bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Blog healthcare

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Spis treści

 1. Na czym polega bioreoznans?
 2. Jak wygląda badanie biorezonansem?
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Ciekawostka
 5. Opinie na temat badania biorezonansem
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega bioreoznans?

Biorezonans magnetyczny to metoda diagnostyczna, wykorzystywana przez m.in medycynę alternatywną. Stosuje się go zarówno do celów diagnostycznych, jak i leczniczych. Na czym polega biorezonansem? Wykorzystuje zmienne pole magnetyczne i drgania (zmienia natężenia fal elektromagnetycznych). Daje możliwość wykrywania patogenu. Wynik badania może dotyczyć np. uczuleń, czy różnych dotąd nie znanych przypadłości, takich jak np. atopowego zapalenia skóry.

Warto wiedzieć, że terapia biorezonansem została pierwszy raz użyta w XX wieku przez niemieckich naukowców, Ericha Rasche i Franza Morella. Opracowali ją, a następnie pod nazwą terapia MORA została wprowadzona na amerykański rynek.

Zwolennicy biorezonansu, a także rzetelne badania potwierdzają skuteczność terapii. Biorezonans pomaga w przypadku leczenia niektórych schorzeń oraz w przeprowadzeniu diagnozy. Stosuje się go również w walce z boreliozą, alergiami, czy pasożytami. Doceniany jest w walce z licznymi uzależnianymi. Istnieją różne opinie na temat tego urządzenia, a zdania na jego są podzielone. Przez niektóre osoby, nie zagłębiające się w badania i dowody nad skutecznością biorezonansu uważany jest za efekt placebo. Leczenie metodą biorezonansu magnetycznego jest jednak skuteczne. Doceniane jest np. w przypadku leczenia uzależnień.

Za pomocą biorezonansu można diagnozować różne dolegliwości, pozbyć się toksyn z organizmu, stosowany jest również w leczeniu chorób dlatego polecany jest pacjentom, którzy odczuwają niepokojące symptomy wysyłane przez organizm. Osoby zmagające się z uzależnieniami również mogą skorzystać z tej metody. Jej skuteczność została niejednokrotnie potwierdzana. Ponadto to metoda leczenia i diagnozy pozbawiona skutków ubocznych.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Gabinety diagnostyczne posiadające biorezonans stają się coraz bardziej popularne. Terapeuci mogą wyleczyć różne choroby oraz w szybki sposób przeprowadzić diagnozę. Pacjent przyjmuje pozycję siedzącą, nie może krzyżować nóg ani rąk. Diagnosta zakłada mu na uszy bioinduktory (pacjent nie musi trzymać w dłoniach elektrod). Biorezonans polega na przepuszczeniu przez ciało wibracji wytwarzanych przez człowieka (można, więc odczuć delikatnie mrowienie i drętwienie), a następnie diagnosta otrzymuje wyczerpujący raport o kondycji narządów, tkanek, obecnych patogenach i prognozie zdrowia na najbliższe 3- 5 lat. W zależności od wybranego programu, urządzenie przekazuje już po kilku chwilach. Skanowanie każdego organu trwa średnio 2-3 sekundy, natomiast całego ciała 20 minut. Warto podkreślić, że przeciwwskazań do jego wykonania jest mało, a badanie zwraca wyniki o poziomie dokładności niemal 95%.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ciekawostka

Blisko 700 urządzeń marki Mezator pracuje w Polskich placówkach diagnostycznych

Opinie na temat badania biorezonansem

Terapia biorezonansem (często mylona z rezonansem magnetycznym) pozostaje tematem tabu w medycynie konwencjonalnej. Zyskuje jednak licznych zwolenników (nawet w środowisku lekarskim), a coraz więcej osób docenia terapię biorezonansem w kontekście walki z nałogiem palenia papierosów, wykonania testów alergicznych, walki z bakteriami, czy np. zdiagnozowaniem problemów zdrowotnych w obrębie układu pokarmowego. Za jego pomocą można przeprowadzić odczulanie. Kolejnym plusem na rzecz biorezonansu jest to, że badanie przeprowadzone nim trwa bardzo krótko i jest bezbolesne (odczuć można jedynie delikatne mrowienie). Diagnoza wykonana przy użyciu biorezonasu Mezator M1 nie wymaga nawet trzymania przez pacjenta elektrod. Umożliwia wykrycie ogromnej liczby patogenów, jednostek chorobowych, wirusów, czy grzybów.

Według licznych badań naukowych diagnostyka biorezonansem jest skuteczna, a terapie przeprowadzone za jego pomocą naprawdę działają. Potwierdza to pozytywny wyrok Wyższego Sądu Okręgowego w Monachium dotyczący terapii biorezonansowej, który opiera się przede wszystkim na dokumentacji firmy Regumed z dużą liczbą udokumentowanych naukowo doświadczeń praktycznych.

Ten werdykt jest pozytywny dla naturopatii, ponieważ pokazuje, że procedury terapeutyczne i diagnostyczne, których mechanizmów działania nie da się wyjaśnić czysto naukowo lub konwencjonalnie, nadal można oceniać pozytywnie pod względem ich skuteczności.

Temat biorezonansu magnetycznego ciekawi wielu naukowców. Przeprowadzono badanie naukowe, które miało na celu stwierdzenie skuteczności maszyn do biorezonansu wobec zwalczania bakterii Candida albicans. Hodowlę bulionową poddano 10-dniowemu działaniu impulsowego prądu elektrycznego. Codziennie oceniano gęstość oraz wzrost hodowli na podłożu arganowym. Wyniki okazały się bardzo pozytywne. Biorezonans nie tylko zahamował ich rozwój, ale także znacząco zmniejszył istniejącą kolonię. Ilość bakterii widocznie zmalała, a nawet nie występowała w ogóle po 30 dniach od zastosowania biorezonansu.


Zainteresował Cię temat biorezonansu? Dowiedz się więcej dzięki szkoleniom na platformie edukacyjnej BezTabletek.pl. Jedna płatność = dożywotnie dostęp

Chcesz wiedzieć więcej na temat pracy na urządzeniach biorezonansowych ? 

Dołącz do nas i podnoś swoje kompetencje wspólnie z Bożeną Heller która tylko w Polsce przeszkoliła ponad 700 osób.Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj dostęp do szkoleń w formie video czy ebooków.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca – przyczyny i leczenie tej choroby

Miażdżyca - co to za choroba? Profilaktyka chorób układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego.Miażdżyca jest chorobą układu sercowo - naczyniowego. Polega ona na odkładaniu się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych. W konsekwencji zmniejszają światło naczynia oraz znacznie utrudniają przepływ przez nie krwi. Doprowadzić to może niebezpiecznych powikłań związanych z całkowitym zablokowaniem przepływu krwi przez określone naczynia krwionośne. Jakie są objawy miażdżycy? Jak powinna wyglądać profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Przeczytaj poniższy artykuł i zapobiegać rozwojowi miażdżycy.

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Czym jest sprzedaż bezpośrednia?

Jak działa sprzedaż bezpośrednia? Sprzedaż bezpośrednia to inaczej oferowanie towarów oraz usług bezpośrednio konsumentom. Opiera się ona na zasadach kontaktów indywidualnych i odbywa się zazwyczaj w domu klienta, miejscach pracy, czy w innych miejscach, które nie są stałymi punktami sprzedaży. To forma sprzedaży produktów przez sprzedawcę poza siecią sklepową.

Czy warto działać w biznesie MLM?

Czy warto działać w biznesie MLM?

Na czym polega i jak działa MLM (multi level marketing)? Sprzedaż produktów w marketingu wielopoziomowym? MLM nazywany jest również marketingiem sieciowym. To strategia stosowana przez niektóre firmy charakteryzujące się modelem biznesowym sprzedaży bezpośredniej. Jej celem jest zachęcenie obecnych członków do rekrutacji nowych. Jak wygląda sprzedaż produktów w branży MLM na polskim rynku? Jaki może dać dochód pasywny? Czy MLM oznacza to samo co piramida finansowa? Przeczytaj poniży artykuł i zobacz jak Multi level marketing wygląda w Polsce.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
95PLN

Cena regularna: 300 PLN

Nie Nudź się w Święta

23Dni
15Godzin
11Minut
59Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:8PLN