamy alternatywne przekąski, które mogą zaspokoić apetyt, dostarczając jednocześnie niezbędnych składników odżywczych, a wszystko to bez uszczerbku dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja

195

97.5zł / rok

24h

00Dni
17Godzin
37Minut
55Sekund
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca