Biorezonans - kiedy pójść na wizytę do gabinetu biorezonansu?

Biorezonans - kiedy pójść na wizytę do gabinetu biorezonansu?

Biorezonans - czy jest wykorzystywany w terapii medycyny alternatywnej? Jak działa biorezonans magnetyczny? 


Biorezonans magnetyczny powstał dzięki dwóm naukowcom, Franzowi Morella i Erichowi Rush. Stworzyli oni metodę MORA, polegającą na wykorzystaniu zjawiska elektromagnetyzmu (czyli polega na przepuszczaniu przez ciało fal elektromagnetycznych) w celach diagnostycznych, a także leczniczych. Terapia MORA to całościowa koncepcja rozpoznawania schorzeń i ich leczenia przy pomocy właściwych dla pacjenta drgań, to holistyczne oraz harmoniczne do pacjenta.

Biorezonans co to ?

Biorezonans to metoda terapii oraz diagnostyki. Opiera się ona na działaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. Wykorzystuje zjawiska, które zachodzącą w komórkach wirusów, bakterii czy alergenów, ale także w każdej komórce naszego ciała.

Nie należy mylić go z rezonansem magnetycznym, który jest badaniem umożliwiającym uzyskanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego.

Terapia biorezonansowa wykorzystywana jest wmleczeniu wiele chorób, schorzeń oraz niezwykle precyzyjnej diagnostyki. 

Biorezonans jak działa?

Zasady działania biorezonansu polegają na wykorzystaniu fale elektromagnetycznych i precyzyjnego określenia stanu tkanek, organów oraz komórek. Fale te przechodzą przez organizm bezboleśnie, nieinwazyjnie, a także bezpiecznie. Czasami możliwe jest odczucie delikatnego mrowienia, nie jest to jednak w żaden sposób dla pacjenta niekomfortowe.

Urządzenie do biorezonansu Mezator M1 zasługuje na szczególną uwagę. Umożliwia prognozę stanu zdrowia na najbliższe 3-5 lat.

To metoda terapii i diagnostyki opierająca się na działaniu oraz emitowaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. 

Przeprowadza analizę struktury tkanek na poziomie komórkowym, wykrywa destrukcję wirusów, pasożytów, infekcji i bakterii. Polecane jest m.in w terapii wielu chorób, likwidacji pasożytów w organizmie,

Działa w oparciu o technologię NLS. To system nieliniowy, który wykorzystuje interfejsy mózgowe w celu przekazania dokładnych informacji na temat stanu ciała.

Urządzenie do biorezonansu innych firm wymagają natomiast trzymania elektrod przez pacjenta podczas trwania terapii.

Ta metoda diagnostyczna jest prawie natychmiastowa. Skanowanie jednego organu trwa 2-3 sekundy, a całego ciała ok. 20 minut. Mezator M1 obejmuje aż 688 jednostek chorobowych, 192 patogeny i wirusy.

Pacjent podczas terapii lub diagnozy przyjmuje pozycję siedzącą. Diagnosta zakłada natomiast bioinduktory na uszy.

Skuteczność tej metody potwierdzona jest w wielu rzetelnych badaniach, a lekarze medycyny konwencjonalnej często wskazują na plusy uzupełnienia terapii o medycynę alternatywną.

Warto również przyjrzeć się innemu urządzeniu do biorezonansu jakim jest Mezator BRT. Wykorzystuje on wahania elektromagnetyczne rezonujące z ustrojem organizmu ludzkiego. Ta metoda biorezonansu generuje zmienne pole magnetyczne (delikatne drgania), które jest nośnikiem częstotliwości.

Mezatora BRT posiada aż 3123 wgrane programy terapii.

Biorezonans jakie choroby wykrywa?

W zależności od wybranego urządzenia, zastosowanej technologii, czy parametrów użytkowych każde urządzenie wykazuje inne działanie terapeutyczne, a także wykrywa różne choroby. Mezator M1 lub inne urządzenie mogą być łączone ze stosowaniem medycyny konwencjonalnej, farmakoterapii, homeopatii czy fizjoterapii. Według najnowszych badań naukowych skuteczność terapii konwencjonalnej połączonej z medycyną alternatywną daje najlepsze rezultaty w leczeniu chorób i przeciwdziałaniu problemom zdrowotnym.

Biorezonans diagnozuje:

 • układ oddechowy
 • układ hormonalny
 • układ nerwowy
 • układ sercowo-naczyniowy
 • układ płciowo-moczowy
 • przewód pokarmowy
 • układ kostno-mięśniowy
 • układ odpornościowy
 • narządy wzroku, słuchu
 • występujące alergie


W jakich sytuacjach wykorzystuje się metodę biorezonansu magnetycznego?

Za pomocą biorezonansu, a szczególnie Mezatora M1, można przeprowadzić metaterapię. Dzięki niej organizm lepiej radzi sobie z wykrytymi toksynami, alergenami, a ponadto neutralizuje przyczyny schorzeń, m.in. przewlekły stres.

Osoby odczuwające dolegliwości takie jak zmęczenie, osłabienie, problemy ze snem, depresję, migreny, czy problemy na tle alergicznym powinny rozważyć skorzystanie z terapii. Jest ona warta uwagi również w leczeniu trądziku i innych problemów skórnych.

Biorezonans pomaga także przy problemach kobiecych dotyczących bolesnego miesiączkowania albo uciążliwych objawów menopauzy. Ponadto jest pomocny przy zaburzeniach tarczycy, nadciśnieniu, żylakach, boreliozie. To urządzenie dla osób zmagających się z kamieniami nerkowymi, kamieniami żółciowymi, zapaleniem jelita grubego oraz innych problemach w obrębie układu pokarmowego.

Skuteczność biorezonansu potwierdzona jest również przy bólach pleców.

Biorezonans - przeciwwskazania

Korzystanie z biorezonansu jest bezpieczne, istnieją jednak przeciwwskazania do tego. Przed zdecydowaniem się na stosowanie biorezonansu należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Terapeuta ustali natomiast odpowiednią terapię. Bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniego gabinetu biorezonansu, gdzie będzie nie tylko najlepszy sprzęt, ale i specjaliści.

Osoby posiadające metalowe implanty w ciele oraz stałą pompę insulinową nie mogą korzystać z terapii biorezonansowej. Do przeciwwskazań należy również posiadanie implantów elektronicznych, ślimakowych oraz klipsów naczyniowych. 

Dzieci poniżej 5 roku życia, kobiet podczas menstruacji również nie powinny korzystać z tej terapii. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badań są dodatkowo wielokrotne udary mózgu i choroby układu nerwowego o ostrym przebiegu, a także wszczepiony rozrusznik serca. Nie powinno wykonywać się diagnostyki ani terapii przy chorobach psychicznych, czy chorobach przebiegających równolegle z zaburzeniami psychicznymi, w nerwicy z natręctwami, przy zaburzeniach osobowości i przez osoby cierpiących na psychozę.

Pomimo tego, że opinie na temat biorezonansu są podzielone, to przybywa coraz więcej zwolenników tej metody. Dzięki temu, że samo badanie nim jest nieinwazyjne, trwa stosunkowo krótko, a skutków ubocznych jest bardzo niewiele to polecane jest wielu osobom.

Biorezonans wykorzystuje się w terapii chorób o różnym podłożu i przebiegu.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Platforma BezTabletek.pl przygotowała szereg szkoleń dotyczących biorezonansu i medycyny alternatywnej.


Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu i zyskaj nielimitowany dostęp do szkoleń w formie video, ebooków czy podcastów.


Jedna płatność = dożywotni dostęp do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl


Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego

Wypalenie zawodowe i depresja to aktualnie dwie ogromne epidemie, o których jeszcze niewiele się mówi. Statystyki są zatrważające bowiem w Polsce. ok 39% osób doświadcza wypalenia zawodowego i to poziom najwyższy wśród wszystkich mieszkańców Europy. Z kolei z raportu NFZ wynika, że w Polsce na depresję choruje ok 1,2 mln osób

Zioła lecznicze - po które z nich warto sięgać regularnie?

Zioła lecznicze - po które z nich warto sięgać regularnie?

Zioła lecznicze od wieków są wykorzystywane do poprawy zdrowia i leczenia różnych dolegliwości. Wykazują one różne zdrowotne właściwości, których regularne stosowanie może przynieść wiele korzyści dla organizmu. Dlatego warto poznać i sięgać po niektóre zioła regularnie, aby wesprzeć naturalne procesy lecznicze oraz w celu utrzymania dobrego samopoczucia.

Suplementy kolagenowe - czy warto je stosować dla zdrowej skóry, włosów i paznokci?

Suplementy kolagenowe - czy warto je stosować dla zdrowej skóry, włosów i paznokci?

Kolagen to najważniejsze białko strukturalne w ludzkim ciele, stanowiące kluczowy składnik skóry, włosów, paznokci, kości i stawów. Z wiekiem produkcja kolagenu naturalnie spada, co może przyczyniać się do oznak starzenia, takich jak zmarszczki, osłabienie włosów i paznokci. Suplementy kolagenowe stały się popularnym rozwiązaniem mającym na celu uzupełnienie naturalnego deficytu kolagenu i poprawę zdrowia skóry, włosów oraz paznokci.

Jak wybrać i stosować suplementy diety?

Jak wybrać i stosować suplementy diety?

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas żyje w biegu, prawidłowa i zbilansowana dieta może być wyzwaniem. Dlatego korzystanie z suplementów diety może być pomocne w zapewnieniu organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Jednak aby suplementacja miała sens, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze suplementu oraz jak go stosować.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca