Nalewka z głogu - właściwości zdrowotne i przepis krok po kroku. Właściwości nalewki z głogu i sposób jej przygotowania

Nalewka z głogu - właściwości zdrowotne i przepis krok po kroku. Właściwości nalewki z głogu i sposób jej przygotowania

Szukasz naturalnej metody, która pozwoli Ci wspomóc układ sercowo-naczyniowy oraz poprawić ogólną kondycję organizmu? Jeśli tak, warto poznać właściwości lecznicze nalewki z głogu. W tym artykule przedstawimy sprawdzony przepis krok po kroku oraz omówimy korzyści i przeciwwskazania.

Nalewka z głogu - Tradycyjny przepis na naturalne wspomaganie zdrowia

Nalewka z głogu to jedna z najpopularniejszych propozycji, jeśli chodzi o naturalne sposoby na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Przygotowanie nalewki z głogu nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani drogich składników.

Do przygotowania nalewki z głogu potrzebujemy:

 • 250 g suszonych kwiatów głogu
 • 1 litr wódki (40%)
 • 500 ml przegotowanej wody
 • 1 szklankę cukru

Przygotowanie nalewek jest bardzo proste. Na początku wrzucamy kwiaty głogu do słoja, zalewamy wódką i odstawiamy na dwa tygodnie w ciemne miejsce. Po tym czasie powinniśmy dodać do słoja przegotowaną wodę oraz cukier. Mieszaninę powinniśmy intensywnie wymieszać, a na końcu znów odstawić na trzy dni. Po tym czasie nalewka z głogu jest gotowa!

Nalewka z głogu na serce - Naturalne wsparcie dla układu sercowo-naczyniowego

Największą zaletą nalewki z głogu jest jej korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Głog zawiera substancje aktywne, takie jak kwasy organiczne, flawonoidy, antocyjany czy olejek eteryczny, które pozytywnie wpływają na pracę naszego serca i układu krwionośnego.

Regularne spożywanie nalewki z głogu przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Redukuje ryzyko chorób serca i układu krwionośnego, a także wpływa korzystnie na ciśnienie krwi. Dzięki temu możemy zapobiec chorobom układu krążenia i poprawić ogólną kondycję organizmu.

Nalewka z głogu - Przeciwwskazania i ostrożności przy jej stosowaniu

Nalewka z głogu to wspaniałe narzędzie dla naszego zdrowia, ale niestety nie może być stosowana przez każdego. Przede wszystkim powinny z niej zrezygnować osoby chore na cukrzycę, astmę i niedociśnienie, a także kobiety w ciąży i karmiące.

Ponadto, nalewka z głogu może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dlatego przed rozpoczęciem kuracji nalewki z głogu warto porozmawiać z lekarzem.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Nalewka z głogu - Korzyści dla zdrowia i właściwości lecznicze

Nalewka z głogu to nie tylko naturalne wsparcie dla układu sercowo-naczyniowego. Zawarte w niej substancje aktywne mają również wiele innych właściwości leczniczych.

Nalewka z głogu:

 • działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo
 • wpływa pozytywnie na trawienie i przemianę materii
 • redukuje objawy stresu i poprawia nastrój
 • działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie

Nalewka z głogu z miodem - Połączenie dobroczynnych mocy natury w jednej butelce

Jeśli chcesz wzmocnić właściwości lecznicze nalewki z głogu, warto połączyć ją z miodem. Takie połączenie to prawdziwa bomba dla naszego zdrowia, ponieważ miód, podobnie jak kwiaty głogu, ma wiele pozytywnych właściwości.

Do przygotowania nalewki z głogu z miodem potrzebujemy:

 • 200 g suszonych kwiatów głogu
 • 1 litr wódki (40%)
 • 500 ml przegotowanej wody
 • 1 szklankę cukru
 • 300 g miodu

Przygotowanie takiej nalewki nie różni się od standardowej receptury. Na początku przygotowujemy nalewkę z głogu zgodnie z opisanym przepisem, a następnie dodajemy do niej miód i intensywnie mieszamy. Całość odstawiamy na 48 godzin, aby składniki mogły się dokładnie połączyć. Po tym czasie nalewkę z głogu z miodem można pić w dowolnej ilości.

Nalewka z głogu to naturalny i skuteczny sposób na poprawę zdrowia. Jeśli zdecydujesz się na kurację nalewką z głogu, pamiętaj o przeciwwskazaniach i zawsze porozmawiaj z lekarzem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Historia i zastosowania marihuany medycznej

Marihuana medyczna, czyli zastosowanie konopi indyjskich w celach terapeutycznych, ma długą i dynamiczną historię, która sięga tysięcy lat. Już w starożytnych cywilizacjach, takich jak chińska, indyjska czy egipska, konopie były wykorzystywane ze względu na swoje właściwości lecznicze. A jak to wygląda dzisiaj?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Jak fotele masujące mogą przynieść ulgę w bólach pleców?

Masaż jest jedną z najstarszych form terapii używanych do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi i obniżenia poziomu stresu. Techniki masażu, takie jak uciskanie, rozcieranie, i głaskanie, mają na celu stymulowanie mięśni oraz układu krwionośnego, co przynosi ulgę w bólach i sprzyja zdrowiu fizycznemu. Historia masażu sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to był on stosowany zarówno w medycynie wschodniej, jak i zachodniej do holistycznego leczenia różnorodnych dolegliwości.

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Starania o dziecko – co warto wiedzieć?

Decyzja o posiadaniu potomstwa może być jedną z najważniejszych w życiu. Dla wielu osób jest to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju rodziny. Jednak o czym warto wiedzieć starając się o dziecko?

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Porady dla osób z genetyczną skłonnością do żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie tych z genetyczną skłonnością. Mimo że często postrzegane są one jedynie jako defekt estetyczny, w rzeczywistości mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Ważne jest zatem, aby nie tylko znać metody leczenia, ale przede wszystkim skupić się na profilaktyce i wczesnym rozpoznawaniu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca