bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Co to jest afiliacja i na czym polega marketing afiliacyjny?

Blog healthcare

Co to jest afiliacja i na czym polega marketing afiliacyjny?

Co warto dowiedzieć się o marketingu afiliacyjnym? Jak zarabiać w programie afiliacyjnym? Czy afiliacja dla reklamodawców jest dobrym pomysłem? 

Afiliacja w dosłownym tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza usynowienie, włączenie do rodziny. W marketingu internetowym to pojęcie oznacza nawiązywanie dobrowolnej współpracy, której celem jest osiągnięcie wymiernych korzyści dla wszystkich osób zaangażowanych we współpracę. Chcesz dowiedzieć się na czym polega marketing afiliacyjny i jaka jest prowizja od sprzedaży? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak wygenerować dochód działając w mediach społecznościowych. Poznaj wady i zalety działania marketingu afiliacyjnego.

Spis treści

 1. Czy jest system afiliacyjny?
 2. Marketing afiliacyjny – korzyści
 3. Czy program afiliacyjny jest dla mnie?
 4. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Czy jest system afiliacyjny?

System afiliacyjny nazywany również efektywnościowym, jest sposobem promocji opierającym się na współdziałaniu danej firmy z klientami w ramach programu partnerskiego. Celem takiej współpracy jest uzyskanie wymiernych korzyści finansowych przez reklamodawcę jak i klienta. Sklepy internetowe mogą zarobić, ponieważ sprzedają więcej dzięki poleceniom, a odbiorcy/klienci zarabiają prowizje od transakcji, które mają miejsce dzięki ich poleceniom.

Warto wiedzieć, że w systemie afiliacyjnym biorą udział aż cztery podmioty. Należy do nich: sieć afiliacyjna, reklamodawca, wydawca i użytkownik internetu, który kupuje w serwisie reklamodawcy. Do każdej z tych stron należy inne zadanie. Reklamodawcą jest sklep internetowy albo usługodawca internetowy, chcący wypromować swój produkt oraz doprowadzić do jego sprzedaży. Wydawca/klient to natomiast osoba, posiadającą jakiś kanał informacyjny, na którym będzie zamieszczać informację, o produkcie lub usłudze.

Sieć afiliacyjna dostarcza technologię, a także narzędzia, umożliwiające współpracę pomiędzy wydawcą oraz reklamodawcą. Śledzi również dokonywanie transakcji, a na jej podstawie dokonuje wypłat wynagrodzeń. Użytkownikiem jest natomiast każdy kupujący, który po kliknięciu w odpowiedni link, czy baner opublikowany przez wydawcę, wchodzi do serwisu reklamodawcy oraz dokonuje tam zakupu.

Marketing afiliacyjny – korzyści

Czym jest marketing afiliacyjny? Współpraca w marketingu afiliacyjnym, czy w marketingu partnerskim jest oparta na zasadzie „win win”. Oznacza to, że każdy dostaje to, czego oczekuje. Własny program afiliacyjny dla reklamodawcy jest korzyścią, ponieważ koszty ponoszone są za konkretną, przeprowadzoną sprzedaż oraz są obliczane prowizyjnie. Taki sposób rozliczania jest bezpieczny zarówno dla reklamodawcy jak i wydawców. Kolejną istotną zaletą marketingu afiliacyjnego jest jego naturalność. Klasyczne reklamy zazwyczaj postrzegane są jako natarczywe, czy niepotrzebne, dlatego często są pomijane przez użytkowników. Odpowiednio poprowadzony marketing afiliacyjny przynosi korzyści nie tylko dla reklamodawcy, wydawców, ale i dla użytkowników. Pobieraj korzyści ze współpracujących ze sobą stron.Afiliacja jest dużo prostszym sposobem promocji niż biznes MLM - marketing sieciowy

 • Widok panelu prowizyjnego w twoim koncie w Bez Tabletek

Czy program afiliacyjny jest dla mnie?

Afiliacja to jedno z najprostszych narzędzi do monetyzacji - spieniężenia swoich działań w internecie.Reklamodawcy, SEO otrzymują bazę potencjalnych klientów.Wydawcy zarabiają natomiast na polecaniu ich produktów.Pod kątem marketingowym dla promowania kampanii w branży e-commerce takie działanie może generować duży przychód. Ponadto konwersja takich działań reklamowych jest zazwyczaj duża.

Zaletą współpracy afiliacyjnej jest natomiast nienormowany czas pracy.Wydawcy sami mogą decydować o intensywności promocji na swoich portalach społecznościowych. Działają niezależnie, a w każdej chwili mogą zrezygnować ze współpracy afiliacyjnej.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do programu afiliacyjnego po prostu zostań subskrybentem naszej platformy.Za każdą osobę, która dokona rejestracji i opłaci dostęp do portalu używając do tego Twojego linku otrzymasz 50% kwoty, którą zapłacił użytkownik.Bądź partnerem i w zamian za prowizję udostępniaj link afiliacyjny Jeśli w Twoich social mediach, witrynach internetowych, bannerach odbiorcy skorzystają z dołączenia do platformy edukacyjnej BezTabletek.pl, otrzymasz wymierne korzyści finansowe w wysokości 50 % kwoty opłaconej subskrypcji.

Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Interesujesz się zdrowiem i dodatkowo chcesz zarobić ?

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Dołącz do nas i udostępniaj linki afiliacyjne

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza a właściwości zdrowotne

Kombucza to coraz bardziej popularny herbaciany napój orzeźwiający przygotowywany z grzybka japońskiego, jednak czy jest on dla każdego? 

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - coriandrum sativum

Kolendra siewna - jak uprawiać tą jednoroczną roślinę i jakie jest jej działanie, właściwości i zastosowanie ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Olej marchewkowy - czy olej z marchwi jest zdrowy ?

Coraz bardziej popularny w naszych produktach ale czy olej marchewkowy jest zdrowy ? Jakie są jego właściwości i czy olej marchwiowy jest dla każdego ? 

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz