Kiedy warto brać suplementy diety?

Kiedy warto brać suplementy diety?

Zastanawiasz się jakie suplementy diety warto brać ? Odpowiednia suplementacja pomoga uzupełnić niedobór witamin czy minerałów.Ale co stosować ? I jak stosować ? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Suplementy diety czy warto je brać?

Suplementy diety to produkty, które mają uzupełnić naszą dietę w składniki odżywcze, których organizm potrzebuje, a których nie jesteśmy w stanie dostarczyć poprzez jedzenie. Czy jednak warto je przyjmować ? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Co to są suplementy diety?

https://beztabletek.pl/kursy/kategorie/suplementacja to produkty, które zawierają składniki odżywcze, w tym bardzo wiele witamin i minerałów jak również aminokwasów, kwasów tłuszczowych czy błonnika. Ich celem jest uzupełnienie diety w te składniki, których organizm potrzebuje, a których nie jesteśmy w stanie dostarczyć w wystarczającej ilości poprzez jedzenie.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak stosować suplementy diety?

Decyzja o tym, czy warto stosować suplementy diety (sprawdź nasze kursy z suplementacji), powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu. W przypadku osób, które mają niedobory składników odżywczych, suplementacja może być konieczna. Niedobory te mogą wynikać z niewłaściwej diety, chorób czy też stylu życia. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety nie powinny zastępować zdrowej i zrównoważonej diety.

Jakie suplementy diety warto brać na co dzień?

Wybór odpowiednich suplementów diety powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb organizmu. Poniżej przedstawiamy kilka suplementów, które warto brać:

Witamina D

Witamina D jest niezbędna dla zdrowia kości i zębów. Niedobór witaminy D może prowadzić do chorób kości, takich jak osteoporoza. Witaminę D można pozyskać poprzez ekspozycję na słońce oraz poprzez spożywanie pokarmów bogatych w tę witaminę, takich jak ryby czy jaja. W przypadku niedoboru, warto rozważyć suplementację.Pamiętajmy jednak o różnicy pomiędzy wspomnianą powyżej a witaminą d3 (cholekalcyferol)    ,która pochodzi głównie z produktów zwierzęcych

Witamina B12

Witamina B12 jest niezbędna dla produkcji czerwonych krwinek oraz dla funkcjonowania układu nerwowego. Witaminę B12 można pozyskać poprzez spożywanie mięsa, ryb czy jajek. Osoby, które nie jedzą mięsa, powinny rozważyć suplementację witaminy B12.

Omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla zdrowia serca i mózgu. Omega-3 można pozyskać poprzez spożywanie ryb, orzechów czy nasion lnu. W przypadku niedoboru, warto rozważyć suplementację.

Witamina C 

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.Pozytywnie wpływa na pracę serca i układu immunologicznego, reguluje produkcje kolagenu spowalniając starzenie się skóry i przyspieszając gojenie się ran.Jej przyswajalność jest największa rano.Nadmiar witaminy C wydalamy jest przez nas z moczem.Ogólnie witaminy z grupy B jak i C należy przyjmować rano , najlepiej na pusty żołądek.

Magnez

Jeden z najbardziej popularnych suplementów diety w Polsce, który należy dostarczać regularnie wraz ze spożywaną żywnością.Nie zawsze jednak nasza dieta na to pozwala, dlatego magnez w kapsułkach idealnie uzupełnia nasze braki składników mineralnych.

Niedobór magnezu w organizmie może powodować liczne problemy ze snem, bóle głowy, niższą odporność, drżenie powiek i rąk, skurcze nóg, nadmierną łamliwość włosów i paznokci, problemy ze stawami, rozdrażnienie jak również długotrwały brak energii.

Probiotyki

Probiotyki to dobre bakterie, które kolonizują jelita i wpływają na ich funkcjonowanie. Probiotyki można pozyskać poprzez spożywanie kiszonek, jogurtów czy kefirów. W przypadku zaburzeń flory bakteryjnej jelit, warto rozważyć suplementację.

Podwyższony cholesterol 

W przypadku zmagania się z podwyższonym poziomem cholesterolu suplementować możemy produkty zawierające  witaminy (E, B6,B12), kwas foliowy, czosnek, monakolinę K, chrom, ekstrakt z ziela karczocha czy kwasy omega-3.

Podsumowanie

Suplementy diety mogą być pomocne w uzupełnieniu diety w składniki odżywcze, których organizm potrzebuje. Decyzja o tym, czy warto brać suplementy diety, powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety nie powinny zastępować zdrowej i zbilansowanej diety. Przed rozpoczęciem suplementacji zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Chcesz wiedzieć więcej o suplementach diety ?

Dowiedz się więcej z naszych unikalnych szkoleń przygotowanych dla ciebie, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. Dołącz już dziś!

Już od kilkunastu złotych miesięcznie !

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Czym jest Legionella? Jak ją rozpoznać?

Legionella to rodzaj bakterii, które są odpowiedzialne za wywoływanie legionelozy, w tym dwóch głównych form tej choroby: choroby legionistów i gorączki Pontiac. Nazwa pochodzi od epidemii, która wybuchła w 1976 roku w Filadelfii podczas zjazdu weteranów wojennych, zwanych Legionistami. Choroba, będąca wówczas tajemniczym i śmiertelnym schorzeniem, stała się przedmiotem intensywnych badań naukowych, które doprowadziły do odkrycia Legionella pneumophila jako głównego czynnika sprawczego.

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Jak zadbać o prostą postawę ciała? - Najlepsze wskazówki

Odpowiednia postawa ciała nie jest tylko kwestią estetyki, ale ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Codzienne nawyki, takie jak sposób siedzenia przy biurku, sposób chodzenia czy spania, mają ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa i mięśni. W dzisiejszym świecie, gdzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymanie prostej postawy staje się kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej. Jak zadbać o prostą sylwetkę?

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Medycyna konwencjonalna a alternatywna? – co warto wiedzieć

Historia medycyny zna wiele koncepcji, podejść i praktyk mających na celu leczenie chorób. Ich rozwój narodził się z troski ludzi o zdrowie i życie, ale też ze specyficznych uwarunkowań kulturowych, geograficznych i cywilizacyjnych. Dlaczego przez wieki za niezbędne uważano stosowanie ziół, duchowe ceremonie, krioterapię, akupunkturę czy homeopatię, a dziś te formy leczenia nie są równoznaczne z medycyną tradycyjną lub konwencjonalną, lecz bywają określane jako alternatywne, komplementarne, naturalne, holistyczne, integracyjne czy innowacyjne? Odpowiedzi na te pytania poszukajmy w dążeniu do optymalnego leczenia oraz w walce o szacunek dla różnorodności kulturowej, filozoficznej i naukowej.

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Zdrowe przekąski - alternatywy dla tradycyjnych słodyczy

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowiem i dobrym samopoczuciem rośnie zapotrzebowanie na zdrowsze przekąski. Tradycyjne słodycze, bogate w cukier i niezdrowe tłuszcze, mogą przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych. W tym artykule zbadamy alternatywne przekąski, które mogą zaspokoić apetyt, dostarczając jednocześnie niezbędnych składników odżywczych, a wszystko to bez uszczerbku dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja

195

97.5zł / rok

24h

00Dni
22Godzin
26Minut
15Sekund
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca