Czy warto działać w biznesie MLM?

Czy warto działać w biznesie MLM?

Na czym polega i jak działa MLM (multi level marketing)? Sprzedaż produktów w marketingu wielopoziomowym? MLM nazywany jest również marketingiem sieciowym. To strategia stosowana przez niektóre firmy charakteryzujące się modelem biznesowym sprzedaży bezpośredniej. Jej celem jest zachęcenie obecnych członków do rekrutacji nowych. Jak wygląda sprzedaż produktów w branży MLM na polskim rynku? Jaki może dać dochód pasywny? Czy MLM oznacza to samo co piramida finansowa? Przeczytaj poniższy artykuł i zobacz jak Multi level marketing wygląda w Polsce.

Co to jest MLM oraz czy warto działać w biznesie MLM?

Czym jest MLM? Marketing wielopoziomowy MLM oznacza dystrybucję produktu poprzez alternatywny kanał sprzedaży. Tym kanałem jest sieć dystrybutorów, takich jak partnerzy, współpracownicy, sprzedawcy, czy osoby, które podjęły współpracę z firmą MLM. Uzyskują oni możliwość m.in:

 • zamawiania produktu preferencyjnych cenach na własne potrzeby
 • sprzedawania produktu w cenach standardowych innym osobom
 • tworzenia własnej struktury dystrybutorów oraz rozwijania sieci

Warto zaznaczyć, że przychód jaki otrzymamy będzie zależał od planu marketingowego, jaki oferuje poszczególna firma MLM. To sposób, aby zarabiać pieniądze dodatkowe, np. dalej mając pracę na etacie. Jeśli, jednak zaangażujemy się i będziemy prężnie działać w systemie MLM to nasz przychód będzie znacznie wyższy oraz będziemy posiadać realny wpływ na swoje przychody.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Czy MLM to dobry pomysł na dodatkowy zarobek?

Biznes MLM w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Nasuwa się, więc zatem pytanie, czy warto wejść w system multi-level marketingu? Wokół MLM krąży wiele mitów. Poznaj najważniejsze zalety działania w ramach MLM:

 • mały koszt wejścia - wstępując do MLM nie płacisz żadnej opłaty, nie musisz rejestrować firmy, kupować maszyn, wynajmować, czy urządzać lokalu
 • elastyczne godziny pracy 
 • dodatkowe źródło zarobku - nie musisz rezygnować ze swojej dotychczasowej pracy
 • wsparcie od liderów - nie musisz polegać tylko na sobie. Każda firma MLM posiada liderów, którzy z chęcią Ci pomogą
 • szkolenia - przystępując do MLM możesz brać udział w przeróżnych bezpłatnych szkoleniach
 • uczysz się życia i radzenia sobie z odmową 
 • zdobywasz umiejętności komunikacyjne - osoby skryte, ciche, czy nieśmiałe dzięki dużej liczbie spotkań stają się otwarte oraz pewne siebie
 • nikt nie zwraca uwagi na Twoje wykształcenie - to czy skończyłeś studia, czy nie dla przedstawicieli MLM nic nie znaczy. Jeżeli czujesz, że to jest coś, w czym możesz się sprawdzić nie czekaj dłużej i spróbuj
 • brak ograniczeń wiekowych
 • brak potrzeby okazywania zaświadczenia o niekaralności - w mlmie człowiek jest tylko człowiekiem i każdy z nas mógł popełnić kiedyś błąd
 • otrzymuje się gotowe know-how - czyli m.in: dostajesz spis produktów, dowiadujesz się jak zwiększyć obroty pod kątem własnej sprzedaży
 • nie wypłacasz pensji z góry - oznacza to, że w network marketingu wszystkie osoby działają na prowizji. Budując strukturę nie wypłacasz, więc ludziom pensji ze swojej kieszeni
 • Sam określasz swoją prowizje i rabat jaki chcesz dać swoim fanom
  Sam określasz swoją prowizje i rabat jaki chcesz dać swoim fanom

Jak zacząć zarabiać?

Dużo osób na początku swojej przygody w marketingu wielopoziomowym nie ma pojęcia jak znaleźć nowe kontakty. Na początku polecamy produkty lub usługi najbliższym osobom. Lista ich zazwyczaj szybko się kończy. Jak pozyskać kolejne osoby? Przede wszystkim w celu znalezienia nowych osób:

 • poproś swoich znajomych na mediach społecznościowych o udostępnienie Twojego produktu
 • bądź swoim najlepszym klientem
 • używaj produktów które polecasz
 • zapisuj swoje zadania
 • wyznacz cel
 • umawiaj spotkania na żywo, ale także online


Odnalezienie się w sieci MLM z początku może wcale się takie łatwe nie wydawać. Zasady multilevel marketingu nie są jednak takie skomplikowane, nie poddawaj się. Warto również podkreślić, że marketing sieciowy, a piramida finansowa to zupełnie coś innego i programy MLM bywają bardzo ciekawe oraz można uzyskać sporą prowizję od sprzedaży. Zacznij polecać z zaangażowaniem swój produkuj grupie znajomych, a zobaczysz, że oni polecą Ciebie i Twoje produkty kolejnym osobom.


Jesteś zainteresowany dołączeniem do programu afiliacyjnego i zwiększenia swojego budżetu? Zostań subskrybentem platformy edukacyjnej BezTabletek.pl. Za każdą osobę, która dokona rejestracji oraz opłaci dostęp do portalu używając do tego Twojego linku otrzymasz 50% kwoty, którą zapłacił użytkownik.

Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:

Działasz w MLM i oferujesz produkty zdrowotne?

Jeśli interesują Cię szkolenia w postaci video wzbogacone o ebooki czy podcasty to zapraszamy Cię do dołączenia do platformy Bez Tabletek.

Jedna płatność = dożywotni dostęp

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Zespół suchego oka - objawy, przyczyny i leczenie ZSO

Odkryj tajemnice zespołu suchego oka (ZSO) - powszechnego problemu dotykającego wiele osób. Dowiedz się o różnorodnych przyczynach, od genetycznych po nawyki życiowe, i jakie istnieją sposoby poprawy komfortu oczu.

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Okulary progresywne vs. dwuogniskowe - co wybrać?

Które okulary wybrać: progresywne czy dwuogniskowe? Poznaj różnice i korzyści obu rodzajów, by podjąć najlepszą decyzję dopasowaną do Twoich potrzeb i stylu życia.

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Czy każda kobieta powinna zrobić test na endometriozę?

Chociaż coraz częściej mówi się o tym, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie, wciąż wiele osób lekceważy te zalecenia. W dodatku istnieją choroby, o których pomimo częstego występowania rzadko się w ogóle wspomina, co może utrudnić ich zdiagnozowanie. Jedną z nich jest endometrioza, czyli przewlekła choroba dotykająca układ rozrodczy. Nie dość, że może prowadzić do silnych bólów, to dodatkowo powodu problemy z płodnością. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że endometrioza może dotyczyć nawet co dziesiątej kobiety w wieku rozrodczym na całym świecie!

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego to pierwszy krok w procesie diagnozowania i leczenia wielu dolegliwości. To właśnie lekarz rodzinny decyduje, jakie badania diagnostyczne są potrzebne, aby ustalić przyczynę dolegliwości pacjenta. Wiele z tych badań wymaga skierowania, które jest niezbędne do uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). W tym artykule omówimy, na które badania potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego, a także jakie są zasady i procedury związane z wystawianiem skierowań w przychodni lekarskiej.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Roczna subskrypcja
95zł / rok
Zobacz co zyskasz

Odkryj holistyczne podejście do Zdrowia

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca