bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Biorezonans - kiedy pójść na wizytę do gabinetu biorezonansu?

Blog healthcare

Biorezonans - kiedy pójść na wizytę do gabinetu biorezonansu?

Biorezonans - czy jest wykorzystywany w terapii medycyny alternatywnej? Jak działa biorezonans magnetyczny? 


Biorezonans magnetyczny powstał dzięki dwóm naukowcom, Franzowi Morella i Erichowi Rush. Stworzyli oni metodę MORA, polegającą na wykorzystaniu zjawiska elektromagnetyzmu (czyli polega na przepuszczaniu przez ciało fal elektromagnetycznych) w celach diagnostycznych, a także leczniczych. Terapia MORA to całościowa koncepcja rozpoznawania schorzeń i ich leczenia przy pomocy właściwych dla pacjenta drgań, to holistyczne oraz harmoniczne do pacjenta.

Spis treści

 1. Biorezonans co to ?
 2. Biorezonans jak działa?
 3. Biorezonans jakie choroby wykrywa?
 4. W jakich sytuacjach wykorzystuje się metodę biorezonansu magnetycznego?
 5. Biorezonans - przeciwwskazania
 6. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Biorezonans co to ?

Biorezonans to metoda terapii oraz diagnostyki. Opiera się ona na działaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. Wykorzystuje zjawiska, które zachodzącą w komórkach wirusów, bakterii czy alergenów, ale także w każdej komórce naszego ciała.

Nie należy mylić go z rezonansem magnetycznym, który jest badaniem umożliwiającym uzyskanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego.

Terapia biorezonansowa wykorzystywana jest wmleczeniu wiele chorób, schorzeń oraz niezwykle precyzyjnej diagnostyki. 

Biorezonans jak działa?

Zasady działania biorezonansu polegają na wykorzystaniu fale elektromagnetycznych i precyzyjnego określenia stanu tkanek, organów oraz komórek. Fale te przechodzą przez organizm bezboleśnie, nieinwazyjnie, a także bezpiecznie. Czasami możliwe jest odczucie delikatnego mrowienia, nie jest to jednak w żaden sposób dla pacjenta niekomfortowe.

Urządzenie do biorezonansu Mezator M1 zasługuje na szczególną uwagę. Umożliwia prognozę stanu zdrowia na najbliższe 3-5 lat.

To metoda terapii i diagnostyki opierająca się na działaniu oraz emitowaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. 

Przeprowadza analizę struktury tkanek na poziomie komórkowym, wykrywa destrukcję wirusów, pasożytów, infekcji i bakterii. Polecane jest m.in w terapii wielu chorób, likwidacji pasożytów w organizmie,

Działa w oparciu o technologię NLS. To system nieliniowy, który wykorzystuje interfejsy mózgowe w celu przekazania dokładnych informacji na temat stanu ciała.

Urządzenie do biorezonansu innych firm wymagają natomiast trzymania elektrod przez pacjenta podczas trwania terapii.

Ta metoda diagnostyczna jest prawie natychmiastowa. Skanowanie jednego organu trwa 2-3 sekundy, a całego ciała ok. 20 minut. Mezator M1 obejmuje aż 688 jednostek chorobowych, 192 patogeny i wirusy.

Pacjent podczas terapii lub diagnozy przyjmuje pozycję siedzącą. Diagnosta zakłada natomiast bioinduktory na uszy.

Skuteczność tej metody potwierdzona jest w wielu rzetelnych badaniach, a lekarze medycyny konwencjonalnej często wskazują na plusy uzupełnienia terapii o medycynę alternatywną.

Warto również przyjrzeć się innemu urządzeniu do biorezonansu jakim jest Mezator BRT. Wykorzystuje on wahania elektromagnetyczne rezonujące z ustrojem organizmu ludzkiego. Ta metoda biorezonansu generuje zmienne pole magnetyczne (delikatne drgania), które jest nośnikiem częstotliwości.

Mezatora BRT posiada aż 3123 wgrane programy terapii.

Biorezonans jakie choroby wykrywa?

W zależności od wybranego urządzenia, zastosowanej technologii, czy parametrów użytkowych każde urządzenie wykazuje inne działanie terapeutyczne, a także wykrywa różne choroby. Mezator M1 lub inne urządzenie mogą być łączone ze stosowaniem medycyny konwencjonalnej, farmakoterapii, homeopatii czy fizjoterapii. Według najnowszych badań naukowych skuteczność terapii konwencjonalnej połączonej z medycyną alternatywną daje najlepsze rezultaty w leczeniu chorób i przeciwdziałaniu problemom zdrowotnym.

Biorezonans diagnozuje:

 • układ oddechowy
 • układ hormonalny
 • układ nerwowy
 • układ sercowo-naczyniowy
 • układ płciowo-moczowy
 • przewód pokarmowy
 • układ kostno-mięśniowy
 • układ odpornościowy
 • narządy wzroku, słuchu
 • występujące alergie


W jakich sytuacjach wykorzystuje się metodę biorezonansu magnetycznego?

Za pomocą biorezonansu, a szczególnie Mezatora M1, można przeprowadzić metaterapię. Dzięki niej organizm lepiej radzi sobie z wykrytymi toksynami, alergenami, a ponadto neutralizuje przyczyny schorzeń, m.in. przewlekły stres.

Osoby odczuwające dolegliwości takie jak zmęczenie, osłabienie, problemy ze snem, depresję, migreny, czy problemy na tle alergicznym powinny rozważyć skorzystanie z terapii. Jest ona warta uwagi również w leczeniu trądziku i innych problemów skórnych.

Biorezonans pomaga także przy problemach kobiecych dotyczących bolesnego miesiączkowania albo uciążliwych objawów menopauzy. Ponadto jest pomocny przy zaburzeniach tarczycy, nadciśnieniu, żylakach, boreliozie. To urządzenie dla osób zmagających się z kamieniami nerkowymi, kamieniami żółciowymi, zapaleniem jelita grubego oraz innych problemach w obrębie układu pokarmowego.

Skuteczność biorezonansu potwierdzona jest również przy bólach pleców.

Biorezonans - przeciwwskazania

Korzystanie z biorezonansu jest bezpieczne, istnieją jednak przeciwwskazania do tego. Przed zdecydowaniem się na stosowanie biorezonansu należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Terapeuta ustali natomiast odpowiednią terapię. Bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniego gabinetu biorezonansu, gdzie będzie nie tylko najlepszy sprzęt, ale i specjaliści.

Osoby posiadające metalowe implanty w ciele oraz stałą pompę insulinową nie mogą korzystać z terapii biorezonansowej. Do przeciwwskazań należy również posiadanie implantów elektronicznych, ślimakowych oraz klipsów naczyniowych. 

Dzieci poniżej 5 roku życia, kobiet podczas menstruacji również nie powinny korzystać z tej terapii. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badań są dodatkowo wielokrotne udary mózgu i choroby układu nerwowego o ostrym przebiegu, a także wszczepiony rozrusznik serca. Nie powinno wykonywać się diagnostyki ani terapii przy chorobach psychicznych, czy chorobach przebiegających równolegle z zaburzeniami psychicznymi, w nerwicy z natręctwami, przy zaburzeniach osobowości i przez osoby cierpiących na psychozę.

Pomimo tego, że opinie na temat biorezonansu są podzielone, to przybywa coraz więcej zwolenników tej metody. Dzięki temu, że samo badanie nim jest nieinwazyjne, trwa stosunkowo krótko, a skutków ubocznych jest bardzo niewiele to polecane jest wielu osobom.

Biorezonans wykorzystuje się w terapii chorób o różnym podłożu i przebiegu.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Platforma BezTabletek.pl przygotowała szereg szkoleń dotyczących biorezonansu i medycyny alternatywnej.


Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu i zyskaj nielimitowany dostęp do szkoleń w formie video, ebooków czy podcastów.


Jedna płatność = dożywotni dostęp do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem i kwas krzemowy - zastosowanie

Krzem - co to za pierwiastek? Dlaczego niedobór krzemu w diecie jest groźny dla zdrowia? Zastosowanie kwasu krzemowego.Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych pierwiastków na Ziemi. Jego niedobór w organizmie prowadzić może do zaburzeń wzrostu tkanki łącznej oraz kostnej. Jaką jaszcze rolę pełni ten pierwiastek w organizmie? W jaki sposób można uzupełniać niedobory krzemu?

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Biorezonans magnetyczny - opinie lekarzy

Jakie są opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego? Metody terapii, diagnostyki i leczenia? Opinie na temat biorezonansu są bardzo różne. Nie brakuje zarówno zwolenników tej metody jak i przeciwników. Co to za metoda diagnostyki i leczenia? Jakie są opinie większości lekarzy na jej temat? Czy biorezonans działa i może być pomocny w leczeniu różnych chorób?

Wapń na piękne paznokcie

Wapń na piękne paznokcie

Wapń najlepszy na piękne paznokcie? Objawy niedoboru wapnia.Paznokcie to nie tylko aspekt wyglądu zewnętrznego, ale również odzwierciedlają one stan odżywienia, czy stan zdrowia. Nieprawidłowości w zakresie niedoborów pokarmowych zazwyczaj są niewielkie. Z tego powodu trudno jest je zauważyć. Istnieje szereg działań mających na celu wzmocnienie paznokci oraz przeciwdziałanie łamaniu się ich.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
99PLN

Cena regularna: 1188 PLN

Cena rośnie do 390 zł za:

03Dni
05Godzin
10Minut
35Sekund
 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.11PLN