bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy - jak je wykonywać i przykłady konkretnych ćwiczeń. Kto powinien wykonywać ćwiczenia Kegla? Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy? Ćwiczenia i profilaktyka!

Blog healthcare

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy - jak je wykonywać i przykłady konkretnych ćwiczeń. Kto powinien wykonywać ćwiczenia Kegla? Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy? Ćwiczenia i profilaktyka!

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy są kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji tego obszaru ciała. Bezpieczne i regularne ćwiczenia mogą wzmocnić te mięśnie oraz poprawić kontrolę nad nimi. W tym artykule omówimy skuteczne ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, w tym dla kobiet w ciąży i mężczyzn. Przedstawimy również korzyści wynikające z regularnego wykonywania tych ćwiczeń.

Spis treści

 1. Skuteczne ćwiczenia na mięśnie dna miednicy - wzmacnianie i poprawa kondycji
 2. Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy w ciąży - wspieranie zdrowia i przygotowanie do porodu
 3. Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy dla mężczyzn - czy to ma sens?
 4. Powrót do formy po porodzie - ćwiczenia na mięśnie dna miednicy
 5. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 6. Efekty regularnych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy - poprawa kontroli i jakości życia
 7. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 8. Akcesoria do ćwiczeń mięśni dna miednicy

Skuteczne ćwiczenia na mięśnie dna miednicy - wzmacnianie i poprawa kondycji

Wzmocnienie mięśni dna miednicy jest nie tylko ważne dla zapobiegania problemom takim jak nietrzymanie moczu czy bóle podbrzusza, ale także dla poprawy ogólnej kondycji ciała. Oto kilka skutecznych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy:

 1. Ćwiczenie Mostka: Leżąc na plecach, ugnij kolana i staw stopowy na podłożu. Następnie unosząc miednicę do góry, napięciem mięśni dna miednicy unieś pośladki od podłoża. Trzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powoli opuść miednicę na podłoże. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
 2. Skurcz Kegla: Znane również jako ćwiczenia Kegla, polegają na świadomym napięciu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Aby wykonać te ćwiczenia, skup się na poczuciu napięcia wokół pochwy i odbytu, a następnie stopniowo zwiększaj czas trwania napięcia. Powtórz ćwiczenia 10-15 razy, kilka razy dziennie.
 3. Ćwiczenie Mostka ze złączonymi nogami: Podobnie jak w przypadku ćwiczenia mostka, leż na plecach z nogami złączonymi. Unosząc miednicę do góry, jednocześnie napięciem mięśni dna miednicy unieś pośladki od podłoża i powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy w ciąży - wspieranie zdrowia i przygotowanie do porodu

Regularne ćwiczenia na mięśnie dna miednicy są szczególnie ważne w ciąży, gdyż mogą pomóc w zapobieganiu problemom z nietrzymaniem moczu i przyspieszyć powrót do formy po porodzie. Oto kilka ćwiczeń, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży:

 1. Skurcz Kegla: Wykonaj ćwiczenia Kegla, jak opisano powyżej, skupiając się na napięciu mięśni dna miednicy.
 2. Rozciąganie dna miednicy: Usiądź na piłce do pilatesu lub na stabilnym krześle, unieś jedno kolano i zrób delikatny skłon do przodu, jednocześnie napięciem mięśni dna miednicy. Powtórz po obu stronach.
 3. Marsz na miejscu: Stojąc w wygodnej pozycji, unosząc jedno kolano do góry, jak podczas marszu na miejscu, napięciem mięśni dna miednicy. Powtórz z drugą nogą.

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy dla mężczyzn - czy to ma sens?

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy nie są tylko dla kobiet, ale mają również korzyści dla mężczyzn. Wzmocnienie mięśni dna miednicy może poprawić kontrolę nad wytryskiem i funkcjonowaniem seksualnym. Oto kilka ćwiczeń, które mężczyźni mogą zastosować:

 1. Skurcz Kegla: Wykonaj skurcze Kegla, jak opisano wcześniej, skupiając się na napięciu mięśni dna miednicy.
 2. Squats: Wykonuj przysiady, unosząc jednocześnie pośladki do góry i napinając mięśnie dna miednicy. Powtórz ćwiczenie 10-15 razy.
 3. Przysiady na jednej nodze: Stań na jednej nodze i wyprostuj drugą do przodu, delikatnie opuszczając ciało w pozycji przysiadu. Napnij mięśnie dna miednicy podczas tego ćwiczenia. Powtórz z drugą nogą.

Powrót do formy po porodzie - ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Po porodzie mięśnie dna miednicy mogą być osłabione. Regularne i stopniowe wykonywanie ćwiczeń na te mięśnie może pomóc w ich wzmocnieniu i przywróceniu pełnej sprawności. Oprócz ćwiczeń Kegla i mostka, które były omówione wcześniej, oto kilka innych przykładów ćwiczeń:

 1. Chodzenie na palcach stóp: Chodź na palcach stóp, jednocześnie napięciem mięśni dna miednicy. Kontynuuj przez kilka minut.
 2. Brzuszki odwrócone: Leż na brzuchu z nogami wyprostowanymi i unosząc górne części ciała, jak do tradycyjnego brzuszka. Napnij mięśnie dna miednicy podczas wykonywania tego ćwiczenia. Powtórz 10 razy.
 3. Skurcz Kegla z unoszeniem nóg: Leż na plecach z nogami wyprostowanymi. Podczas napięcia mięśni dna miednicy unieś jedno kolano do klatki piersiowej, powoli opuszczając je. Powtórz z drugą nogą.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Efekty regularnych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy - poprawa kontroli i jakości życia

Regularne wykonywanie ćwiczeń na mięśnie dna miednicy może przynieść wiele korzyści, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Oto kilka efektów, które można osiągnąć dzięki regularnemu treningowi:

 • Poprawiona kontrola nad nietrzymaniem moczu.
 • Lepsza stabilizacja miednicy i bóle pleców.
 • Wzmocnienie mięśni dna miednicy, co wpływa na jakość życia intymnego.
 • Przygotowanie do ciąży, porodu i powrotu do formy po porodzie.
 • Poprawa ogólnej kondycji i samopoczucia.

Dla uzyskania najlepszych efektów warto skonsultować się z fizjoterapeutą lub specjalistą w dziedzinie mięśni dna miednicy, którzy mogą dostosować ćwiczenia do indywidualnych potrzeb.

Akcesoria do ćwiczeń mięśni dna miednicy

Akcesoria do ćwiczeń mięśni dna miednicy są niezwykle ważne dla kobiet, zwłaszcza po porodzie lub w starszym wieku. Są one projektowane specjalnie po to, aby wzmocnić i dostosować mięśnie dna miednicy, które utrzymują narządy wewnętrzne na swoim miejscu. Istnieje wiele rodzajów akcesoriów, które są dostępne na rynku, takich jak kulki kegla, pasy do ćwiczeń, stożki waginalne i elektrostymulatory mięśni dna miednicy. Te akcesoria pomagają w poprawie kontroli nad mięśniami i zmniejszeniu problemów z nietrzymaniem moczu. Regularne stosowanie akcesoriów do ćwiczeń mięśni dna miednicy może również przyczynić się do poprawy życia seksualnego poprzez zwiększenie czucia i satysfakcji seksualnej. Jednak przed rozpoczęciem jakiejkolwiek rutyny ćwiczeń, zaleca się skonsultowanie z fizjoterapeutą, aby upewnić się, że te akcesoria są odpowiednie dla danej osoby.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Sok z selera naciowego - przepisy i pomysły na napoje z selera naciowego. Przepis na sok z selera. Jak zrobić sok z selera naciowego, koktajl warzywny

Gotowy na eksplorację różnorodnych przepisów i pomysłów na napoje z selerem naciowym? Wiesz już, że sok z selera naciowego ma liczne korzyści dla zdrowia, ale teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować ten pyszny i odżywczy napój. W tym artykule przekażemy Ci proste przepisy na sok z selera naciowego, podpowiemy, jak zrobić sok z selera naciowego w blenderze oraz omówimy różnorodne połączenia smakowe. Przygotuj się na prawdziwą dawkę wiedzy o soku z selera naciowego!

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Marskość wątroby - objawy. Na co musisz zwrócić uwagę? Choroba wątroby - pierwsze objawy marskości wątroby. Objawy chorej wątroby. Problemy z wątrobą

Czy wiesz, że marskość wątroby to jedno z najpoważniejszych schorzeń tego narządu? To choroba, która może prowadzić do licznych powikłań i nawet śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Wiedza na ten temat jest istotna, zwłaszcza dla osób z niewielką znajomością medycyny. Dlatego dziś przedstawiamy Ci artykuł, w którym omówimy najważniejsze objawy marskości wątroby.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz