bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Jakie ćwiczenia na biceps? - najlepsze ćwiczenia na mięśnie bicepsów. Najlepsze ćwiczenia na biceps. Trening bicepsów. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps? Efektywny trening bicepsów w domu i na siłowni. Jak trenować? 

Blog healthcare

Jakie ćwiczenia na biceps? - najlepsze ćwiczenia na mięśnie bicepsów. Najlepsze ćwiczenia na biceps. Trening bicepsów. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps? Efektywny trening bicepsów w domu i na siłowni. Jak trenować? 

Sprawdź jakie są najlepsze ćwiczenia na biceps i jak trenować je efektywnie.

Spis treści

 1. Wprowadzenie
 2. Ćwiczenia na biceps z hantlami - jak wykorzystać hantle do wzmocnienia bicepsów? Ćwiczenia bicepsów. Efektywny trening bicepsów 
 3. Najlepsze ćwiczenia na biceps w domu - trening bicepsów w warunkach domowych
 4. Najlepsze ćwiczenia na biceps - efektywne i skuteczne treningi dla mięśni bicepsów
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Ćwiczenia na biceps i triceps
 7. Ćwiczenia na biceps bez sprzętu - trenuj z obciążeniem własnego ciała
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Wprowadzenie

Jeśli marzysz o silnych i umięśnionych ramionach, nie można zapominać o treningu mięśni bicepsów. Bicepsy są jednym z najbardziej widocznych mięśni górnej części ciała i ich odpowiednie wzmocnienie może znacznie poprawić wygląd i funkcjonalność ramion. W tym artykule omówimy najlepsze ćwiczenia na biceps, wyjaśnimy jak wykorzystać hantle, jak trenować biceps w domu, oraz podpowiemy jak ćwiczyć biceps i triceps dla kompleksowego treningu.

Ćwiczenia na biceps z hantlami - jak wykorzystać hantle do wzmocnienia bicepsów? Ćwiczenia bicepsów. Efektywny trening bicepsów 

Hantle są jednym z najpopularniejszych i najbardziej dostępnych narzędzi treningowych, które mogą być wykorzystane do wzmocnienia mięśni bicepsów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych ćwiczeń z hantlami:

1. Podciąganie hantli

Stań w lekkiej rozkroku, trzymając hantle w obu rękach wzdłuż ciała, dłonie zwrócone na zewnątrz. Podczas wydechu unieś ramiona, jednocześnie zginając łokcie i przyciągając hantle do ramion. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej.

2. Uginanie ramion z hantlami

Wystartuj z pozycji stojącej, trzymając hantle w obu rękach wzdłuż ciała, dłonie zwrócone do ciała. Napnij mięśnie bicepsów i unieś hantle do ramion, jednocześnie zginając łokcie. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej.

3. Uginanie ramion z hantlami na skosie

Zajmij pozycję siedzącą lub stojącą, trzymając hantle w obu rękach z boków ciała, dłonie zwrócone do ciała. Zgiń łokcie i podnieś hantle w kierunku ramion, jednocześnie skręcając nadgarstki, aby dłonie były skierowane na zewnątrz. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść ramiona do pozycji wyjściowej.

Najlepsze ćwiczenia na biceps w domu - trening bicepsów w warunkach domowych

Nie zawsze mamy dostęp do profesjonalnego sprzętu treningowego, ale to nie oznacza, że nie możemy ćwiczyć i wzmocnić bicepsów w domu. Oto kilka efektywnych ćwiczeń, które można wykonać w warunkach domowych:

1. Pompki diamentowe

Wejdź w pozycję pompek, ale złącz dłonie w taki sposób, aby tworzyły trójkąt lub diament. Zginaj łokcie i obniżaj się w dół, a następnie wypchnij się do góry, napinając mięśnie bicepsów. Powtarzaj ten ruch przez określoną liczbę powtórzeń.

2. Pompki na poręczach

Znajdź stabilne i wygodne podparcie, takie jak dwie krzesła lub poręcze uchwytu drzwiczek. Umieść dłonie na poręczach, rozstawiając je na szerokość ramion. Zginaj łokcie i obniżaj ciało, a następnie wypychaj się do góry, napinając mięśnie bicepsów. Staraj się utrzymać kontrolę nad ruchem przez całe ćwiczenie.

3. Ćwiczenia z wykorzystaniem elastycznych taśm

Elastyczne taśmy treningowe są świetnym narzędziem do wykonania różnorodnych ćwiczeń na biceps w domu. Przypnij jedno zakończenie taśmy na odpowiedniej wysokości, a drugie złap oburącz. Wykonuj ruchy uginania przedramion, napinając mięśnie bicepsów. Pamiętaj o zachowaniu prawidłowej techniki wykonania ćwiczenia.

Najlepsze ćwiczenia na biceps - efektywne i skuteczne treningi dla mięśni bicepsów

Oprócz ćwiczeń z hantlami i w domu, istnieje wiele innych skutecznych i efektywnych ćwiczeń na biceps. Oto kilka innych propozycji:

1. Podciąganie na drążku

Zawieś się na drążku, trzymając go na szerokość ramion, dłonie zwrócone na zewnątrz. Napnij mięśnie bicepsów i unieś ciało, jednocześnie zginając łokcie. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść ciało do pozycji wyjściowej. Jeśli masz trudności z podciąganiem się na drążku, użyj gumy do podciągania, aby pomóc sobie w ruchu.

2. Uginanie sztangi ze stojakiem

Wstań prosto, trzymając sztangę szeroko na wyciągniętych rękach. Zegnij łokcie, podnosząc sztangę w kierunku ramion. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść ręce do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby utrzymać stabilność i prawidłową technikę wykonania ćwiczenia.

3. Uginanie jednorącz ze sztangielką

Weź jedną sztangielkę w dłoń, stojąc prosto. Unieś sztangielkę do ramienia, jednocześnie zginając łokieć. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść rękę do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Ćwiczenia na biceps i triceps

Trening bicepsów nie powinien być izolowany - równie ważne jest ćwiczenie tricepsów, aby uzyskać harmonijną i umięśnioną sylwetkę ramion. Oto kilka ćwiczeń, które angażują zarówno bicepsy jak i tricepsy:

1. Rozpiętki z hantlami

Leż na ławce, trzymając hantle w obu rękach nad głową. Powoli obniżaj hantle na wysokość uszu, jednocześnie zginając łokcie. Na dole wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli podnieś hantle do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie angażuje zarówno bicepsy jak i tricepsy.

2. Pompki z wąskim uchwytem

Zajmij pozycję do pompek, ale trzymaj ręce złączone i blisko siebie, tak aby tworzyły trójkąt. Obniżaj ciało, zginając łokcie, a następnie wypychaj się do góry, napinając mięśnie bicepsów i tricepsów. Powtórz ten ruch przez określoną liczbę powtórzeń.

3. Uginanie przedramion z jednorącz

Weź sztangielkę w jedną rękę, stojąc prosto. Unieś sztangielkę do ramienia, jednocześnie zginając łokieć. Na górze wykonaj krótką pauzę, a następnie powoli opuść rękę do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę. To ćwiczenie angażuje zarówno bicepsy jak i tricepsy.

Ćwiczenia na biceps bez sprzętu - trenuj z obciążeniem własnego ciała

Jeśli nie masz dostępu do profesjonalnego sprzętu treningowego, nie martw się! Możesz wzmocnić bicepsy, korzystając z obciążenia własnego ciała. Wymaga to wykorzystania innych grup mięśniowych jako oparcia. Oto kilka przykładów:

1. Ćwiczenie na biceps z wykorzystaniem grawitacji

Stanąć przy ścianie lub innym stałym obiekcie. Oprzeć się na nim dłońmi, wyciągnąć ręce do przodu i pochylając się względem podparcia, odchylać się od niego i zginając łokcie, trzyma się tułowiem przy jak największym promieniu łuku. Następnie wrócić do pozycji wyjściowej.

2. Uginanie ramion w martwym punkcie

Stanąć płasko na podłodze na dłoniach, z rękoma na szerokości barków. Zegnij łokcie, opuszczając tułów, a następnie wracać do pozycji wyjściowej, napinając mięśnie bicepsów.

3. Uginanie ramion na poręczy

Znalezienie stabilnej poręczy, na przykład na placu zabaw lub przy boisku. Stojąc na podłodze z rękoma na poręczy, zgiąć łokcie i unosić ciało, napinając mięśnie bicepsów. Następnie wrócić do pozycji wyjściowej.

Podsumowując, ćwiczenia na biceps są kluczowym elementem treningu ramion. Niezależnie od tego, czy masz dostęp do sprzętu treningowego, czy też trenujesz w domu, istnieje wiele skutecznych i efektywnych ćwiczeń, które pomogą Ci wzmocnić i ukształtować mięśnie bicepsów. Nie zapomnij również o treningu tricepsów, aby uzyskać harmonijną sylwetkę ramion.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz