bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jakie są lecznicze właściwości aloesu?

Blog healthcare

Jakie są lecznicze właściwości aloesu?

Właściwości lecznicze soku z aloesu.Aloes jest niewymagającą rośliną ozdobną, którą można hodować w domu. Ponadto aloes to roślina wykazująca liczne właściwości zdrowotne, np. przeciwzapalne. Miąższ aloesowy stosuje się również na oparzenia słoneczne, alergie, wolno gojące się rany, czy trądzik. Sok z aloesu można natomiast pić i preparat ten będzie wspomagał oczyszczanie organizmu. Produkty z aloesem, chociaż nie są lekiem zawierającym cenne właściwości korzystnie wpływają na zdrowie.

Spis treści

 1. Aloes – właściwości lecznicze i zastosowanie
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Czy stosowanie aloesu jest bezpieczne?
 4. Uprawa aloesu w domu - jak hodować aloes zwyczajny?
 5. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Aloes – właściwości lecznicze i zastosowanie

Aloes posiada wiele drogocennych składników. Zawiera aż 75 potencjalnie aktywnych składników, czyli witaminy, enzymy, minerały, cukry, ligninę, saponiny, kwasy salicylowe, a także aminokwasy.

Witaminy, które posiada aloes to przede wszystkim witamina A, C i E, które są przeciwutleniaczami. Ponadto jest bogaty w witaminę B12, kwas foliowy oraz cholinę, będącą antyoksydantem neutralizującym wolne rodniki.

Enzymy, jakie zawiera aloe vera to: aliiaza, alkaliczna fosfataza, amylaza, bradykinaza, karboksypeptydaza, katalaza, celulaza, lipaza oraz peroksydaza. Bradykinaza jest bardzo ważna dla organizmu, ponieważ przyczynia się zmniejszenia nadmiernych stanów zapalnych. W przypadku, kiedy użyjemy mięsistego żelu aloesowego na skórę jeszcze lepiej zadziała np. na rany.

Minerały, dzięki którym leczniczych właściwości aloesu jest jeszcze więcej to: wapń, chrom, miedź, selen, magnez, mangan, potas, soda oraz cynku. Powinniśmy wiedzieć, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania różnych układów enzymatycznych mających miejsce na szlakach metabolicznych.

Mięsiste liście aloesu i sok z aloesu wykorzystywany jest m.in w:

 • produkcji żywności
 • kosmetykach
 • suplementach diety
 • produktach ziołowych

Aloes wykazuje działanie regenerujące na skórę, a także wspiera jej nawilżenie. Znaleźć go można, więc w kosmetykach, niwelujących cienie pod oczami. Używanie świeżego aloesu na cerę pomoże natomiast usunąć trądzik. Ponadto aloes słynie z właściwości leczniczych jeśli chodzi o niestrawność. Wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Pomaga przywrócić harmonię cyklu trawiennego i zmniejsza ilość bakterii występujących w jelicie grubym. W wyniku tego nasza flora bakteryjna szybko wraca do odpowiedniego poziomu. Aloes wspomaga również utrzymanie naturalnych funkcji oczyszczania wątroby, nerek, czy skóry.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Czy stosowanie aloesu jest bezpieczne?

Dla większości osób stosowanie aloesu jest bezpieczne. Zazwyczaj jest on dobrze tolerowany przez organizm. Wystąpić mogą jednak podrażnienia skóry, czy reakcje alergiczne. Z tego powodu należy zwróć uwagę w jaki sposób nasz organizm zareaguje na aloes. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji niepożądanych powinno się zaprzestać stosowania aloesu. Ponadto nigdy nie powinno używać się go na poważne skaleczenia bądź oparzenia.

Przeciwwskazania do użycia produktów zawierających w swoim składzie aloes to:

 • hemoroidy
 • choroby nerek
 • zaburzenie czynności nerek
 • choroby serca
 • choroba Leśniowskiego - Crohna
 • wrzodziejące zapalenie okrężnicy
 • niedrożność jelit
 • cukrzyca

Uprawa aloesu w domu - jak hodować aloes zwyczajny?

Aloes można hodować w domu. Przed jego uprawą należy jednak zadbać o klika raczy, takich jak np. zapewnienie odpowiedniego podłoża. Aloes lubi warunki, w których występuje naturalnie. Z tego powodu powinno się wybrać ziemię przeznaczona dla kaktusów, w połączeniu z kamieniami oraz perlitem. Taką mieszankę można również wykonać samodzielnie, ale wystarczająca będzie zwykła ziemia dla sukulentów. Ponadto Aloes wymaga podłoża nie magazynującego dużej ilości wody. Jeśli chodzi o donice, najlepiej wybrać glinianą donicę albo drewnianą doniczkę.

Aloes zawiera wiele cennych składników odżywczych. Jeśli chcesz poznać więcej roślin o ważnych dla organizmu właściwościach, takich jak np. regulacja poziomu cukru we krwi, przyspieszanie gojenia się ran, wspomaganie procesów zachodzących w organizmie, czy zwalczających drobnoustroje zapraszamy Cię do dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotni dostęp.

Chcesz wiedzieć więcej o swoim zdrowiu ?

Dowiedz się więcej ze szkoleń, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. Dołącz już dziś!

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca - co to za choroba? Profilaktyka chorób układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego.Miażdżyca jest chorobą układu sercowo - naczyniowego. Polega ona na odkładaniu się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych. W konsekwencji zmniejszają światło naczynia oraz znacznie utrudniają przepływ przez nie krwi. Doprowadzić to może niebezpiecznych powikłań związanych z całkowitym zablokowaniem przepływu krwi przez określone naczynia krwionośne. Jakie są objawy miażdżycy? Jak powinna wyglądać profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Przeczytaj poniższy artykuł i zapobiegać rozwojowi miażdżycy.

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Jak działa sprzedaż bezpośrednia? Sprzedaż bezpośrednia to inaczej oferowanie towarów oraz usług bezpośrednio konsumentom. Opiera się ona na zasadach kontaktów indywidualnych i odbywa się zazwyczaj w domu klienta, miejscach pracy, czy w innych miejscach, które nie są stałymi punktami sprzedaży. To forma sprzedaży produktów przez sprzedawcę poza siecią sklepową.

Czy warto działać w biznesie MLM?

Czy warto działać w biznesie MLM?

Na czym polega i jak działa MLM (multi level marketing)? Sprzedaż produktów w marketingu wielopoziomowym? MLM nazywany jest również marketingiem sieciowym. To strategia stosowana przez niektóre firmy charakteryzujące się modelem biznesowym sprzedaży bezpośredniej. Jej celem jest zachęcenie obecnych członków do rekrutacji nowych. Jak wygląda sprzedaż produktów w branży MLM na polskim rynku? Jaki może dać dochód pasywny? Czy MLM oznacza to samo co piramida finansowa? Przeczytaj poniży artykuł i zobacz jak Multi level marketing wygląda w Polsce.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
95PLN

Cena regularna: 300 PLN

Nie Nudź się w Święta

23Dni
16Godzin
47Minut
29Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:8PLN