bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Blog healthcare

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Spis treści

 1. Na czym polega bioreoznans?
 2. Jak wygląda badanie biorezonansem?
 3. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 4. Ciekawostka
 5. Opinie na temat badania biorezonansem
 6. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Na czym polega bioreoznans?

Biorezonans magnetyczny to metoda diagnostyczna, wykorzystywana przez m.in medycynę alternatywną. Stosuje się go zarówno do celów diagnostycznych, jak i leczniczych. Na czym polega biorezonansem? Wykorzystuje zmienne pole magnetyczne i drgania (zmienia natężenia fal elektromagnetycznych). Daje możliwość wykrywania patogenu. Wynik badania może dotyczyć np. uczuleń, czy różnych dotąd nie znanych przypadłości, takich jak np. atopowego zapalenia skóry.

Warto wiedzieć, że terapia biorezonansem została pierwszy raz użyta w XX wieku przez niemieckich naukowców, Ericha Rasche i Franza Morella. Opracowali ją, a następnie pod nazwą terapia MORA została wprowadzona na amerykański rynek.

Zwolennicy biorezonansu, a także rzetelne badania potwierdzają skuteczność terapii. Biorezonans pomaga w przypadku leczenia niektórych schorzeń oraz w przeprowadzeniu diagnozy. Stosuje się go również w walce z boreliozą, alergiami, czy pasożytami. Doceniany jest w walce z licznymi uzależnianymi. Istnieją różne opinie na temat tego urządzenia, a zdania na jego są podzielone. Przez niektóre osoby, nie zagłębiające się w badania i dowody nad skutecznością biorezonansu uważany jest za efekt placebo. Leczenie metodą biorezonansu magnetycznego jest jednak skuteczne. Doceniane jest np. w przypadku leczenia uzależnień.

Za pomocą biorezonansu można diagnozować różne dolegliwości, pozbyć się toksyn z organizmu, stosowany jest również w leczeniu chorób dlatego polecany jest pacjentom, którzy odczuwają niepokojące symptomy wysyłane przez organizm. Osoby zmagające się z uzależnieniami również mogą skorzystać z tej metody. Jej skuteczność została niejednokrotnie potwierdzana. Ponadto to metoda leczenia i diagnozy pozbawiona skutków ubocznych.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Gabinety diagnostyczne posiadające biorezonans stają się coraz bardziej popularne. Terapeuci mogą wyleczyć różne choroby oraz w szybki sposób przeprowadzić diagnozę. Pacjent przyjmuje pozycję siedzącą, nie może krzyżować nóg ani rąk. Diagnosta zakłada mu na uszy bioinduktory (pacjent nie musi trzymać w dłoniach elektrod). Biorezonans polega na przepuszczeniu przez ciało wibracji wytwarzanych przez człowieka (można, więc odczuć delikatnie mrowienie i drętwienie), a następnie diagnosta otrzymuje wyczerpujący raport o kondycji narządów, tkanek, obecnych patogenach i prognozie zdrowia na najbliższe 3- 5 lat. W zależności od wybranego programu, urządzenie przekazuje już po kilku chwilach. Skanowanie każdego organu trwa średnio 2-3 sekundy, natomiast całego ciała 20 minut. Warto podkreślić, że przeciwwskazań do jego wykonania jest mało, a badanie zwraca wyniki o poziomie dokładności niemal 95%.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ciekawostka

Blisko 700 urządzeń marki Mezator pracuje w Polskich placówkach diagnostycznych

Opinie na temat badania biorezonansem

Terapia biorezonansem (często mylona z rezonansem magnetycznym) pozostaje tematem tabu w medycynie konwencjonalnej. Zyskuje jednak licznych zwolenników (nawet w środowisku lekarskim), a coraz więcej osób docenia terapię biorezonansem w kontekście walki z nałogiem palenia papierosów, wykonania testów alergicznych, walki z bakteriami, czy np. zdiagnozowaniem problemów zdrowotnych w obrębie układu pokarmowego. Za jego pomocą można przeprowadzić odczulanie. Kolejnym plusem na rzecz biorezonansu jest to, że badanie przeprowadzone nim trwa bardzo krótko i jest bezbolesne (odczuć można jedynie delikatne mrowienie). Diagnoza wykonana przy użyciu biorezonasu Mezator M1 nie wymaga nawet trzymania przez pacjenta elektrod. Umożliwia wykrycie ogromnej liczby patogenów, jednostek chorobowych, wirusów, czy grzybów.

Według licznych badań naukowych diagnostyka biorezonansem jest skuteczna, a terapie przeprowadzone za jego pomocą naprawdę działają. Potwierdza to pozytywny wyrok Wyższego Sądu Okręgowego w Monachium dotyczący terapii biorezonansowej, który opiera się przede wszystkim na dokumentacji firmy Regumed z dużą liczbą udokumentowanych naukowo doświadczeń praktycznych.

Ten werdykt jest pozytywny dla naturopatii, ponieważ pokazuje, że procedury terapeutyczne i diagnostyczne, których mechanizmów działania nie da się wyjaśnić czysto naukowo lub konwencjonalnie, nadal można oceniać pozytywnie pod względem ich skuteczności.

Temat biorezonansu magnetycznego ciekawi wielu naukowców. Przeprowadzono badanie naukowe, które miało na celu stwierdzenie skuteczności maszyn do biorezonansu wobec zwalczania bakterii Candida albicans. Hodowlę bulionową poddano 10-dniowemu działaniu impulsowego prądu elektrycznego. Codziennie oceniano gęstość oraz wzrost hodowli na podłożu arganowym. Wyniki okazały się bardzo pozytywne. Biorezonans nie tylko zahamował ich rozwój, ale także znacząco zmniejszył istniejącą kolonię. Ilość bakterii widocznie zmalała, a nawet nie występowała w ogóle po 30 dniach od zastosowania biorezonansu.


Zainteresował Cię temat biorezonansu? Dowiedz się więcej dzięki szkoleniom na platformie edukacyjnej BezTabletek.pl, sprawdź nasze kursy medycyny akademickiej. Jedna płatność = dożywotnie dostęp

Chcesz wiedzieć więcej na temat pracy na urządzeniach biorezonansowych ? 

Dołącz do nas i podnoś swoje kompetencje wspólnie z Bożeną Heller która tylko w Polsce przeszkoliła ponad 700 osób.Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek i zyskaj dostęp do szkoleń w formie video czy ebooków.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz