Co to jest epilacja i jakie daje efekty? Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczność, przygotowanie do zabiegu, efekty 

Co to jest epilacja i jakie daje efekty? Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczność, przygotowanie do zabiegu, efekty 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym dokładnie jest epilacja i jakie efekty można osiągnąć przy jej stosowaniu? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości i przedstawimy Ci różne techniki usuwania owłosienia. Sprawdź, jak epilacja może stać się efektywnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Co to jest epilacja? - Wyjaśnienie pojęcia i różnych technik usuwania owłosienia

Epilacja to proces usuwania owłosienia z ciała w celu uzyskania długotrwałego efektu. Istnieje wiele różnych technik epilacji, z których każda ma swoje zalety i specyficzne zastosowanie. Oto niektóre z najpopularniejszych technik:

Golenie

Golenie jest jedną z najprostszych i najbardziej popularnych technik usuwania owłosienia. Polega na przecięciu włosa przy powierzchni skóry przy użyciu specjalnego narzędzia, takiego jak maszynka do golenia. Jednak efekt po goleniu jest krótkotrwały, ponieważ włosy zaczynają odrastać już po kilku dniach.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest kolejną popularną techniką usuwania owłosienia. Niektóre osoby preferują tę metodę ze względu na dłuższe efekty utrzymania gładkiej skóry. Podczas depilacji woskiem, rozgrzany wosk jest nakładany na skórę, a następnie jest szybko zrywany, usuwając zarówno włoski, jak i korzeń. Efekt utrzymuje się zazwyczaj od dwóch do sześciu tygodni.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą usuwania owłosienia, która daje trwałe efekty. Podczas depilacji laserowej emitowany jest silny światło laserowe, które jest absorbowane przez barwnik (melaninę) znajdujący się w włoskach. To powoduje ich uszkodzenie i hamowanie wzrostu. Depilacja laserowa jest nieinwazyjna i może być stosowana na różnych obszarach ciała, takich jak twarz, nogi, pachy i bikini.

Epilacja laserowa - jak działa i jakie są jej zalety?

Epilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia. Istnieje wiele zalet związanych z jej zastosowaniem:

 • Trwałe efekty: Depilacja laserowa daje trwały efekt usunięcia owłosienia. Po serii zabiegów, większość włosków przestaje odrastać, co oznacza długotrwałą gładkość skóry.
 • Szybkość: Depilacja laserowa jest szybsza niż niektóre inne metody, na przykład golenie czy depilacja woskiem. Większe obszary ciała mogą być poddane epilacji z wykorzystaniem lasera w krótszym czasie.
 • Precyzja: Laser skoncentrowany jest na obszarze docelowym, co minimalizuje wpływ na otaczającą skórę.
 • Mniejsze ryzyko podrażnień skóry: Laserowy impuls eliminuje zarówno włoski, jak i korzenie, ograniczając ryzyko podrażnień skóry.

Epilacja laserowa vs. depilacja - różnice i porównanie dwóch metod usuwania owłosienia

Warto porównać epilację laserową z inną popularną metodą usuwania owłosienia - depilacją. Oto kilka różnic między tymi dwoma podejściami:

 • Efekty: Depilacja woskiem czy golenie dają tylko tymczasowy efekt, podczas gdy depilacja laserowa daje trwałe usunięcie owłosienia.
 • Wzrost włosków: Po depilacji laserowej większość włosków przestaje odrastać, podczas gdy przy depilacji woskiem czy goleniu włoski zaczynają odrastać już po kilku dniach.
 • Koszty: Depilacja laserowa może być nieco droższa niż inne metody, jednak trwałe efekty mogą zrekompensować początkowe wydatki.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Efekty epilacji laserowej - trwałe usunięcie owłosienia i inne korzyści

Epilacja laserowa oferuje wiele korzyści poza trwałym usunięciem owłosienia. Oto kilka z nich:

 • Gładka skóra: Po serii zabiegów depilacji laserowej można cieszyć się długotrwałą gładkością skóry.
 • Minimalny dyskomfort: słyszenie laserowego impulsu to jedyny minimalny dyskomfort, który można doświadczyć podczas depilacji laserowej.
 • Usuwanie włosków z trudno dostępnych miejsc: Depilacja laserowa umożliwia usunięcie włosków na trudno dostępnych obszarach ciała, takich jak linia bikini czy wąsik.
 • Skuteczność na różnych typach skóry: Depilacja laserowa jest skuteczna na różnych typach skóry, zarówno jasnej, jak i ciemniejszej.

Epilacja jest procesem usuwania owłosienia, a epilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych i najtrwalszych sposobów na osiągnięcie gładkiej skóry. W porównaniu do innych metod, takich jak depilacja woskiem czy golenie, depilacja laserowa oferuje trwałe usunięcie owłosienia i minimalny dyskomfort. Jeśli marzysz o gładkiej i długotrwałej gładkości skóry, warto rozważyć depilację laserową.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany?

Sprawdź i oblicz swoje zapotrzebowanie na makroskładniki takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca