Usunięcie brodawek - różne metody, domowe sposoby i jak to się robi? Metody leczenia brodawek – metody z apteki i z gabinetu lekarskiego 

Usunięcie brodawek - różne metody, domowe sposoby i jak to się robi? Metody leczenia brodawek – metody z apteki i z gabinetu lekarskiego 

Brodawki to niegroźne zmiany skórne, jednak ich obecność na ciele może być estetycznie nieprzyjemna. Na szczęście, istnieje wiele metod usuwania brodawek. W tym artykule przedstawimy kilka najczęściej stosowanych sposobów na pozbycie się uporczywych zmian skórnych. Dowiesz się, jakie są różnice między poszczególnymi metodami, kiedy warto sięgnąć po fachową pomoc, a jakie domowe sposoby również mogą okazać się skuteczne.

Laserowe usuwanie brodawek - jak działa ta metoda i kiedy jest stosowana?

Laserowe usuwanie brodawek to nowoczesna metoda, która polega na stosowaniu wiązki lasera, która dosłownie odparowuje brodawkę. Ta metoda usuwania brodawek jest przede wszystkim zalecana w przypadku brodawek umiejscowionych w miejscach trudno dostępnych, na przykład w okolicy narządów płciowych. Nie jest to jednak jedyna zaleta lasera - jest to również metoda skuteczna i bezpieczna.

W trakcie zabiegu, na skórę pacjenta nakładana jest mała ilość znieczulającego kremu, by zmniejszyć dolegliwości bólowe. Następnie, brodawka lekko zostaje podgrzana, a następnie trwale usunięta przez wiązkę lasera. Pacjent może poczuć jedynie lekkie pieczenie czy mrowienie, ale zabieg jest niemal bezbolesny.

Usuwanie brodawek z twarzy - czy i jak bezpiecznie usuwać brodawki z obszarów twarzy?

Brodawki na twarzy są najczęściej problemem estetycznym dla pacjentów, szczególnie jeśli znajdują się w widocznym miejscu. Można je jednak usunąć, stosując kilka różnych metod. Może to być na przykład metoda krioterapii, w której brodawki są zamrażane niską temperaturą. Jest to metoda dość skuteczna i bezpieczna, jednak aplikacja niskiej temperatury może powodować dyskomfort u pacjenta.

Inną metodą na usunięcie brodawek z twarzy jest metoda długofalowego stosowania specjalnych kremów. Często stosowane są kremy z kwasy salicylowego, alfa-hydroksylowego lub mlekowego. Kremy te mają działanie złuszczające warstwy naskórka i regularne stosowanie może pomagać w pozbyciu się brodawek. Ważne jednak, by przed rozpoczęciem stosowania takiego kremu skonsultować się z dermatologiem.

Brodawka łojotokowa - czym jest i jakie są metody jej usuwania?

Brodawka łojotokowa to inaczej brodawka kłykcinowa, a ich przyczyna to wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). W przeciwieństwie do zwykłych brodawek, brodawki łojotokowe mają tendencję do powrotu. Istnieją jednak różne metody usuwania brodawek łojotokowych, w zależności od ich rodzaju i umiejscowienia. Najczęściej stosowaną metodą jest krioterapia, czyli zamrażanie brodawki niską temperaturą. Inne metody to między innymi usuwanie elektrochirurgiczne który polega na wypalaniu brodawki za pomocą prądu elektrycznego, czyli usunięcie brodawki przy pomocy lasera.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Chirurgiczne usuwanie brodawek - w jakich przypadkach stosuje się tę metodę i jak przebiega procedura?

Chirurgiczne usuwanie brodawek to metoda, która jest stosowana tylko w wyjątkowych okolicznościach, na przykład w przypadku bardzo dużych brodawek. Procedura polega na wycięciu brodawki w całości, a następnie jest ona wysyłana na badania histopatologiczne, w celu stwierdzenia lub wykluczenia obecności komórek nowotworowych. Procedura ta jest przeprowadzana za pomocą specjalnego skalpela, a po zabiegu na skórze zostaje zwykle widoczna blizna, która z czasem powinna zacząć się goić i wygładzać.

Usuwanie brodawek domowym sposobem - jakie są metody domowe usuwania brodawek i czy są skuteczne?

W sieci można znaleźć wiele domowych sposobów na pozbycie się brodawek. Niektóre z nich to:

  • Nakładanie specjalnych plastrów nasączonych kwasem salicylowym
  • Stosowanie tzw. "leku na kurzajki", czyli kropli lub sprayów zawierających kwas mrówkowy
  • Używanie octu jabłkowego, który ma działanie antybakteryjne i pomaga w usuwaniu brodawek.

Niestety, te sposoby niekoniecznie są skuteczne i lepiej zrezygnować z takiego eksperymentowania i udać się do dermatologa.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Jakie okulary wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu?

Zmęczenie oczu to powszechny problem, zwłaszcza w erze cyfrowej, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych. Wybór odpowiednich okularów może pomóc zminimalizować ten problem i zapewnić oczom większy komfort podczas pracy. W tym artykule omówimy, jakie okulary warto wybrać, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca