Smocza krew a żywy opatrunek ?

Smocza krew a żywy opatrunek ?

Smocza krew zyskuje coraz większą popularność (hiszp. Sangre de drag) ale czy naprawdę wypływa z Croton lechleri po nacięciu jego kory i jest zdrowa ?

Smocza krew

Smocza krew to czerwona żywica pochodząca z drzewa Dracaena draco. Była stosowana w medycynie od wieków i nadal jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie. Niektóre powszechne zastosowania smoczej krwi obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu.Wykazuje właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne.Często używana zewnętrznie w przypadkach opryszczki, grzybicy czy problemów skórnych.W przeszłości była również stosowana jako antidotum na trucizny, jednak praktyka ta nie powinna być zalecana ze względu na brak dowodów naukowych. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę, ponieważ zawiera salicynę (aspirynę).

Smocza Krew czyli sangre de drago

Smocza krew to ekstrakt z drzewa Dracaena draco. Ma czerwony sok, który może być używany jako barwnik i jest stosowany w medycynie tradycyjnej od wieków.Posiada niezwykłe właściwości gojące i silne właściwości antyoksydacyjne jednak w Europie jej zażywanie jest odradzane.

Właściwości smoczej krwi

Smocza krew to lepka, ciemnoczerwona substancja.Była stosowana w medycynie od wieków i nadal jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie.

Smocza krew działa jak żywy opatrunek i ma wiele korzystnych skutków dla organizmu, w tym:

  • leczenie ran i infekcji skórnych takich jak m.in. grzybic i opryszczki
  • zmniejszanie stanów zapalnych i bólu
  • działanie jako antidotum na trucizny
  • działanie antybakteryjne i kojące


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

  • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
  • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
  • Dowiedz się o nowych artykułach

Zastosowanie ekstraktu i olei a właściwości żywicy

Smocza krew to czerwony sok pochodzący z kilku rodzajów drzew z rodzaju Daemonorops czyli Croton lechleri będącym gatunkiem rośliny drzewiastej z rodziny wilczomleczowatych. Jest stosowana w medycynie tradycyjnej od tysięcy lat i najczęściej występuje Amazonii w Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej i Afryce. Niektóre powszechne zastosowania obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu.Smocza krew zawiera kilka związków, które sprawiają, że jest przydatna jako lek ziołowy.Smocza krew zwiększa produkcję kolagenu i jędrność skóry dodając nam młodzieńczy wygląd.

Czy rośnie tylko w Ameryce południowej ?

Smocza krew słynie z bycia świetnym naturalnym środkiem, który może być stosowany do opatrywania ran, zapobiegania infekcjom oraz zmniejszania stanu zapalnego i bólu jak i oparzeń czy owrzodzeń. W przeszłości była również stosowana jako antidotum na trucizny, ale nie jest to zalecane.Stosowanie smoczej krwi wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Ze względu na wysoki poziom garbników (substancji ściągających), smocza krew nie powinna być przyjmowana wewnętrznie, przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę.Pomimo działania przeciwzapalnego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy powinieneś go stosować w przypadku konkretnego stanu zdrowia, skonsultuj się najpierw z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów lub leków zawierających ekstrakt ze smoczej krwi.

Kto nie może stosować ?

Smocza krew to czerwona żywica pochodząca z soku drzewa zwanego smoczą krwią. Może być używana jako barwnik, lek, a nawet do makijażu.Nazwa pochodzi od faktu, że po zmieszaniu z wodą lub alkoholem wygląda jak krew. Ma to sens, ponieważ zawiera salicynę (naturalną formę aspiryny).Chociaż smocza krew może być stosowana do wielu rzeczy, należy pamiętać, że nie powinna być przyjmowana przez kobiety w ciąży lub osoby z alergiami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojego zdrowia, przed zażyciem jakichkolwiek suplementów skonsultuj się z lekarzem.

Podsumowanie

Smocza krew to ekstrakt z drzewa Dracaena draco. Była stosowana w medycynie od wieków i jest nadal stosowana w leczeniu różnych schorzeń, zwłaszcza gdy jest przyjmowana doustnie. Niektóre powszechne zastosowania smoczej krwi obejmują opatrywanie ran, zapobieganie infekcjom oraz zmniejszanie stanu zapalnego i bólu. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży lub osoby uczulone na aspirynę, ponieważ zawiera salicynę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat receptur ziołowych ?

Jeśli interesują Cię unikalne szkolenia dotyczące zdrowia i samorozwoju to zapraszamy do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Miesięczny dostęp bez limitów i rezygnujesz kiedy chcesz

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Stany lękowe po alkoholu: jak je rozpoznać i pokonać

Alkohol często kojarzony jest z relaksem, rozluźnieniem i beztroską. Niestety, jego nadmierne spożycie może mieć poważne konsekwencje, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Jednym z nieprzyjemnych skutków picia jest doświadczanie stanów lękowych po spożyciu alkoholu.W tym artykule przybliżymy specyfikę lęku po alkoholu, jego objawy, wpływ na życie osoby pijącej oraz dostępne metody radzenia sobie z problemem.

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja – kluczowe procedury w profilaktyce stomatologicznej

Wizyty higienizacyjne, w trakcie których można wykonać skaling, piaskowanie bądź fluoryzację, to doskonały sposób na uchronienie swoich zębów przed próchnicą oraz innymi poważniejszymi chorobami. Na czym polegają te zabiegi? Jak często warto je wykonywać, aby móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca