bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Blog healthcare

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Spis treści

 1. Na czym polega bioreoznans?
 2. Jak wygląda badanie biorezonansem?
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Ciekawostka
 5. Opinie na temat badania biorezonansem
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega bioreoznans?

Biorezonans magnetyczny to metoda diagnostyczna, wykorzystywana przez m.in medycynę alternatywną. Stosuje się go zarówno do celów diagnostycznych, jak i leczniczych. Na czym polega biorezonansem? Wykorzystuje zmienne pole magnetyczne i drgania (zmienia natężenia fal elektromagnetycznych). Daje możliwość wykrywania patogenu. Wynik badania może dotyczyć np. uczuleń, czy różnych dotąd nie znanych przypadłości, takich jak np. atopowego zapalenia skóry.

Warto wiedzieć, że terapia biorezonansem została pierwszy raz użyta w XX wieku przez niemieckich naukowców, Ericha Rasche i Franza Morella. Opracowali ją, a następnie pod nazwą terapia MORA została wprowadzona na amerykański rynek.

Zwolennicy biorezonansu, a także rzetelne badania potwierdzają skuteczność terapii. Biorezonans pomaga w przypadku leczenia niektórych schorzeń oraz w przeprowadzeniu diagnozy. Stosuje się go również w walce z boreliozą, alergiami, czy pasożytami. Doceniany jest w walce z licznymi uzależnianymi. Istnieją różne opinie na temat tego urządzenia, a zdania na jego są podzielone. Przez niektóre osoby, nie zagłębiające się w badania i dowody nad skutecznością biorezonansu uważany jest za efekt placebo. Leczenie metodą biorezonansu magnetycznego jest jednak skuteczne. Doceniane jest np. w przypadku leczenia uzależnień.

Za pomocą biorezonansu można diagnozować różne dolegliwości, pozbyć się toksyn z organizmu, stosowany jest również w leczeniu chorób dlatego polecany jest pacjentom, którzy odczuwają niepokojące symptomy wysyłane przez organizm. Osoby zmagające się z uzależnieniami również mogą skorzystać z tej metody. Jej skuteczność została niejednokrotnie potwierdzana. Ponadto to metoda leczenia i diagnozy pozbawiona skutków ubocznych.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Gabinety diagnostyczne posiadające biorezonans stają się coraz bardziej popularne. Terapeuci mogą wyleczyć różne choroby oraz w szybki sposób przeprowadzić diagnozę. Pacjent przyjmuje pozycję siedzącą, nie może krzyżować nóg ani rąk. Diagnosta zakłada mu na uszy bioinduktory (pacjent nie musi trzymać w dłoniach elektrod). Biorezonans polega na przepuszczeniu przez ciało wibracji wytwarzanych przez człowieka (można, więc odczuć delikatnie mrowienie i drętwienie), a następnie diagnosta otrzymuje wyczerpujący raport o kondycji narządów, tkanek, obecnych patogenach i prognozie zdrowia na najbliższe 3- 5 lat. W zależności od wybranego programu, urządzenie przekazuje już po kilku chwilach. Skanowanie każdego organu trwa średnio 2-3 sekundy, natomiast całego ciała 20 minut. Warto podkreślić, że przeciwwskazań do jego wykonania jest mało, a badanie zwraca wyniki o poziomie dokładności niemal 95%.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ciekawostka

Blisko 700 urządzeń marki Mezator pracuje w Polskich placówkach diagnostycznych

Opinie na temat badania biorezonansem

Terapia biorezonansem (często mylona z rezonansem magnetycznym) pozostaje tematem tabu w medycynie konwencjonalnej. Zyskuje jednak licznych zwolenników (nawet w środowisku lekarskim), a coraz więcej osób docenia terapię biorezonansem w kontekście walki z nałogiem palenia papierosów, wykonania testów alergicznych, walki z bakteriami, czy np. zdiagnozowaniem problemów zdrowotnych w obrębie układu pokarmowego. Za jego pomocą można przeprowadzić odczulanie. Kolejnym plusem na rzecz biorezonansu jest to, że badanie przeprowadzone nim trwa bardzo krótko i jest bezbolesne (odczuć można jedynie delikatne mrowienie). Diagnoza wykonana przy użyciu biorezonasu Mezator M1 nie wymaga nawet trzymania przez pacjenta elektrod. Umożliwia wykrycie ogromnej liczby patogenów, jednostek chorobowych, wirusów, czy grzybów.

Według licznych badań naukowych diagnostyka biorezonansem jest skuteczna, a terapie przeprowadzone za jego pomocą naprawdę działają. Potwierdza to pozytywny wyrok Wyższego Sądu Okręgowego w Monachium dotyczący terapii biorezonansowej, który opiera się przede wszystkim na dokumentacji firmy Regumed z dużą liczbą udokumentowanych naukowo doświadczeń praktycznych.

Ten werdykt jest pozytywny dla naturopatii, ponieważ pokazuje, że procedury terapeutyczne i diagnostyczne, których mechanizmów działania nie da się wyjaśnić czysto naukowo lub konwencjonalnie, nadal można oceniać pozytywnie pod względem ich skuteczności.

Temat biorezonansu magnetycznego ciekawi wielu naukowców. Przeprowadzono badanie naukowe, które miało na celu stwierdzenie skuteczności maszyn do biorezonansu wobec zwalczania bakterii Candida albicans. Hodowlę bulionową poddano 10-dniowemu działaniu impulsowego prądu elektrycznego. Codziennie oceniano gęstość oraz wzrost hodowli na podłożu arganowym. Wyniki okazały się bardzo pozytywne. Biorezonans nie tylko zahamował ich rozwój, ale także znacząco zmniejszył istniejącą kolonię. Ilość bakterii widocznie zmalała, a nawet nie występowała w ogóle po 30 dniach od zastosowania biorezonansu.


Zainteresował Cię temat biorezonansu? Dowiedz się więcej dzięki szkoleniom na platformie edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotnie dostęp

Chcesz wiedzieć więcej na temat pracy na urządzeniach biorezonansowych ? 

Dołącz do nas i podnoś swoje kompetencje wspólnie z Bożeną Heller która tylko w Polsce przeszkoliła ponad 700 osób.Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj dostęp do szkoleń w formie video czy ebooków.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z marchwi – warto go pić ze względu na składniki odżywcze

Sok z marchwi – warto go pić ze względu na składniki odżywcze

Sok z marchwi poprawia funkcjonowanie całego organizmu i zawiera wiele wartości odżywczych i polecany jest profilaktyce chorób.Sprawdź w czym pomoże picie soku z tego warzywa ?Sok z marchwi – dlaczego warto go pić ?Sok z marchwi to doskonały wybór dla tych, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Marchew jest bogata w witaminy i minerały, które korzystnie wpływają na organizm. Wystarczy wypić szklankę soku dziennie, aby zauważyć pozytywne efekty dla zdrowia.

Sok z brzozy - właściwości i zastosowanie

Sok z brzozy - właściwości i zastosowanie

Sok z brzozy określany eliksirem życia posiadający właściwości prozdrowotne używany często w medycynie naturalnej.Sok z brzozyto napój, który zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Sok brzozowy to naturalne źródło witamin i minerałów, które może wspomagać zdrowie na różne sposoby. W tym artykule przedstawimy cztery ważne korzyści płynące z regularnego spożywania soku z brzozy.

Facetektomia lędźwiowa co to i dlaczego było w milionerach w tvn

Facetektomia lędźwiowa co to i dlaczego było w milionerach w tvn

Jeśli zaciekawił cię specjalny odcinek milionerów i chcesz sprawdzić co to facetektomia kręgosłupa to zapraszamy cię do tego artykułu.Facetektomia - wszystko, co musisz wiedzieć o zabieguFacetektomia to jedna z metod leczenia bólu kręgosłupa, która polega na usunięciu części stawów międzykręgowych. Często stosowana u pacjentów z bólami pleców, szyi lub karku, facetektomia może pomóc złagodzić ból i poprawić jakość życia.Fraza ta stała się popularna po wyemitowaniu odcinka specjalnego w tvn programu milionerzy gdzie Magdalena Cielecka i Marta Kuligowska grały o milion złotych.W tym artykule omówimy dokładnie, czym jest facetektomia, jakie są jej wskazania i przeciwwskazania, jak przebiega zabieg i jakie są możliwe skutki uboczne.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Zapłać raz - uzyskaj dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

194PLN

jednorazowa płatność

Cena regularna: 1188

Dołącz i wygraj Mezator M1

01Dni
11Godzin
36Minut
48Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Uzyskaj dostęp do platformy dzięki niskiej miesięcznej opłacie.Rezygnujesz kiedy chcesz

  10PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierz subskrypcję z coroczną płatnością

  95PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz