Efekty radiofrekwencji mikroigłowej. Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa? 

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej. Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa? 

Rumień wędrujący jest charakterystycznym objawem wielu infekcji przenoszonych przez kleszcze, takich jak borelioza. Jest to czerwone, owalne lub pierścieniowate zapalenie skóry, które stopniowo się powiększa. Jeśli podejrzewasz, że mogłeś/aś zostać zaatakowany/a przez kleszcze, ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać rumień wędrujący i jakie choroby mogą się za nim kryć. Poniżej znajdziesz istotne informacje na ten temat.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna technika kosmetologiczna, która łączy w sobie korzyści radiofrekwencji i mikroigłowej terapii skóry. Jest to nieinwazyjna procedura, która pomaga poprawić teksturę i elastyczność skóry, a także redukować oznaki starzenia, blizny i inne niedoskonałości. Oto, na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa:

 1. Mikroigły: Procedura wykorzystuje specjalne urządzenie wyposażone w mikroigły, które delikatnie przekłuwają skórę. Mikroigły te są bardzo cienkie i krótkie, co pozwala na precyzyjne nakłucie skóry bez powodowania większych urazów.
 2. Radiofrekwencja: Podczas gdy mikroigły przekłuwają skórę, urządzenie jednocześnie dostarcza energię radiofrekwencji. Radiofrekwencja jest rodzajem energii elektrycznej, która generuje ciepło w głębszych warstwach skóry. To ciepło pobudza produkcję kolagenu, co jest kluczowe dla poprawy elastyczności i jędrności skóry.
 3. Stymulacja kolagenu: Działa to na zasadzie kontrolowanego uszkodzenia tkanek skórnych, co z kolei pobudza organizm do naprawy i regeneracji. Efektem jest zwiększona produkcja kolagenu, który nadaje skórze gładkość i jędrność.
 4. Redukcja oznak starzenia: Radiofrekwencja mikroigłowa pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek, blizn, przebarwień i innych niedoskonałości skóry. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, co daje efekt odmłodzenia.
 5. Minimalne ryzyko i czas rekonwalescencji: Jednym z głównych atutów tej procedury jest fakt, że jest stosunkowo mało inwazyjna i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności w stosunkowo krótkim czasie.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest często wykorzystywana w celu poprawy wyglądu skóry na twarzy, szyi i dekolcie, ale może być także stosowana w innych obszarach ciała. Warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od pielęgnacji skóry, aby dowiedzieć się, czy ta procedura jest odpowiednia dla Twoich potrzeb i oczekiwań.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej i dermatologii przez specjalistów z odpowiednim przeszkoleniem. Oto ogólny przebieg procedury:

 1. Konsultacja i ocena skóry: Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent przeprowadza konsultację z lekarzem lub specjalistą od pielęgnacji skóry. Podczas konsultacji ocenia się stan skóry, określa cele i oczekiwania pacjenta oraz wyjaśnia procedurę.
 2. Przygotowanie skóry: Skóra pacjenta jest starannie oczyszczana i dezynfekowana, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Czasami może być konieczne zastosowanie miejscowej lub ogólnoustrojowej anestezji, w zależności od indywidualnych preferencji pacjenta i obszaru poddawanego zabiegowi.
 3. Zabieg: Specjalne urządzenie, które łączy mikroigły i radiofrekwencję, jest używane do wykonywania procedury. Mikroigły przekłuwają skórę, a jednocześnie emitowane jest ciepło w głębszych warstwach skóry. To ciepło pobudza produkcję kolagenu i regenerację skóry. Operator urządzenia delikatnie przesuwa je po obszarze poddawanym zabiegowi.
 4. Czas trwania: Czas trwania zabiegu zależy od obszaru, który jest leczony, ale zazwyczaj wynosi od 30 minut do 1,5 godziny.
 5. Po zabiegu: Po zakończeniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, co jest normalnym skutkiem ubocznym. W miarę upływu czasu zaczerwienienie i opuchlizna powinny stopniowo zniknąć.
 6. Okres rekonwalescencji: Po zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, podobny do uczucia oparzenia słonecznego. Czas rekonwalescencji może być różny, ale zazwyczaj trwa od kilku dni do tygodnia. W tym czasie należy unikać ekspozycji na słońce, stosować odpowiednie kremy przeciwsłoneczne i przestrzegać zaleceń lekarza w zakresie pielęgnacji skóry.
 7. Efekty: Pełne efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej zazwyczaj stają się widoczne po kilku tygodniach, ponieważ organizm potrzebuje czasu na produkcję nowego kolagenu i regenerację skóry. Skóra staje się bardziej jędrna, gładka i elastyczna, a oznaki starzenia ulegają zredukowaniu.

Zawsze ważne jest, aby wykonywać ten rodzaj procedury u doświadczonego specjalisty, który stosuje odpowiednie środki bezpieczeństwa i przestrzega zasad aseptyki. Każdy zabieg kosmetyczny wiąże się z pewnym ryzykiem, więc ważne jest, aby dokładnie omówić procedurę z lekarzem i być świadomym oczekiwań oraz ewentualnych skutków ubocznych.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Odkryj tajemnice zespołu suchego oka (ZSO) - powszechnego problemu dotykającego wiele osób. Dowiedz się o różnorodnych przyczynach, od genetycznych po nawyki życiowe, i jakie istnieją sposoby poprawy komfortu oczu.

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Które okulary wybrać: progresywne czy dwuogniskowe? Poznaj różnice i korzyści obu rodzajów, by podjąć najlepszą decyzję dopasowaną do Twoich potrzeb i stylu życia.

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca