bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Biorezonans - kiedy pójść na wizytę do gabinetu biorezonansu?

Blog healthcare

Biorezonans - kiedy pójść na wizytę do gabinetu biorezonansu?

Biorezonans - czy jest wykorzystywany w terapii medycyny alternatywnej? Jak działa biorezonans magnetyczny? 


Biorezonans magnetyczny powstał dzięki dwóm naukowcom, Franzowi Morella i Erichowi Rush. Stworzyli oni metodę MORA, polegającą na wykorzystaniu zjawiska elektromagnetyzmu (czyli polega na przepuszczaniu przez ciało fal elektromagnetycznych) w celach diagnostycznych, a także leczniczych. Terapia MORA to całościowa koncepcja rozpoznawania schorzeń i ich leczenia przy pomocy właściwych dla pacjenta drgań, to holistyczne oraz harmoniczne do pacjenta.

Spis treści

 1. Biorezonans co to ?
 2. Biorezonans jak działa?
 3. Biorezonans jakie choroby wykrywa?
 4. W jakich sytuacjach wykorzystuje się metodę biorezonansu magnetycznego?
 5. Biorezonans - przeciwwskazania
 6. Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Biorezonans co to ?

Biorezonans to metoda terapii oraz diagnostyki. Opiera się ona na działaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. Wykorzystuje zjawiska, które zachodzącą w komórkach wirusów, bakterii czy alergenów, ale także w każdej komórce naszego ciała.

Nie należy mylić go z rezonansem magnetycznym, który jest badaniem umożliwiającym uzyskanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego.

Terapia biorezonansowa wykorzystywana jest wmleczeniu wiele chorób, schorzeń oraz niezwykle precyzyjnej diagnostyki. 

Biorezonans jak działa?

Zasady działania biorezonansu polegają na wykorzystaniu fale elektromagnetycznych i precyzyjnego określenia stanu tkanek, organów oraz komórek. Fale te przechodzą przez organizm bezboleśnie, nieinwazyjnie, a także bezpiecznie. Czasami możliwe jest odczucie delikatnego mrowienia, nie jest to jednak w żaden sposób dla pacjenta niekomfortowe.

Urządzenie do biorezonansu Mezator M1 zasługuje na szczególną uwagę. Umożliwia prognozę stanu zdrowia na najbliższe 3-5 lat.

To metoda terapii i diagnostyki opierająca się na działaniu oraz emitowaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. 

Przeprowadza analizę struktury tkanek na poziomie komórkowym, wykrywa destrukcję wirusów, pasożytów, infekcji i bakterii. Polecane jest m.in w terapii wielu chorób, likwidacji pasożytów w organizmie,

Działa w oparciu o technologię NLS. To system nieliniowy, który wykorzystuje interfejsy mózgowe w celu przekazania dokładnych informacji na temat stanu ciała.

Urządzenie do biorezonansu innych firm wymagają natomiast trzymania elektrod przez pacjenta podczas trwania terapii.

Ta metoda diagnostyczna jest prawie natychmiastowa. Skanowanie jednego organu trwa 2-3 sekundy, a całego ciała ok. 20 minut. Mezator M1 obejmuje aż 688 jednostek chorobowych, 192 patogeny i wirusy.

Pacjent podczas terapii lub diagnozy przyjmuje pozycję siedzącą. Diagnosta zakłada natomiast bioinduktory na uszy.

Skuteczność tej metody potwierdzona jest w wielu rzetelnych badaniach, a lekarze medycyny konwencjonalnej często wskazują na plusy uzupełnienia terapii o medycynę alternatywną.

Warto również przyjrzeć się innemu urządzeniu do biorezonansu jakim jest Mezator BRT. Wykorzystuje on wahania elektromagnetyczne rezonujące z ustrojem organizmu ludzkiego. Ta metoda biorezonansu generuje zmienne pole magnetyczne (delikatne drgania), które jest nośnikiem częstotliwości.

Mezatora BRT posiada aż 3123 wgrane programy terapii.

Biorezonans jakie choroby wykrywa?

W zależności od wybranego urządzenia, zastosowanej technologii, czy parametrów użytkowych każde urządzenie wykazuje inne działanie terapeutyczne, a także wykrywa różne choroby. Mezator M1 lub inne urządzenie mogą być łączone ze stosowaniem medycyny konwencjonalnej, farmakoterapii, homeopatii czy fizjoterapii. Według najnowszych badań naukowych skuteczność terapii konwencjonalnej połączonej z medycyną alternatywną daje najlepsze rezultaty w leczeniu chorób i przeciwdziałaniu problemom zdrowotnym.

Biorezonans diagnozuje:

 • układ oddechowy
 • układ hormonalny
 • układ nerwowy
 • układ sercowo-naczyniowy
 • układ płciowo-moczowy
 • przewód pokarmowy
 • układ kostno-mięśniowy
 • układ odpornościowy
 • narządy wzroku, słuchu
 • występujące alergie


W jakich sytuacjach wykorzystuje się metodę biorezonansu magnetycznego?

Za pomocą biorezonansu, a szczególnie Mezatora M1, można przeprowadzić metaterapię. Dzięki niej organizm lepiej radzi sobie z wykrytymi toksynami, alergenami, a ponadto neutralizuje przyczyny schorzeń, m.in. przewlekły stres.

Osoby odczuwające dolegliwości takie jak zmęczenie, osłabienie, problemy ze snem, depresję, migreny, czy problemy na tle alergicznym powinny rozważyć skorzystanie z terapii. Jest ona warta uwagi również w leczeniu trądziku i innych problemów skórnych.

Biorezonans pomaga także przy problemach kobiecych dotyczących bolesnego miesiączkowania albo uciążliwych objawów menopauzy. Ponadto jest pomocny przy zaburzeniach tarczycy, nadciśnieniu, żylakach, boreliozie. To urządzenie dla osób zmagających się z kamieniami nerkowymi, kamieniami żółciowymi, zapaleniem jelita grubego oraz innych problemach w obrębie układu pokarmowego.

Skuteczność biorezonansu potwierdzona jest również przy bólach pleców.

Biorezonans - przeciwwskazania

Korzystanie z biorezonansu jest bezpieczne, istnieją jednak przeciwwskazania do tego. Przed zdecydowaniem się na stosowanie biorezonansu należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Terapeuta ustali natomiast odpowiednią terapię. Bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniego gabinetu biorezonansu, gdzie będzie nie tylko najlepszy sprzęt, ale i specjaliści.

Osoby posiadające metalowe implanty w ciele oraz stałą pompę insulinową nie mogą korzystać z terapii biorezonansowej. Do przeciwwskazań należy również posiadanie implantów elektronicznych, ślimakowych oraz klipsów naczyniowych. 

Dzieci poniżej 5 roku życia, kobiet podczas menstruacji również nie powinny korzystać z tej terapii. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badań są dodatkowo wielokrotne udary mózgu i choroby układu nerwowego o ostrym przebiegu, a także wszczepiony rozrusznik serca. Nie powinno wykonywać się diagnostyki ani terapii przy chorobach psychicznych, czy chorobach przebiegających równolegle z zaburzeniami psychicznymi, w nerwicy z natręctwami, przy zaburzeniach osobowości i przez osoby cierpiących na psychozę.

Pomimo tego, że opinie na temat biorezonansu są podzielone, to przybywa coraz więcej zwolenników tej metody. Dzięki temu, że samo badanie nim jest nieinwazyjne, trwa stosunkowo krótko, a skutków ubocznych jest bardzo niewiele to polecane jest wielu osobom.

Biorezonans wykorzystuje się w terapii chorób o różnym podłożu i przebiegu.

Bądź na bieżąco zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Platforma BezTabletek.pl przygotowała szereg szkoleń dotyczących biorezonansu i medycyny alternatywnej.


Dołącz do pierwszej w Polsce platformy edukacyjnej o zdrowiu i zyskaj nielimitowany dostęp do szkoleń w formie video, ebooków czy podcastów.


Jedna płatność = dożywotni dostęp do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl


Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Objawy i leczenie boreliozy

Objawy i leczenie boreliozy

Jak leczyć boreliozę? Co zrobić, że uchronić się przed kleszczami? Czy borelioza to choroba zagrażająca życiu? Większość przypadków zachorowania na boreliozę jest spowodowania ukąszeniem kleszcza. Niestety, liczba zakażeń tą chorobą w Polsce ciągle rośnie. Borelioza to choroba z lyme, powodowana przez spiralną bakterię (krętki) zwaną Borrelia burgdorferi może spowodować m.in: problemy z układem nerwowym, zapalenie mięśni i stawów, problemy neurologiczne, częste infekcje w naszym organizmie, czy choroby stawowe (zapalenie stawów). Kleszcz wraz ze śliną lub wymiocinami przenosi bakterie. Nieleczona choroba może natomiast doprowadzić nawet do kleszczowego zapalenia mózgu (porażenia mózgu). Przyjąć może ona również formę przewlekłą.Kleszcze wybierają głównie ciepłe miejsca, gdzie skóra jest cienka, np. pachwiny, skóra w okolicy pach. W wyniku ukąszenia kleszcza pojawić się może rumień. Jak wygląda leczenie i diagnostyka boreliozy? Co zrobić, żeby uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie boreliozy z lyme.

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Jak łączyć suplementy ze sobą diety bogate w witaminy i minerały?

Czy można przyjmować razem suplementację różnych preparatów? Najlepsze suplementy diety dostarczając witamin i minerałów.Spożywanie jednocześnie zbyt dużej ilość suplementów może być dla nasz szkodliwe. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów w swoim składzie zawiera te same substancje odżywcze. Zażywając na raz suplementy o podobnym składzie, możemy dostarczyć naszemu organizmowi zbyt wysoką dawkę jakiegoś produktu, co może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto, więc znać podstawowe zasady korzystania suplementów. Dowiedz się jak łączyć suplementy diety, co ogranicza ich wchłanialność oraz co zrobić, żeby organizm lepiej je przyswajał.

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Suplementy diety i preparaty, które warto stosować przy menopauzie

Jakie suplementy diety oraz preparaty wybrać, kiedy pojawi się menopauza? Klimakterium - okres w życiu każdej kobiety, czyli jak złagodzić objawy menopauzy.Kiedy, w życiu kobiety pojawia się czas menopauzy, często wiąże się on z przykrymi dolegliwościami.Należą do nich np.: uderzenia gorąca, wahania nastroju, problemy z koncentracją, potliwość, problemy ze snem, spadek libido, czy suchość w pochwie.W jaki sposób możemy złagodzić dolegliwości związane z menopauzą? Czy istnieją suplementy diety przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy?

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja
1188PLN

Tylko 29.99 zł miesięcznie wybierając płatność ratalną

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Rozłóż spłatę na raty bez dodatkowych opłat i prowizji

Rata 0% już od:29.99PLN