Naturalny probiotyk – jak poprawić zdrowie jelitowe?

Naturalny probiotyk – jak poprawić zdrowie jelitowe?

Czy wiesz, że jelita pełnią kluczową rolę w naszym zdrowiu? To w nich przyswajamy składniki odżywcze, a także chronimy organizm przed niebezpiecznymi bakteriami. Wiele osób narzeka jednak na problemy trawienne, a jednym z rozwiązań może być zwiększenie ilości naturalnych probiotyków w diecie.

Jak naturalne probiotyki wpływają na zdrowie jelitowe?

Naturalne probiotyki to mikroorganizmy, które wprowadzając do jelit pozytywną florę bakteryjną, mogą pomóc w rozwoju zdrowych jelit. Takie mikroorganizmy odgrywają ważną rolę w produkcji enzymów trawnych, syntezie witaminy K oraz biorą udział w procesie trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Dlatego ich niedobór może prowadzić do bólu i dyskomfortu w jamie brzusznej, zaparć czy wzdęć.

Jakie są najlepsze naturalne probiotyki na jelita?

W codziennej diecie warto postawić na pokarmy bogate w naturalne probiotyki, a w szczególności na te, które zawierają Lactobacillus i Bifidobacterium. Te dwie populacje bakterii są szczególnie ważne dla zdrowia jelit.

Jakie produkty spożywcze zawierają naturalne probiotyki?

Źródła naturalnych probiotyków to:

  • Jogurt naturalny – w niektórych jogurtach znajdziemy szczepy zawierające Lactobacillus i Bifidobacterium.
  • Kefir – ten fermentowany napój ma za zadanie wprowadzić do organizmu pozytywne bakterie, zawiera więcej szczepów niż jogurt.
  • Kiszonki – kapusta kiszona, ogórki kiszone, kiszone buraki czy kimchi są bogate w naturalne probiotyki, które pomagają nam poprawić zdrowie jelitowe.
  • Sery - takie jak ser feta, sera śmietankowy, mozzarella i gouda zawierają szczepy bakterii Bifidobacterium i Lactobacillus.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Czy istnieje naturalny probiotyk, który pomaga przywrócić zdrową florę jelitową?

Tak, istnieje wiele naturalnych probiotyków, które pomagają przywrócić zdrową florę jelitową. Szczególnie polecanym produktem jest kefir, który jest łatwiej przyswajalny przez nasz organizm niż jogurty i innego rodzaju produkty fermentowane. Kefir poza probiotykami zawiera również wiele innych wartościowych składników jak witaminy B1, B2, B12, wapń i białko.

Dlaczego naturalne probiotyki są ważne dla zdrowia dzieci?

Naturalne probiotyki są szczególnie ważne dla rozwoju układu pokarmowego u dzieci, które często mają problemy ze składaniem flory bakteryjnej. Wczesna kolonizacja jelit przez korzystne bakterie może mieć znaczący wpływ na odporność i ogólne zdrowie dziecka.

Jak widać, naturalne probiotyki to bardzo ważne składniki diety, które wpływają nie tylko na nasze zdrowie jelitowe, ale również ogólny stan organizmu. Zadbajmy o swoje jelita już dziś, ponieważ nie tylko przyniosą nam one ulgę, ale również wpłyną na nasze samopoczucie i wygląd.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca