Maca - czym jest i jak wpływa na zdrowie? Czym jest korzeń maca i jakie ma zastosowanie korzenia maca. Korzeń maca – właściwości. Przeciwwskazania do stosowania korzenia maca i skutki uboczne. Sprawdź jak dawkować

Maca - czym jest i jak wpływa na zdrowie? Czym jest korzeń maca i jakie ma zastosowanie korzenia maca. Korzeń maca – właściwości. Przeciwwskazania do stosowania korzenia maca i skutki uboczne. Sprawdź jak dawkować

Sprawdź czym jest korzeń maca i jakie są przciwwskazania do jego stosowania 

Korzeń maca - co to i jakie ma właściwości?

Korzeń maca, nazywany również peruwiańskim żeń-szeniem, to roślina pochodząca z peruwiańskich Andów. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne, maca jest popularnym surowcem używanym w medycynie naturalnej i suplementacji. Korzeń maca jest bogaty w witaminy, minerały, aminokwasy i fitozwiązki, które sprzyjają utrzymaniu dobrego zdrowia.

Maca posiada szereg korzystnych właściwości, które wpływają pozytywnie na zdrowie. Przede wszystkim, maca jest adaptogenem, co oznacza, że pomaga organizmowi lepiej radzić sobie ze stresem i dostosować się do zmieniających się warunków. Dodatkowo, maca jest źródłem antyoksydantów, które pomagają zwalczać wolne rodniki i zapobiegają uszkodzeniom komórek.

Na co jest dobra maca?

Maca ma wiele zastosowań zdrowotnych i korzyści dla organizmu. Poniżej przedstawiam kilka obszarów, w których maca może przynieść ulgę:

Poprawa libido i płodności

Maca jest znana ze swojej zdolności do poprawy libido i sprawności seksualnej zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Badania wykazały, że maca może pomóc w zwiększeniu pożądania seksualnego, poprawie jakości spermy oraz regulacji hormonalnej.

Wzmacnianie energii i wytrzymałości

Dzięki swoim adaptogennym właściwościom, maca może pomóc w zwiększeniu energii i wytrzymałości organizmu. Regularne spożywanie macy może przyczynić się do redukcji zmęczenia i poprawy ogólnej sprawności fizycznej.

Regulacja hormonalna

Maca może wpływać na hormonalną równowagę organizmu, zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy. Badania sugerują, że maca może łagodzić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, bezsenność i wahania nastroju.

Poprawa nastroju i redukcja stresu

Działanie adaptogenne maca sprawia, że wpływa ona na regulację hormonów stresu i poziomu kortyzolu. Może pomóc w redukcji objawów stresu, takich jak nadmierna nerwowość, napięcie i depresja, poprawiając ogólny stan nastroju.

Maca - dawkowanie

Dawkowanie maca może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb i typu produktu. Zazwyczaj zaleca się rozpoczęcie od niskiej dawki (np. 1-2 gramy dziennie) i stopniowe zwiększanie jej w miarę potrzeb. Najlepiej skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od żywienia, aby określić odpowiednią dawkę maca dla swojej sytuacji.

Maca - suplementy

Maca jest dostępna w różnych formach suplementacyjnych, takich jak kapsułki, proszek lub płyn. Wybór formy zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Ważne jest, aby wybierać produkty wysokiej jakości, które są odpowiednio przetestowane i mają odpowiednie atesty.

Przed rozpoczęciem suplementacji macą zawsze należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli bierzesz inne leki lub masz pewne schorzenia zdrowotne.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Korzeń maca – właściwości i zastosowanie

Korzeń maca, znany również jako peruwiański żen-szeń, to roślina rosnąca w rejonach Andów w Peru. Już od wieków jest wykorzystywana przez Peruwiańczyków ze względu na jej liczne właściwości zdrowotne. Korzeń maca zawiera wiele składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy i fitosterole. Dlatego też jest często stosowany jako suplement diety w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia. Jedną z najważniejszych właściwości korzenia macy jest jego działanie adaptogenne, które pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem i zmęczeniem. Ponadto, korzeń maca wspomaga również funkcjonowanie układu hormonalnego, poprawiając równowagę hormonalną, a także pomaga w regulacji cyklu miesiączkowego. Dodatkowo, wiele badań sugeruje, że korzeń maca może również wykazywać działanie afrodyzjakalne, poprawiając libido i funkcję seksualną zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ze względu na swoje liczne korzyści dla zdrowia, korzeń maca jest coraz bardziej popularny i łatwo dostępny w postaci kapsułek, proszku lub ekstraktu w wielu sklepach z suplementami diety. 

Podsumowanie

Korzeń maca to roślina o dobroczynnych właściwościach dla zdrowia, która może przynieść wiele korzyści. Działa na organizm na poziomie hormonalnym, poprawiając libido, regulując cykl i łagodząc objawy menopauzy. Ponadto, maca wpływa na energię, wytrzymałość, nastroje oraz redukcję stresu. Warto jednak pamiętać, że suplementacja macą powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Jakie są główne objawy zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dotykającym wielu osób. Czym dokładnie się charakteryzują?

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Jak prawidłowo konturować twarz? Poradnik dla początkujących

Konturowanie to technika makijażu, która polega na używaniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni kosmetyków po to, by podkreślić lub ukryć pewne partie twarzy. Dzięki zastosowaniu tej metody możesz uwydatnić kości policzkowe, wysmuklić nos lub zdefiniować linię szczęki. Robiąc to prawidłowo, poprawisz proporcje swojej twarzy, a także nadasz makijażowi atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu. Jak skutecznie konturować? Już teraz sprawdź nasze najważniejsze wskazówki dla początkujących kobiet!

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Bor - Mikroelement Wspierający Organizm w Suplementacji Diety

Czy wiesz, jak istotną rolę odgrywa bor w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia?

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Odkryj tajemnice zespołu suchego oka (ZSO) - powszechnego problemu dotykającego wiele osób. Dowiedz się o różnorodnych przyczynach, od genetycznych po nawyki życiowe, i jakie istnieją sposoby poprawy komfortu oczu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca