mgr Bożena Heller
autor artykułuSmocza krew
Smocza krew to czerwona żywica pochodząca z drzewa Dracaena draco. Była stosowana w medycynie od wieków i nadal jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie. Niektóre powszechne zastosowania smoczej krwi obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu.Wykazuje właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne.Często używana zewnętrznie w przypadkach opryszczki, grzybicy czy problemów skórnych.W przeszłości była również stosowana jako antidotum na trucizny, jednak praktyka ta nie powinna być zalecana ze względu na brak dowodów naukowych. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę, ponieważ zawiera salicynę (aspirynę).
Smocza Krew czyli sangre de drago
Smocza krew to ekstrakt z drzewa Dracaena draco. Ma czerwony sok, który może być używany jako barwnik i jest stosowany w medycynie tradycyjnej od wieków.Posiada niezwykłe właściwości gojące i silne właściwości antyoksydacyjne jednak w Europie jej zażywanie jest odradzane.
Właściwości smoczej krwi
Smocza krew to lepka, ciemnoczerwona substancja.Była stosowana w medycynie od wieków i nadal jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie.
Smocza krew działa jak żywy opatrunek i ma wiele korzystnych skutków dla organizmu, w tym:
- leczenie ran i infekcji skórnych takich jak m.in. grzybic i opryszczki
- zmniejszanie stanów zapalnych i bólu
- działanie jako antidotum na trucizny
- działanie antybakteryjne i kojące
Zastosowanie ekstraktu i olei a właściwości żywicy
Smocza krew to czerwony sok pochodzący z kilku rodzajów drzew z rodzaju Daemonorops czyli Croton lechleri będącym gatunkiem rośliny drzewiastej z rodziny wilczomleczowatych. Jest stosowana w medycynie tradycyjnej od tysięcy lat i najczęściej występuje Amazonii w Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Afryce. Niektóre powszechne zastosowania obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu.Smocza krew zawiera kilka związków, które sprawiają, że jest przydatna jako lek ziołowy.Smocza krew zwiększa produkcję kolagenu i jędrność skóry dodając nam młodzieńczy wygląd.
Czy rośnie tylko w Ameryce południowej ?
Smocza krew słynie z bycia świetnym naturalnym środkiem, który może być stosowany do opatrywania ran, zapobiegania infekcjom oraz zmniejszania stanu zapalnego i bólu jak i oparzeń czy owrzodzeń. W przeszłości była również stosowana jako antidotum na trucizny, ale nie jest to zalecane.Stosowanie smoczej krwi wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
Ze względu na wysoki poziom garbników (substancji ściągających), smocza krew nie powinna być przyjmowana wewnętrznie, przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę.Pomimo działania przeciwzapalnego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy powinieneś go stosować w przypadku konkretnego stanu zdrowia, skonsultuj się najpierw z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów lub leków zawierających ekstrakt ze smoczej krwi.
Kto nie może stosować ?
Smocza krew to czerwona żywica pochodząca z soku drzewa zwanego smoczą krwią. Może być używana jako barwnik, lek, a nawet do makijażu.Nazwa pochodzi od faktu, że po zmieszaniu z wodą lub alkoholem wygląda jak krew. Ma to sens, ponieważ zawiera salicynę (naturalną formę aspiryny).Chociaż smocza krew może być stosowana do wielu rzeczy, należy pamiętać, że nie powinna być przyjmowana przez kobiety w ciąży lub osoby z alergiami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojego zdrowia, przed zażyciem jakichkolwiek suplementów skonsultuj się z lekarzem.
Podsumowanie
Smocza krew to ekstrakt z drzewa Dracaena draco. Była stosowana w medycynie od wieków i jest nadal stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie. Niektóre powszechne zastosowania smoczej krwi obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę, ponieważ zawiera salicynę.