bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Zioła na hemoroidy - jak sobie pomóc naturalnymi sposobami? Domowe sposoby na hemoroidy. Sprawdź nasiadówki oraz napar z rumianku. Odpowiednia higiena poznaj szczegóły

Blog healthcare

Zioła na hemoroidy - jak sobie pomóc naturalnymi sposobami? Domowe sposoby na hemoroidy. Sprawdź nasiadówki oraz napar z rumianku. Odpowiednia higiena poznaj szczegóły

Sprawdź najlepsze zioła na hemoroidy i pozbądź się problemu raz a dobrze

Spis treści

 1. Zioła na hemoroidy: Naturalne wsparcie w łagodzeniu objawów i redukcji dyskomfortu
 2. Jakie zioła są skuteczne na hemoroidy? Przykłady roślinnych preparatów łagodzących objawy hemoroidów
 3. Zioła na hemoroidy do picia: Napary i herbatki ziołowe jako pomoc w leczeniu hemoroidów
 4. Zioła na hemoroidy nasiadówki: Roślinne kąpiele i okłady jako naturalne łagodzenie objawów hemoroidów
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Zioła do picia na hemoroidy: Przykłady ziół, które można spożywać w formie naparów lub herbat na wsparcie w leczeniu hemoroidów
 7. Domowe sposoby na hemoroidy - okłady
 8. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 9. Domowe sposoby na hemoroidy – nasiadówki

Zioła na hemoroidy: Naturalne wsparcie w łagodzeniu objawów i redukcji dyskomfortu

Hemoroidy to powszechny problem, z którym wiele osób może się spotkać. Objawy takie jak swędzenie, pieczenie, ból czy krwawienie mogą znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jednym z narzędzi, które może przynieść ulgę w łagodzeniu objawów hemoroidów, są zioła. Wielu ludzi korzysta z naturalnych preparatów roślinnych jako skutecznego wsparcia w leczeniu hemoroidów. W tym artykule przedstawimy przykłady ziół, które można wykorzystać w walce z tym dolegliwym schorzeniem.

Jakie zioła są skuteczne na hemoroidy? Przykłady roślinnych preparatów łagodzących objawy hemoroidów

Niektóre zioła są znane ze swoich właściwości łagodzących i przeciwbólowych, mogą pomóc zmniejszyć objawy hemoroidów. Oto kilka przykładów:

 1. Kasztanowiec - ekstrakt z kasztanowca jest powszechnie stosowany w leczeniu hemoroidów. Zawiera związki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.
 2. Witch Hazel - zwany również orzeszkiem włoskim, jest rośliną, której kora i liście zawierają substancje o właściwościach ściągających, przeciwbakteryjnych i przeciwbólowych.
 3. Rdestowiec ostrokończysty - zawiera substancje o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym. Może pomóc w zmniejszeniu obrzęków i bólu.

Zioła na hemoroidy do picia: Napary i herbatki ziołowe jako pomoc w leczeniu hemoroidów

Picie naparów z ziół może być jednym z naturalnych sposobów na łagodzenie objawów hemoroidów. Oto kilka ziół, które warto rozważyć:

 1. Mięta pieprzowa - ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które mogą przynieść ulgę w przypadku hemoroidów. Napary z mięty pieprzowej mogą być przyjemne w smaku i łagodzić objawy.
 2. Rumianek - posiada właściwości łagodzące, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Napar z rumianku może pomóc zmniejszyć dyskomfort związany z hemoroidami.
 3. Pokrzywa - bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały, które mogą wspomagać zdrowie układu pokarmowego. Napar z pokrzywy może przynieść ulgę w objawach hemoroidów.

Zioła na hemoroidy nasiadówki: Roślinne kąpiele i okłady jako naturalne łagodzenie objawów hemoroidów

Nasiadówki z ziół to inny sposób na wykorzystanie dostępnych roślin w walce z hemoroidami. Można zastosować:

 1. Lubczyk ogrodowy - roślina o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Dodanie wywaru z lubczyku ogrodowego do wody w wannie może przynieść ulgę w łagodzeniu objawów hemoroidów.
 2. Aloes - ma właściwości łagodzące podrażnienia skóry i przyspiesza proces gojenia. Okłady z aloesu mogą pomóc zmniejszyć ból i swędzenie związane z hemoroidami.
 3. Lawenda - posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dodanie olejku z lawendy do kąpieli może łagodzić objawy hemoroidów.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Zioła do picia na hemoroidy: Przykłady ziół, które można spożywać w formie naparów lub herbat na wsparcie w leczeniu hemoroidów

Niektóre zioła można również spożywać jako napary lub herbatki. Oto kilka przykładów:

 1. Jeżówka purpurowa - ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Może pomóc w zmniejszeniu objawów hemoroidów, gdy spożywana w formie naparów lub herbatki.
 2. Pokrzywa - jak wspomniano wcześniej, napar z pokrzywy może przynieść ulgę w objawach hemoroidów, dlatego można ją również spożywać w formie naparu lub herbatki.
 3. Lewatywa rumiankowa - stosowanie lewatyw z rumiankiem może przynieść ulgę osobom z hemoroidami wewnętrznymi.

Domowe sposoby na hemoroidy - okłady

Okłady są jednym z domowych sposobów na leczenie hemoroidów. Można je wykonać za pomocą różnych składników, które łagodzą ból i zmniejszają obrzęk. Jednym z popularnych składników jest łopian. Liście łopianu można ugotować i po ostudzeniu przykładać na miejsca dotknięte hemoroidami. Kolejnym składnikiem jest ocet jabłkowy. Należy namoczyć chusteczkę w occie jabłkowym i przyłożyć ją na hemoroidy. Ocet jabłkowy działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Innym domowym sposobem jest stosowanie lodu. Należy owinąć kostkę lodu w miękką ściereczkę i przykładać do miejsca dotkniętego hemoroidami. Lód działa przeciwbólowo i zmniejsza obrzęk. Ważne jest regularne stosowanie okładów, aby zapewnić skuteczne złagodzenie objawów hemoroidów. Jednakże, jeśli objawy nie ustępują po kilku dniach stosowania domowych sposobów, należy skonsultować się z lekarzem. 

Domowe sposoby na hemoroidy – nasiadówki

Hemoroidy są powszechnym schorzeniem, które dotyka wiele osób. Jednym z domowych sposobów na złagodzenie objawów hemoroidów jest nasiadówka. Nasiadówki polegają na siedzeniu w ciepłej wodzie przez około 15-20 minut, co może pomóc złagodzić ból i zaczerwienienie. Dodanie do wody soli morskiej lub rumianku może dodatkowo przynieść ulgę. Inną metodą jest stosowanie okładów z lodu na obrzękłe hemoroidy, które mogą zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból. Ważne jest również dbanie o higienę intymną. Po każdym oddaniu stolca należy delikatnie przemywać okolice odbytu letnią wodą i delikatnie osuszać. Należy również unikać siedzenia zbyt długo na toalecie i napinania się podczas wypróżniania. Domowe sposoby na hemoroidy mogą przynieść ulgę, ale jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. 

Wszystkie wymienione zioła mogą przynieść ulgę w łagodzeniu objawów hemoroidów. Jednak przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek ziół, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do ich stosowania oraz aby uzyskać odpowiednie wskazówki dotyczące ich dawkowania.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Chodzenie na boso - dlaczego jest dobre dla zdrowia? Chodzenie boso po trawie. Jakie ma wpływ na zdrowie. Dlaczego warto chodzić na bosaka?

Czy wiesz, że chodzenie na boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i dobrostanu? Bez wątpienia, obuwie jest nie tylko modnym dodatkiem, ale także jest ważnym elementem ochrony naszych stóp. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nasze stopy zostały stworzone do chodzenia bez ochrony, dlatego chodzenie boso może przynieść wiele korzyści dla zdrowia.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz