bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Zapalenie przydatków – objawy i leczenie

Blog healthcare

Zapalenie przydatków – objawy i leczenie

Co to jest zapalenie przydatków? Czy jest groźne dla zdrowia? Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia zapalenia jajników i jajowodów!

Spis treści

 1. Ból, który zaczyna się w prawej dolnej części brzucha i rozprzestrzenia się na prawą dolną część pleców - zapalenie przydatków - przyczyny zapalenia przydatków
 2. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 3. Ból, który nasila się po naciśnięciu na brzuch - przyczyny i objawy zapalenia przydatków 
 4. Nudności i wymioty - zapalenie przydatków najczęściej
 5. Utrata apetytu - rozpoznanie zapalenia przydatków
 6. Trudne, bolesne wypróżnienia - przewlekłe zapalenie przydatków
 7. Jeśli masz takie objawy, powinieneś natychmiast udać się do lekarza - diagnostyka i ginekolog. Leczenie zapalenia przydatków
 8. Podsumowanie - powikłania zapalenia przydatków 
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Zapalenie przydatków przyczyny i objawy oraz leczenie. Powikłania po leczeniu jajników. Jakie są przyczyny i objawy zapalenia przydatków?

Jeśli doświadczasz objawów zapalenia wyrostka robaczkowego, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wizyta u lekarza. Objawy mogą wskazywać na zapalenie wyrostka robaczkowego lub inne problemy, które wymagają natychmiastowego leczenia.

Ból, który zaczyna się w prawej dolnej części brzucha i rozprzestrzenia się na prawą dolną część pleców - zapalenie przydatków - przyczyny zapalenia przydatków

 • Ból rozpoczynający się w prawej dolnej części brzucha i rozprzestrzeniający się na prawą dolną część pleców
 • Ból nasilający się podczas uciskania brzucha
 • Nudności i wymioty
 • Gorączka, która może być niska lub wysoka

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ból, który nasila się po naciśnięciu na brzuch - przyczyny i objawy zapalenia przydatków 

 • Ból nasilający się przy uciskaniu brzucha
 • Ból nasilający się podczas pochylania się do przodu
 • Ból nasilający się podczas leżenia
 • Ból nasilający się podczas aktywności fizycznej (np. chodzenia)

Nudności i wymioty - zapalenie przydatków najczęściej

Nudności i wymioty są częstymi objawami zapalenia wyrostka robaczkowego. Jeśli masz nudności, możesz nie być w stanie przyjmować jedzenia lub leków. Wymioty mogą powodować gorączkę i osłabienie.

Utrata apetytu - rozpoznanie zapalenia przydatków

Utrata apetytu jest kluczowym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego. Występuje, ponieważ stan zapalny wyrostka robaczkowego może naciskać na pobliski żołądek i dwunastnicę, powodując nudności, wymioty i ból brzucha.

W niektórych przypadkach utrata apetytu może być spowodowana innymi chorobami lub stanami. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie raka lub cukrzycę (typu 1 lub typu 2), możesz doświadczyć utraty apetytu jako części ich skutków ubocznych. Zaburzenia lękowe, takie jak ataki paniki, mogą również prowadzić do utraty apetytu poprzez wywoływanie nudności i wymiotów u osób, które regularnie na nie cierpią.

Trudne, bolesne wypróżnienia - przewlekłe zapalenie przydatków

Kolejnym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego są trudne, bolesne wypróżnienia. Wymioty mogą być częstsze i bardziej wodniste niż zwykle lub może im towarzyszyć biegunka. U niektórych pacjentów wymioty są tak silne, że nie są w stanie utrzymać wystarczającej ilości płynów w organizmie, aby utrzymać nawodnienie. Jeśli wraz z bólem brzucha wystąpią wymioty lub biegunka, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem - może to być oznaką pęknięcia wyrostka robaczkowego i konieczności przeprowadzenia operacji w trybie nagłym.

Jeśli masz takie objawy, powinieneś natychmiast udać się do lekarza - diagnostyka i ginekolog. Leczenie zapalenia przydatków

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest poważną chorobą, która może prowadzić do perforacji wyrostka robaczkowego. Należy również pamiętać, że zapalenie wyrostka robaczkowego jest powszechną chorobą, która dotyka wszystkich, ale częściej występuje u dzieci i młodych dorosłych.

Jeśli nie masz pewności, czy cierpisz na zapalenie wyrostka robaczkowego, nie wahaj się - idź do lekarza!

Podsumowanie - powikłania zapalenia przydatków 

W przypadku wystąpienia tych objawów należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Nieleczone zapalenie wyrostka robaczkowego może prowadzić do poważnych powikłań. Ważne jest, aby jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie, aby organizm mógł wyleczyć się naturalnie, bez żadnych skutków ubocznych leków lub inwazyjnej operacji.

Czy twoje zdrowie naprawdę jest dla ciebie najważniejsze ?

Dowiedz się więcej z unikalnych autorskich szkoleń, które znajdziesz na pierwszej w Polsce platformie edukacyjnej o zdrowiu - Bez Tabletek. 

Dołącz już dziś w cenie jednej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica - superfood bogaty w białko, błonnik i minerały. Soczewica zielona. Soczewica - składniki odżywcze i właściwości zdrowotne. Czerwona czy zielona - którą soczewicę wybrać i jakie są między nimi różnice? 

Soczewica to roślina strączkowa, która ze względu na swoje wartości odżywcze coraz częściej pojawiają się na naszych stołach. To przede wszystkim źródło białka roślinnego, ale również błonnika, związków mineralnych i witamin. W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie, dlaczego soczewica zasługuje na miano superfoodu.

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki - przyprawa o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Co daje picie naparu z goździków? Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. 

Goździki to popularna przyprawa o charakterystycznym zapachu i smaku. Nie tylko nadają potrawom wyjątkowego aromatu, ale również posiadają właściwości lecznicze i mogą wspomagać zdrowie. W tym artykule dowiesz się więcej o właściwościach goździków, jakie mają skutki uboczne oraz jak wykorzystać je jako naturalne remedium na ból zęba, dolegliwości gardłowe i wiele innych schorzeń.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz!

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis!

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz