Smocza krew a żywy opatrunek ?

Smocza krew a żywy opatrunek ?

Smocza krew zyskuje coraz większą popularność (hiszp. Sangre de drag) ale czy naprawdę wypływa z Croton lechleri po nacięciu jego kory i jest zdrowa ?

Smocza krew

Smocza krew to czerwona żywica pochodząca z drzewa Dracaena draco. Była stosowana w medycynie od wieków i nadal jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie. Niektóre powszechne zastosowania smoczej krwi obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu.Wykazuje właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne.Często używana zewnętrznie w przypadkach opryszczki, grzybicy czy problemów skórnych.W przeszłości była również stosowana jako antidotum na trucizny, jednak praktyka ta nie powinna być zalecana ze względu na brak dowodów naukowych. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę, ponieważ zawiera salicynę (aspirynę).

Smocza Krew czyli sangre de drago

Smocza krew to ekstrakt z drzewa Dracaena draco. Ma czerwony sok, który może być używany jako barwnik i jest stosowany w medycynie tradycyjnej od wieków.Posiada niezwykłe właściwości gojące i silne właściwości antyoksydacyjne jednak w Europie jej zażywanie jest odradzane.

Właściwości smoczej krwi

Smocza krew to lepka, ciemnoczerwona substancja.Była stosowana w medycynie od wieków i nadal jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie.

Smocza krew działa jak żywy opatrunek i ma wiele korzystnych skutków dla organizmu, w tym:

  • leczenie ran i infekcji skórnych takich jak m.in. grzybic i opryszczki
  • zmniejszanie stanów zapalnych i bólu
  • działanie jako antidotum na trucizny
  • działanie antybakteryjne i kojące


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Zastosowanie ekstraktu i olei a właściwości żywicy

Smocza krew to czerwony sok pochodzący z kilku rodzajów drzew z rodzaju Daemonorops czyli Croton lechleri będącym gatunkiem rośliny drzewiastej z rodziny wilczomleczowatych. Jest stosowana w medycynie tradycyjnej od tysięcy lat i najczęściej występuje Amazonii w Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Afryce. Niektóre powszechne zastosowania obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu.Smocza krew zawiera kilka związków, które sprawiają, że jest przydatna jako lek ziołowy.Smocza krew zwiększa produkcję kolagenu i jędrność skóry dodając nam młodzieńczy wygląd.

Czy rośnie tylko w Ameryce południowej ?

Smocza krew słynie z bycia świetnym naturalnym środkiem, który może być stosowany do opatrywania ran, zapobiegania infekcjom oraz zmniejszania stanu zapalnego i bólu jak i oparzeń czy owrzodzeń. W przeszłości była również stosowana jako antidotum na trucizny, ale nie jest to zalecane.Stosowanie smoczej krwi wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Ze względu na wysoki poziom garbników (substancji ściągających), smocza krew nie powinna być przyjmowana wewnętrznie, przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę.Pomimo działania przeciwzapalnego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy powinieneś go stosować w przypadku konkretnego stanu zdrowia, skonsultuj się najpierw z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów lub leków zawierających ekstrakt ze smoczej krwi.

Kto nie może stosować ?

Smocza krew to czerwona żywica pochodząca z soku drzewa zwanego smoczą krwią. Może być używana jako barwnik, lek, a nawet do makijażu.Nazwa pochodzi od faktu, że po zmieszaniu z wodą lub alkoholem wygląda jak krew. Ma to sens, ponieważ zawiera salicynę (naturalną formę aspiryny).Chociaż smocza krew może być stosowana do wielu rzeczy, należy pamiętać, że nie powinna być przyjmowana przez kobiety w ciąży lub osoby z alergiami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojego zdrowia, przed zażyciem jakichkolwiek suplementów skonsultuj się z lekarzem.

Podsumowanie

Smocza krew to ekstrakt z drzewa Dracaena draco. Była stosowana w medycynie od wieków i jest nadal stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie. Niektóre powszechne zastosowania smoczej krwi obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę, ponieważ zawiera salicynę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat receptur ziołowych ?

Jeśli interesują Cię unikalne szkolenia dotyczące zdrowia i samorozwoju to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Miesięczny dostęp bez limitów i rezygnujesz kiedy chcesz

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Glista ludzka - jak się objawia? Jak wygląda glista i jak się jej pozbyć? Glista ludzka – objawy. Diagnostyka obecności glisty ludzkiej w organizmie. Zakażenie glistą ludzką. Jak wyglądają objawy, diagnostyka i leczenie glistnicy? 

Glista ludzka - jak się objawia? Jak wygląda glista i jak się jej pozbyć? Glista ludzka – objawy. Diagnostyka obecności glisty ludzkiej w organizmie. Zakażenie glistą ludzką. Jak wyglądają objawy, diagnostyka i leczenie glistnicy? 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie są objawy glisty ludzkiej? Jak to możliwe, że pasożyt ten występuje w tak specyficznym miejscu jak oko? Jak efektywnie leczyć tę chorobę? Jeżeli nie wiesz jeszcze odpowiedzi na te pytania, ten poradnik jest dla Ciebie.

Na co jest dobry smalec gęsi? Tradycyjne metody stosowania. Smalec gęsi – właściwości i zastosowanie. Czy gęsina jest zdrowa? Sprawdź jej właściwości odżywcze i zdrowotne oraz kaloryczność. Smalec gęsi na odmrożenia, zmarszczki i ból stawów

Na co jest dobry smalec gęsi? Tradycyjne metody stosowania. Smalec gęsi – właściwości i zastosowanie. Czy gęsina jest zdrowa? Sprawdź jej właściwości odżywcze i zdrowotne oraz kaloryczność. Smalec gęsi na odmrożenia, zmarszczki i ból stawów

Smalec gęsi od wieków jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie ludowej jako naturalny środek wspomagający zdrowie i leczący różne dolegliwości. Choć naukowe dowody na korzyści smalcu gęsiego mogą być ograniczone, niektóre zastosowania tego tradycyjnego środka budzą zainteresowanie i warto je zbadać. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom stosowania smalcu gęsiego w leczeniu przeziębienia, redukcji zmarszczek, łagodzeniu objawów żylaków oraz wspieraniu zdrowia stawów. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii z wykorzystaniem smalcu gęsiego, ważne jest również poznanie przeciwwskazań i świadome podejście do korzystania z tego tradycyjnego leku.

Co robić, jeśli pojawia się krew w moczu? Przyczyny i objawy. Co oznacza krew w moczu? Krew w moczu – przyczyny i leczenie krwiomoczu 

Co robić, jeśli pojawia się krew w moczu? Przyczyny i objawy. Co oznacza krew w moczu? Krew w moczu – przyczyny i leczenie krwiomoczu 

Krwawienie w moczu, znane również jako hematuria, może być niepokojącym objawem, który może wskazywać na różne problemy zdrowotne. Przyjrzyjmy się przyczynom i objawom związanym z pojawieniem się krwi w moczu oraz dowiedzmy się, kiedy powinieneś być zaniepokojony i jak postępować, gdy dzieci doświadczają tego problemu.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca