Czym jest biznes MLM - marketing sieciowy?

Czym jest biznes MLM - marketing sieciowy?

Na czym polega MLM - marketing wielopoziomowy? Multi level marketing w praktyce. Marketing wielopoziomowy MLM opiera się na dystrybucji produktu poprzez sieć dystrybutorów, czyli kanał sprzedażowy. Zaliczają się do niego partnerzy, współpracownicy, osoby, które podjęły współpracę z firmą MLM.

Sprzedaż produktów poprzez multi-level marketing daje możliwość:

 • zamawiania produktu na własny użytek w korzystnych cenach
 • sprzedawania produktu w cenach katalogowych innym osobom
 • tworzenia własnej struktury dystrybutorów, a także rozwijania sieci
 • zarabiania atrakcyjnych pieniędzy, ciągły przychód gotówki
 • budowanie zespołu sprzedawców
 • prowadzenia własnej działalności
 • poszerzania swojej wiedzy dzięki licznym spotkaniom i szkoleniom

Co to jest MLM i czy warto działać w biznesie MLM?

Co to jest MLM, czy warto działać w biznesie MLM, czy jest to piramida finansowa, na czym polega praca w biznesie MLM ? Te pytanie zadaje sobie wiele osób. Multi level marketing jest rodzajem marketingu, który opiera na sieci dystrybutorów (partnerów biznesowych). Korzystają oni z produktów danej firmy i mają możliwość sprzedaży ich różnym osobom. Od firmy w której pracują otrzymują za to określoną prowizję. MLM charakteryzuje tworzeniem sieci sprzedaży, więc każdy dystrybutor może przeprowadzić rekrutację (zaprosić do współpracy inne osoby). W efekcie tego będą one tworzyły marketingową strukturę wraz z dystrybutorem, który stanie się liderem. W zależności liczby dystrybutorów i od skuteczności ich sprzedaży wzrastają zarobki lidera. W MLM członkowie sieci mają wpływ na dochód i dzięki zachęcenia swoich znajomych dołączenia do nich mogą otrzymać wysokie prowizje.

Taka forma marketingu jest często wykorzystywana przez małe firmy albo niektóre firmy, które dopiero wchodzące na rynek. Network marketing jest dla nich często jedynym sposobem na trafienie do dużej liczby klientów. Jak wiadomo, żeby produkt zyskał na popularności musi się o nim dowiedzieć większe grono osób.

Ile można zarobić w branży marketingu sieciowego MLM ?

Wydawać by się mogło, że teorii biznes MLM jest skomplikowany, w praktyce, jednak jest to dość prosto funkcjonujący system. W celach konkretnego zobrazowania, jak on najlepiej przedstawić poszczególne kroki w ramach MLM:

 • nawiązanie współpracy z firmą MLM
 • otrzymanie od firmy konkretnych produktów oraz polecenia ich dalej, za co otrzyma się prowizję ze sprzedaży
 • zaproszenie do współpracy kolejnych osoby, których zadaniem będzie sprzedaż produktów oraz tworzenie sieci sprzedaży
 • otrzymanie procentu od sprzedaży prowadzonej przez członków utworzonej przez Ciebie sieci,
 • następnie każdy z członków Twojej sieci rekrutuje nowe osoby, a to wpływa na powiększenie się zarówno ich jak i Twoich zarobków

System MLM w Polsce daje możliwość zarobienia dużych i małych pieniędzy. Ta rozbieżność zależy od wielu czynników, takich jak m.in: wybór konkretnej firmy MLM, rodzaj produktów jakie się sprzedaje, czy marża. W niektórych firmach będzie to kilka albo kilkanaście złotych na jednym produkcie, a w innych nawet kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Ponadto istotną rolę odgrywa tutaj wypracowana w firmie pozycja. Należy pamiętać, że MLM to marketing wielu poziomów, uzależnionych od efektów. Duże znaczenie ma również liczba klientów w miesiącu. Niektóre firmy wymagają natomiast od członków konkretnego obrotu, w celu otrzymania prowizji od osób znajdujących się poniżej. Osoby zajmujące najwyższe pozycje mogą natomiast liczyć na wysokie rabaty na produkty firmy i tym samym większe wynagrodzenie od osób znajdujących się "pod sobą". Ważna jest także liczba zaproszonych partnerów, mających realny wpływ na osiągane zarobki.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Podsumowanie – MLM czy warto?

To, czy warto działać w MLM oraz czy można na tym zarobić, jest zależne od wielu czynników. Warto również pamiętać, że powinno się posiadać kapitał, który zainwestuje się w produkty. Istotne jest także posiadanie samozaparcia i czasu na pozyskiwanie nowych członków. W sytuacji jeśli na powyższe pytania udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej to sprzedaż bezpośrednia i branża MLM, jest może właśnie dla Ciebie. Należy także podkreślić, MLM różni się od typowych piramid finansowych. Marketing sieciowy, a piramida finansowa to zupełnie coś innego oraz zarabiają nie tylko przedstawiciele branży MLM (tak jak to wyglada w typowych piramidach). Korzyści finansowe otrzymują tam głównie osoby znajdujące się na szczycie.

Praca w MLM ma dużo zalet i pod niektórymi kwestiami jest atrakcyjniejsza od klasycznej pracy na etacie.Ponadto nie musisz posiadać specjalnych kwalifikacji, żeby się nią zajmować, a wstępując do MLM nie płacisz żadnej opłaty wstępnej. To, czy warto podjąć pracę w biznesie sieciowym najlepiej sprawdzić na własnej skórze. Jeśli chciałbyś zwiększyć swój dochód, to jest może praca dla Ciebie? Wejdź w struktury MLM oraz przekonaj się jakie są Twoje umiejętności sprzedażowe jednak pamiętaj by realnie sprzedawać produkty zdrowotne oprócz współpracy z najlepszą nawet marką musisz rozwijać również swoje kompetencje.Nikt od ciebie nie kupi produktu jeśli nie będziesz w stanie wytłumaczyć dlaczego jest on mu niezbędny do poprawy jego sytuacji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zwiększenia przychodów w swojej placówce ?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Jak dbać o wzrok podczas pracy biurowej?

Sprawdzone metody ochrony oczu podczas pracy biurowej przy komputerze. Wpływ światła niebieskiego na narząd wzroku. Jak dbać o wzrok i unikać suchych i zaczerwienionych oczu?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym?

Jak sobie radzić z alergiami w sezonie wiosennym? Poznaj kalendarz pylenia roślin i skuteczne metody łagodzenia objawów alergii na pyłki!

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile czeka się na okulary u optyka na receptę?

Ile się czeka na okulary od optyka? Czas oczekiwania zależy od parametrów szkieł, ale zazwyczaj mieści się od kilkunastu minut do około 10 dni roboczych. Odbierz idealnie dopasowane okulary korekcyjne!

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Skrzep w probówce - Definicja i objawy

Dlaczego skrzep w probówce może uniemożliwić wykonanie badań laboratoryjnych? Sprawdź, co oznacza skrzep i jak wpływa na wyniki morfologii.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca