Co to jest afiliacja i na czym polega marketing afiliacyjny?

Co to jest afiliacja i na czym polega marketing afiliacyjny?

Co warto dowiedzieć się o marketingu afiliacyjnym? Jak zarabiać w programie afiliacyjnym? Czy afiliacja dla reklamodawców jest dobrym pomysłem? 

Afiliacja w dosłownym tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza usynowienie, włączenie do rodziny. W marketingu internetowym to pojęcie oznacza nawiązywanie dobrowolnej współpracy, której celem jest osiągnięcie wymiernych korzyści dla wszystkich osób zaangażowanych we współpracę. Chcesz dowiedzieć się na czym polega marketing afiliacyjny i jaka jest prowizja od sprzedaży? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak wygenerować dochód działając w mediach społecznościowych. Poznaj wady i zalety działania marketingu afiliacyjnego.

Czy jest system afiliacyjny?

System afiliacyjny nazywany również efektywnościowym, jest sposobem promocji opierającym się na współdziałaniu danej firmy z klientami w ramach programu partnerskiego. Celem takiej współpracy jest uzyskanie wymiernych korzyści finansowych przez reklamodawcę jak i klienta. Sklepy internetowe mogą zarobić, ponieważ sprzedają więcej dzięki poleceniom, a odbiorcy/klienci zarabiają prowizje od transakcji, które mają miejsce dzięki ich poleceniom.

Warto wiedzieć, że w systemie afiliacyjnym biorą udział aż cztery podmioty. Należy do nich: sieć afiliacyjna, reklamodawca, wydawca i użytkownik internetu, który kupuje w serwisie reklamodawcy. Do każdej z tych stron należy inne zadanie. Reklamodawcą jest sklep internetowy albo usługodawca internetowy, chcący wypromować swój produkt oraz doprowadzić do jego sprzedaży. Wydawca/klient to natomiast osoba, posiadającą jakiś kanał informacyjny, na którym będzie zamieszczać informację, o produkcie lub usłudze.

Sieć afiliacyjna dostarcza technologię, a także narzędzia, umożliwiające współpracę pomiędzy wydawcą oraz reklamodawcą. Śledzi również dokonywanie transakcji, a na jej podstawie dokonuje wypłat wynagrodzeń. Użytkownikiem jest natomiast każdy kupujący, który po kliknięciu w odpowiedni link, czy baner opublikowany przez wydawcę, wchodzi do serwisu reklamodawcy oraz dokonuje tam zakupu.

Marketing afiliacyjny – korzyści

Czym jest marketing afiliacyjny? Współpraca w marketingu afiliacyjnym, czy w marketingu partnerskim jest oparta na zasadzie „win win”. Oznacza to, że każdy dostaje to, czego oczekuje. Własny program afiliacyjny dla reklamodawcy jest korzyścią, ponieważ koszty ponoszone są za konkretną, przeprowadzoną sprzedaż oraz są obliczane prowizyjnie. Taki sposób rozliczania jest bezpieczny zarówno dla reklamodawcy jak i wydawców. Kolejną istotną zaletą marketingu afiliacyjnego jest jego naturalność. Klasyczne reklamy zazwyczaj postrzegane są jako natarczywe, czy niepotrzebne, dlatego często są pomijane przez użytkowników. Odpowiednio poprowadzony marketing afiliacyjny przynosi korzyści nie tylko dla reklamodawcy, wydawców, ale i dla użytkowników. Pobieraj korzyści ze współpracujących ze sobą stron.Afiliacja jest dużo prostszym sposobem promocji niż biznes MLM - marketing sieciowy

  • Widok panelu prowizyjnego w twoim koncie w Bez Tabletek
    Widok panelu prowizyjnego w twoim koncie w Bez Tabletek

Czy program afiliacyjny jest dla mnie?

Afiliacja to jedno z najprostszych narzędzi do monetyzacji - spieniężenia swoich działań w internecie.Reklamodawcy, SEO otrzymują bazę potencjalnych klientów.Wydawcy zarabiają natomiast na polecaniu ich produktów.Pod kątem marketingowym dla promowania kampanii w branży e-commerce takie działanie może generować duży przychód. Ponadto konwersja takich działań reklamowych jest zazwyczaj duża.

Zaletą współpracy afiliacyjnej jest natomiast nienormowany czas pracy.Wydawcy sami mogą decydować o intensywności promocji na swoich portalach społecznościowych. Działają niezależnie, a w każdej chwili mogą zrezygnować ze współpracy afiliacyjnej.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do programu afiliacyjnego po prostu zostań subskrybentem naszej platformy.Za każdą osobę, która dokona rejestracji i opłaci dostęp do portalu używając do tego Twojego linku otrzymasz 50% kwoty, którą zapłacił użytkownik.Bądź partnerem i w zamian za prowizję udostępniaj link afiliacyjny Jeśli w Twoich social mediach, witrynach internetowych, bannerach odbiorcy skorzystają z dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl, otrzymasz wymierne korzyści finansowe w wysokości 50 % kwoty opłaconej subskrypcji.

Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Interesujesz się zdrowiem i dodatkowo chcesz zarobić ?

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Dołącz do nas i udostępniaj linki afiliacyjne

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

Jak zadbać o profesjonalizm pracowników w salonach kosmetycznych?

W branży beauty właściwa prezencja liczy się jak nigdzie indziej. To właśnie pracownicy salonów kosmetycznych są ich prawdziwą wizytówką, dlatego muszą wyglądać nienagannie, nawet po wielu godzinach pracy. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również spójność. Jakie standardy warto wdrożyć we własnym salonie urody? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Zabiegi w ramach turnusów rehabilitacyjnych PFRON - jak dokonać właściwego wyboru?

Rehabilitacja odgrywa kluczową rolę w powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom pacjenci mogą skutecznie przeciwdziałać lub łagodzić swoje dolegliwości, zwiększając sprawność fizyczną, przywracając normalne funkcje ciała oraz zmniejszając ból.

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Korzyści i Zagrożenia Związane z Spożyciem Kofeiny w Kawie

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Niemal każdego dnia miliony ludzi konsumują kawę, by zyskać energię i poprawić swoją koncentrację. Kluczowym składnikiem wpływającym na te właściwości jest kofeina. Jednakże, z jakimi korzyściami i zagrożeniami związanymi z kofeiną w kawie powinniśmy być świadomi? Artykuł ten ma na celu rzetelne omówienie tego zagadnienia.

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Mezator M1 w wersji Refurbished ponownie dostępny!

Dzisiaj rozpoczyna się rejestracja dla wszystkich zainteresowanych unikatowym modelem Mezator M1 w wersji Refurbished. To nadal ta sama zaawansowana technologia, ale teraz dostępna w rewelacyjnej cenie - jedynie 9999 zł, zamiast standardowych 40.310 zł.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
195zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca