Akupunktura - na co pomaga? Akupunktura – na czym polega i co leczy? Akupunktura w leczeniu bólu. Metody leczenia. Współczesna akupunktura – co leczy? Ile kosztuje zabieg nakłuwania skóry i tkanki podskórnej?

Akupunktura - na co pomaga? Akupunktura – na czym polega i co leczy? Akupunktura w leczeniu bólu. Metody leczenia. Współczesna akupunktura – co leczy? Ile kosztuje zabieg nakłuwania skóry i tkanki podskórnej?

Akupunktura to jeden z popularniejszych elementów medycyny chińskiej, którego korzenie sięgają ponad dwóch tysięcy lat wstecz. Jej celem jest przywrócenie równowagi energetycznej organizmu poprzez wprowadzenie cienkich igieł w odpowiednio wybrane miejsca na skórze. Metoda ta ma wiele zastosowań, nie tylko w leczeniu bólu, ale również w walce z wieloma innymi schorzeniami. W tym artykule przyjrzymy się temu, na co pomaga akupunktura oraz jakie korzyści przynosi.

Akupunktura: Na co pomaga i jakie dolegliwości może łagodzić?

Akupunktura to innowacyjna metoda terapii, która może pomóc w leczeniu wielu różnych dolegliwości, takich jak:

 • bóle głowy,
 • migrena,
 • bóle pleców,
 • bóle mięśni,
 • stany zapalne,
 • zaburzenia hormonalne,
 • alergie,
 • choroby układu oddechowego i trawienia.

Najczęściej stosuje się ją w celu łagodzenia bólu, ale również w celach przywrócenia równowagi energetycznej.

Na co pomaga akupunktura? Zastosowanie akupunktury w różnych schorzeniach

Akupunktura jest stosowana w wielu schorzeniach i dolegliwościach. Oto kilka z nich:

Bóle pleców

Bóle pleców to dolegliwość, która dotyka wiele osób, niezależnie od wieku. Stosowanie akupunktury może przynieść ulgę w bólu i poprawić jakość życia.

Zaburzenia hormonalne

Akupunktura może wpłynąć na poprawę układu hormonalnego, co przekłada się na lepsze samopoczucie i zdrowie całego organizmu.

Alergie

Badania wykazują, że akupunktura może pomóc w łagodzeniu objawów alergii, takich jak katar, świąd w oczach, łzawienie oraz kichanie.

Akupunktura: Korzyści i skuteczność w łagodzeniu bólu i stanów zapalnych

Badania naukowe wykazały, że akupunktura może skutecznie łagodzić ból i stany zapalne w różnych częściach ciała. Jednym z największych atutów tego leczenia jest jego naturalność i brak skutków ubocznych.

Akupunktura: Czy pomaga w redukcji stresu i poprawie samopoczucia?

Stres to dolegliwość, która dotyka większości z nas na co dzień. Akupunktura może pomóc w redukcji poziomu stresu oraz poprawić ogólne samopoczucie.

Akupunktura: Jakie korzyści i efekty przynosi?

Wśród korzyści i efektów przynoszonych przez akupunkturę znajdują się:

 • łagodzenie bólu,
 • poprawa jakości snu,
 • poprawa trawienia,
 • poprawa stanu emocjonalnego,
 • poprawa samopoczucia,
 • zwiększenie energii w organizmie.

Jak działa akupunktura?

Akupunktura polega na wprowadzeniu cienkich igieł w wybrane miejsca na skórze. Poprzez stymulację tych punktów, organizm może przyspieszyć proces regeneracji komórek i przywrócenia równowagi energetycznej.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Czy akupunktura pomaga? Przegląd badań naukowych i doświadczeń pacjentów

Badania naukowe przeprowadzone przez wiele instytucji wykazały skuteczność akupunktury w łagodzeniu bólu, stanów zapalnych, zaburzeń emocjonalnych oraz poprawie stanu ogólnego zdrowia. Wiele osób pozytywnie ocenia skutki terapii. Jednakże, przed podjęciem decyzji o zastosowaniu akupunktury jako terapii, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Akupunktura na kręgosłup

Akupunktura na kręgosłup to terapia, która korzysta z techniki nakłuć cienkich igieł w odpowiednie punkty na ciele w celu złagodzenia bólu kręgosłupa. Jest to tradycyjna metoda leczenia pochodząca z medycyny chińskiej, która jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Akupunktura na kręgosłup może być skutecznym sposobem leczenia różnych schorzeń, takich jak ból pleców, ból szyi, skolioza czy dyskopatia. Proces akupunktury na kręgosłup zwykle wymaga serii zabiegów, a liczba igieł i ich umiejscowienie zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta. Określone punkty akupunktury, gdy zostaną stymulowane, mają zdolność do redukcji stanów zapalnych, pobudzania krążenia krwi oraz uwalniania endorfin, które działają jako naturalne środki przeciwbólowe. Akupunktura na kręgosłup może być skuteczną alternatywą dla osób, które nie chcą korzystać z tradycyjnych metod leczenia lub nie mogą się na nie zdecydować. Jednak przed rozpoczęciem leczenia akupunkturą na kręgosłup zawsze warto skonsultować się z lekarzem. 

Akupunktura na odchudzanie

Akupunktura na odchudzanie to popularna metoda, która wykorzystuje cienkie igły do stymulowania punktów na ciele w celu zmniejszenia apetytu i przyspieszenia metabolizmu. Chociaż brzmi to nieco kontrowersyjnie, wielu ludzi twierdzi, że akupunktura pomogła im schudnąć i utrzymać zdrową wagę. Procedura ta ma na celu regulację pracy układu hormonalnego, zwłaszcza tarczycy i trzustki, które odgrywają kluczową rolę w przemianie materii. Ponadto, akupunktura na odchudzanie może również pomóc w zmniejszeniu stresu i poprawie samopoczucia, co może prowadzić do mniejszego spożycia jedzenia emocjonalnego. Niektóre badania wskazują na pozytywne efekty akupunktury na utratę wagi, jednak istnieje również wiele kontrowersji wokół tej metody i potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić jej skuteczność. W każdym razie, jeśli jesteś zainteresowany akupunkturą na odchudzanie, warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii. 

Podsumowanie

Akupunktura to innowacyjna metoda terapii, która może skutecznie pomóc w leczeniu wielu schorzeń, łagodzeniu bólu i redukcji stresu. Dzięki naturalnemu działaniu, jest to sposób przyjazny dla organizmu. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu akupunktury, warto jednak skonsultować się z ekspertem.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek. Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kiedy nie można robić botoksu?

Kiedy nie można robić botoksu?

Botoks, czyli jad kiełbasiany, znajduje swoje zastosowanie w wielu obszarach, a jednym z nich jest medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie tej substancji pozwala na poprawienie elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmarszczek. Botoks nie zawsze jednak jest wskazany. Dlaczego?

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Jakie leki na ból zęba? Domowe sposoby i środki bez recepty

Zarówno przy słabszym, jak i silnym bólu zęba normalne funkcjonowanie może być bardzo utrudnione. W takich sytuacjach można sięgnąć po dostępne bez recepty środki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym - zwłaszcza przy słabszym bólu. W wielu przypadkach domowe sposoby okażą się jednak niewystarczające - każda uciążliwa dolegliwość wymaga bezzwłocznej konsultacji z lekarzem. 

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Jak wygląda brzuch kortyzolowy ( brzuch stresowy)?

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się brzucha kortyzolowego (stresowego) - skutku przewlekłego stresu. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić!

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową - redukcja masy ciała?

Jak zmniejszyć tkankę tłuszczową? Dowiedz się, jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i spalić tłuszcz podczas zdrowego odchudzania.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca