Co to są zaskórniki? Co stosować na zaskórniki i jak je usuwać? Zaskórniki zamknięte. Zaskórniki otwarte i zamknięte – podstawowe informacje 

Co to są zaskórniki? Co stosować na zaskórniki i jak je usuwać? Zaskórniki zamknięte. Zaskórniki otwarte i zamknięte – podstawowe informacje 

Zaskórniki to jedne z najczęstszych problemów skórnych, które dotykają wiele osób o niewielkiej wiedzy medycznej. Ale czym tak naprawdę są zaskórniki i jak możemy z nimi walczyć? W tym artykule w prosty i zrozumiały sposób przyjrzymy się różnym rodzajom zaskórników oraz skutecznym metodach usuwania. Dowiedz się, jakie są najlepsze sposoby, jak unikać powstawania zaskórników oraz jakie są błędy, których należy unikać. Zapraszamy do lektury!

Zaskórniki zamknięte i otwarte - Różnice i charakterystyka

Zaskórniki są rodzajem zmian skórnych, które mają najczęściej miejsce w okolicach twarzy, nosa i pleców. Wyróżniamy dwa główne rodzaje zaskórników - zamknięte i otwarte.

Zaskórniki zamknięte występują, gdy gruczoły łojowe zostają zablokowane przez łożysko skórne. W rezultacie tłuszcz nie może wydostać się na zewnątrz, co powoduje utworzenie małych białawych lub żółtawych grudek pod skórą. Zaskórniki zamknięte są często nazywane jako "białe główki" i nie są widoczne na powierzchni skóry.

Natomiast zaskórniki otwarte są to zatory skórne, które mają zmienioną strukturę na skutek utleniania sebum. Powoduje to przebarwienia czarne lub brązowe, które są widoczne na powierzchni skóry. Zaskórniki otwarte popularnie nazywane są "czarnymi kropkami".

Jak pozbyć się zaskórników - Skuteczne metody usuwania

Usunięcie zaskórników może być wyzwaniem, ale istnieje wiele skutecznych metod, które mogą pomóc w zwalczaniu tego problemu. Oto kilka popularnych sposobów:

Zaskórniki zamknięte na twarzy - Kaszka i inne domowe sposoby

Zaskórniki zamknięte na twarzy można często skutecznie zmniejszyć za pomocą domowych metod. Jednym ze sposobów jest zastosowanie maseczki z kaszki owsianej. Kaszka owsiana pomaga złuszczać martwe komórki naskórka i oczyszcza skórę, zmniejszając widoczność zaskórników.

Innym domowym sposobem jest stosowanie toniku z kwasem salicylowym, który działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Działa on również na zaskórniki, pomagając w ich usunięciu.

Zaskórniki na nosie - Skuteczne sposoby na ich redukcję

Zaskórniki na nosie są częstym problemem, ale istnieje kilka skutecznych sposobów na ich redukcję. Jednym z nich jest regularne oczyszczanie nosa za pomocą specjalnych płatków złuszczających. Te płatki zawierają składniki, które pomagają w delikatnym złuszczaniu zaskórników i oczyszczaniu porów.

Innym sposobem jest również stosowanie kremów i toników zawierających kwas glikolowy lub retinoidy. Te substancje aktywne pomagają w redukcji zaskórników i przywracają skórze zdrowy wygląd.

Zaskórniki na plecach - Jak zapobiegać i zwalczać te zmiany skórne

Zaskórniki na plecach mogą być uciążliwe, ale istnieje wiele sposobów na zapobieganie i zwalczanie tego problemu. Ważne jest regularne oczyszczanie pleców za pomocą delikatnego mydła lub żelu oczyszczającego. Unikaj używania zbyt agresywnych produktów, które mogą podrażniać skórę.

Dodatkowo, ważne jest noszenie ubrań z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Unikaj także noszenia ciasnych ubrań, które mogą podrażniać skórę i przyczyniać się do powstawania zaskórników.

Jak zapobiegać powstawaniu zaskórników - Porady i zalecenia

Zapobieganie powstawaniu zaskórników jest kluczowe, aby utrzymać skórę w zdrowym stanie. Oto kilka porad i zaleceń, które mogą Ci pomóc:

 • Regularnie oczyszczaj skórę odpowiednimi produktami oczyszczającymi i tonizującymi.
 • Unikaj silnego i częstego używania kosmetyków, które mogą zatykać pory.
 • Zachowaj odpowiednią higienę skóry, szczególnie w miejscach, które są podatne na powstawanie zaskórników.
 • Unikaj dotykania twarzy brudnymi rękoma, aby uniknąć transferu bakterii na skórę.

Jak usuwać zaskórniki - Profesjonalne zabiegi i domowe metody

Usuwanie zaskórników może być wykonane zarówno za pomocą profesjonalnych zabiegów, jak i domowych metod. Profesjonalne zabiegi obejmują mechaniczne czyszczenie skóry, peeling chemiczny lub mikrodermabrazję. Te zabiegi pomagają w usunięciu zaskórników i złuszczają martwy naskórek.

Jeśli wolisz domowe metody, możesz spróbować stosowania specjalnych plastry do usuwania zaskórników. Te plastry zawierają składniki, które pomagają w delikatnym usunięciu zaskórników. Ważne jest jednak stosowanie ich zgodnie z instrukcjami producenta, aby uniknąć niepożądanych efektów.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Kosmetyki na zaskórniki - Wybór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych

Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry może mieć duże znaczenie w zwalczaniu zaskórników. Ważne jest, aby wybierać produkty oczyszczające, tonizujące i nawilżające, które są odpowiednie dla Twojego rodzaju skóry.

Warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków i szukać produktów, które zawierają kwas salicylowy, retinoidy lub inne aktywne substancje, które pomagają w redukcji zaskórników.

Najczęstsze błędy w usuwaniu zaskórników - Jak unikać powikłań

Podczas usuwania zaskórników istnieje kilka najczęstszych błędów, których należy unikać, aby uniknąć powikłań. Oto kilka z nich:

 • Niezbyt agresywne oczyszczanie skóry, aby nie podrażniać jej nadmiernie.
 • Nieekspresyjne usunięcie zaskórników, co może prowadzić do infekcji i powikłań skórnych.
 • Używanie zbyt agresywnych produktów, które mogą prowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry.

Pamiętaj, że zawsze warto skonsultować się z dermatologiem przed rozpoczęciem jakichkolwiek nowych metod usuwania zaskórników.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca