Maca - peruwiańskie superfood wspomagające energię i równowagę hormonalną. Wsparcie Witalności Żeń-szeń Peruwiański. Chcesz złagodzić objawy menopauzy i PMS? Sięgnij po korzeń maca

Maca - peruwiańskie superfood wspomagające energię i równowagę hormonalną. Wsparcie Witalności Żeń-szeń Peruwiański. Chcesz złagodzić objawy menopauzy i PMS? Sięgnij po korzeń maca

Maca to roślina pochodząca z Peru, wykorzystywana już odsetek lat w celach medycznych i jako źródło pożywienia. Jej korzeń nazywany jest peruwiańskim złotem i ceniony jest za szerokie spektrum właściwości prozdrowotnych. W tym artykule dowiesz się, czym jest i jakie ma właściwości zdrowotne.

Korzeń maca - Czym jest i jakie ma właściwości zdrowotne

Korzeń maca to popularny składnik suplementów diety, pozyskiwany z rośliny leczniczej o nazwie Lepidium meyenii. Rośnie ona na wysokościach 3,5 tys. metrów nad poziomem morza w Andach, a jej korzeń jest wykorzystywany jako superfood, który ma na celu poprawę zdrowia i samopoczucia.

Sama roślina jest ceniona przez wiele lat ze względu na swoje właściwości prozdrowotne, a zwłaszcza w kontekście poprawy energii i równowagi hormonalnej u kobiet. Korzeń maca zawiera między innymi witaminy B, C i E oraz minerały, takie jak wapń, żelazo i magnez.

Maca - Korzyści dla zdrowia i jej wartości odżywcze

Maca posiada wiele korzyści dla zdrowia, w tym:

 • Zwiększenie energii i wytrzymałości organizmu: korzeń maca zwiększa poziom energii organizmu bez szkodliwych skutków ubocznych wywołanych kofeiną lub innymi stymulantami.
 • Poprawa kondycji fizycznej i wydolności organizmu: maca zwiększa wytrzymałość treningową i wzmacnia mięśnie, pozwalając na lepszą wydajność i szybszą regenerację po treningu.
 • Równowaga hormonalna u kobiet: stosowanie korzenia maca pozytywnie wpływa na równowagę kobiecej biologii, wpływając na regulację cyklu miesiączkowego, łagodzenie objawów menopauzy oraz zwiększenie płodności.
 • Poprawa libido: maca działa jako naturalny afrodyzjak, poprawiający libido u obu płci.
 • Wspomaganie leczenia chorób serca i osteoporozy: korzeń maca wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, zmniejsza szkodliwe działanie wolnych rodników oraz korzystnie wpływa na mineralizację kości.

Skutki uboczne korzenia maca - W jakich sytuacjach należy zachować ostrożność

Mimo swoich licznych zalet, stosowanie korzenia maca może powodować skutki uboczne. Najczęściej wiąże się to z nadmierną dawką, która może prowadzić do przedawkowania i skutków ubocznych takich jak:

Osoby stosujące leki na nadciśnienie lub zawierające w swoim składzie hormony, powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania korzenia maca.

Maca - Z czym nie należy jej łączyć? Ważne wskazówki dotyczące stosowania

Maca powinna być stosowana jako suplement diety i nie powinna zastępować zdrowej i zrównoważonej diety. Zaleca się również, aby korzystać z korzenia maca w umiarkowanych ilościach i zawsze przestrzegać zaleceń podanych na opakowaniu.

Nie należy łączyć maci z innymi suplementami diety zawierającymi hormony lub sterydy, ponieważ może to prowadzić do nasilenia skutków ubocznych.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Maca - Definicja i pochodzenie tego popularnego superfood

Maca to peruwiańskie superfood, które zdaniem wielu badaczy oraz przeciwników chemii farmaceutycznej stanowi lepszą alternatywę dla tradycyjnych leków. Warto jednak pamiętać, że maca nie jest samodzielnym lekiem, lecz suplementem diety, który może wspierać zdrowy tryb życia.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca