Na czym polega praca w biznesie MLM (marketingu sieciowym)?

Na czym polega praca w biznesie MLM (marketingu sieciowym)?

Mlm - sprzedaż produktów w marketingu sieciowym. Czy praca w marketingu wielopoziomowym jest lepsza niż praca na "etat"? Czy MLM da ci dodatkowy przychód w prowadzonej przez ciebie placówce ?

Czym jest MLM i czy to dobry pomysł na dodatkowy zarobek?

Firma MLM, czyli Multi Level Marketing powstała w celu zintensyfikowania ilości klientów do których trafia dany produkt, bez ponoszenia wysokich kosztów promocji dla przedsiębiorcy. Marketing wielopoziomowy opiera się przede wszystkim na sieci dystrybutorów (partnerów biznesowych). To oznacza to, że osoby, które korzystają z produktów danej firmy mogą pracować poprzez ich sprzedaż swoim znajomym, przyjaciołom, rodzinie, a tym samym budować sieć, za co otrzymają określoną prowizję.

W MLM kluczowe jest zbudowanie określonej liczby członków sieci sieci sprzedaży, którzy będą razem z nami sprzedawać produkty. Inaczej mówiąc, w przypadku kiedy dzięki naszej rozmowie do programu zapisze się kilku naszych znajomych, to otrzymamy część prowizji z ich sprzedaży.

MLM daje możliwość członkom sieci, wpływ na swoje przychody. Odbywa się to nie tylko przez zachęcanie nowych ludzi do wstąpienia do sieci, ale również przez sprzedaż produktów.

Czym różni się MLM od piramidy finansowej?

Wokół Multi Level Marketingu i pracy w MLM w Polsce powstało dużo mitów, czy półprawd. Niektórzy ludzie myślą, że opiera się ona na rozsyłaniu jak największej liczby wiadomości do jak największej ilości osób oraz czekaniu na napływ zamówień. Według badań jedynie 1% rozsyłanych mailowo ofert jest odczytywana, a tym samym zachęca klienta do zakupu. Taka strategia nie jest, więc skuteczna i trzeba włożyć pracę w sprzedaż.

Drugą istotną kwestią jest to, że w MLM nie powinno stosować się manipulacji, obrażania, a także krytykowania klienta. Sprawa ma się, jednak zupełnie inaczej w piramidzie finansowej, gdzie często stosuje się narzędzia osaczające potencjalnego klienta, krytykujące go. MLM nie jest również pasywnym dochodem po miesiącu działania. Na osiągnięcie zysków potrzeba czasu.

Piramida finansowa jest natomiast rodzajem firmy, w której wszystkie zarobione pieniądze pochodzą z wpłat członków. To nieuczciwa metoda prowadzenia przedsiębiorstwa, przynosząca zysk tylko osobom znajdującym się najwyżej w hierarchii. Jest nastawiona na bardzo szybkie zarobienie dużych pieniędzy.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

MLM – zalety jakie?

MLM to praca mająca całkiem sporo zalet. Polega na sprzedaży różnorodnych produktów, daje możliwość dorabiania własnych pieniędzy albo prowadzenia własnej firmy. Nie musisz decydować się, więc na prace na etacie, aby zarobić wysoką pensję. Działania MLM mogą mieć charakter dorywczej pracy, ale i zarabiania pieniędzy pozwalających na komfortowe życie. Należy, jednak pamiętać, że mlm nie jest dla każdego oraz nie wszyscy posiadają zdolności sprzedażowe. Umiejętności dotyczące sprzedaży produktów można jednak nabyć, musisz mieć, więc dużo samozaparcia i chęci do pracy o charakterze network marketing.

Główne zalety pracy w MLM:

 • brak potrzebnych kwalifikacji, czy doświadczenia 
 • brak początkowych kosztów 
 • małe ryzyko straty
 • elastyczny czas pracy, brak sztywnych godzin pracy
 • MLM daje szerokie możliwości rozwoju osobistego
 • możliwość poznania nowych osób
 • budowanie własnej ścieżki kariery
 • możliwość dorobienia, dodatkowe źródło dochodu
 • prowadzenie własnego biznesu
 • możliwość sprawdzenia swoich umiejętności biznesowych


Praca w MlM jest interesującą opcją, dzięki której masz możliwość rozwoju swojej kariery zawodowej i uczestniczenia w szkoleniach motywacyjnych. Wiele dużych firm oferuje również pakiety startowe oraz liczne benefity.Pamiętaj jednak że najlepsze produkty nie sprzedadzą się same. gdy nie posiada się odpowiedniej wiedzy dotyczącej zdrowia i ich wpływu na organizm twoich pacjentów.


Rozwijaj swoją wiedzę z platformą edukacji o zdrowiu Bez Tabletek.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zwiększenia przychodów w swojej placówce ?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca