bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Technika Bowena - na czym polega i w jakim celu się ją stosuje? Terapia Bowena – na czym polega masaż? Jak długo trwa terapia metodą Bowena? Przeciwwskazania

Blog healthcare

Technika Bowena - na czym polega i w jakim celu się ją stosuje? Terapia Bowena – na czym polega masaż? Jak długo trwa terapia metodą Bowena? Przeciwwskazania

Sprawdź czym jest technika Bowena i w jakim celu się ją stosuje ?

Spis treści

 1. Na czym polega masaż Bowena?
 2. Terapia Bowena - co to jest i na czym polega?
 3. Technika Bowena - jak wykonuje się masaż techniką Bowena?
 4. Masaż Bowena - jak wygląda i jakie są efekty stosowania tej techniki masażu?
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Metoda Bowena - wskazania i przeciwwskazania
 7. Technika Bowena - opinie i efekty

Na czym polega masaż Bowena?

Masaż Bowena to delikatna metoda terapeutyczna, która skupia się na całym ciele, ale jej efekty są głęboko uzdrawiające. Technika ta obejmuje lekkie i precyzyjne ruchy połączone z trzymaniem pewnych punktów na ciele. Poprzez te dotknięcia, terapeuta stymuluje nerwy, mięśnie i tkanki oraz aktywuje naturalne mechanizmy naprawcze organizmu. Masaż Bowena działa na system nerwowy, aby przywrócić równowagę, poprawić krążenie krwi i limfy oraz zmniejszyć napięcie mięśniowe. Jest to metoda nieinwazyjna, która nie wymaga użycia siły ani dużego nacisku. Masaż Bowena może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, bóle pleców, migreny, stany zapalne, problemy z trawieniem i wiele innych. Efekty masażu mogą być widoczne zarówno natychmiast po sesji, jak i po kilku dniach. Masaż Bowena może być korzystny zarówno dla osób zdrowych, jak i tych z chorobami przewlekłymi. 

Terapia Bowena - co to jest i na czym polega?

Terapia Bowena, znana również jako technika Bowena, to innowacyjna forma terapii manualnej, która ma na celu redukcję bólu, poprawę ruchomości i ogólną poprawę samopoczucia pacjenta. Metoda ta została opracowana przez Tomasza Bowena w czasach, gdy jako terapeuta zauważył niezwykłe rezultaty w leczeniu różnych schorzeń u swoich pacjentów.

Podstawą terapii Bowena jest wykonywanie sekwencji delikatnych, precyzyjnych ruchów na różnych częściach ciała, z wykorzystaniem palców lub kciuka terapeuty. Te ruchy mają na celu stymulację receptorów nerwowych, mięśniowych i struktur ścięgnistych, co w rezultacie pobudza naturalne procesy naprawcze organizmu.

Technika Bowena - jak wykonuje się masaż techniką Bowena?

Masaż techniką Bowena jest wykonywany w sposób delikatny i niewielko-inwazyjny. Terapeuta używa swoich palców lub kciuka, aby wykonać specyficzne ruchy na ciele pacjenta. Podczas masażu techniką Bowena, terapeuta wykonuje sekwencję krótkich, lecz intensywnych ruchów, które obejmują głaskanie, pociąganie i delikatne naciskanie.

Sposób wykonania masażu techniką Bowena jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Terapeuta może skupić się na konkretnej części ciała, której dotyczy problem, lub wykonać masaż całego ciała, aby osiągnąć ogólną poprawę samopoczucia.

Masaż Bowena - jak wygląda i jakie są efekty stosowania tej techniki masażu?

Masaż techniką Bowena jest niezwykle relaksujący i przyjemny dla pacjenta. Podczas sesji masażu, pacjent może być wygodnie ułożony na stole lub siedzieć na krześle, w zależności od preferencji. Terapeuta będzie wykonywać delikatne ruchy na ciele pacjenta, zwracając uwagę na reakcję i odczuwane przez pacjenta efekty.

Efekty stosowania techniki masażu Bowena są wielopłaszczyznowe. Często pacjenci zgłaszają redukcję bólu, zwiększoną ruchomość oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego. Masaż techniką Bowena może również wpływać na poprawę układu trawiennego, regulację hormonalną oraz ogólne zwiększenie witalności organizmu.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Metoda Bowena - wskazania i przeciwwskazania

Technika Bowena jest skutecznym rozwiązaniem dla osób cierpiących na różne schorzenia i dolegliwości fizyczne. Metoda ta może być stosowana w przypadku bólu pleców, migreny, bólów stawów, skręceń, a także przy problemach z układem trawiennym, astmy, czy nerwobólach.

Niemniej jednak, terapie Bowena nie zaleca się osób zbyt wrażliwych na dotyk, ze skomplikowanymi stanami zdrowotnymi, takimi jak nowotwory złośliwe, cukrzyca, czy schorzenia neurologiczne. W przypadku ciąży lub podejrzenia złamania kości, również ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii Bowena.

Technika Bowena - opinie i efekty

Opinie na temat terapii Bowena są zróżnicowane, ale w większości przypadków pacjenci zgłaszają pozytywne rezultaty. Osoby korzystające z tej techniki masażu często doświadczają szybkiego zmniejszenia bólu, poprawy ruchomości i ogólnego polepszenia samopoczucia.

Warto jednak pamiętać, że efekty terapii Bowena mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Ważne jest, aby skonsultować się z wykwalifikowanym terapeutą, który będzie mógł dostosować terapię do konkretnych potrzeb.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz