bezTabletek.pl

Praktyczna wiedza o twoim
zdrowiu w przystępnej formie

Co na przebarwienia na twarzy? Najlepsze składniki aktywne. Skąd się biorą przebarwienia skóry? Krem na przebarwienia na twarzy a proces melanogenezy. Jak usunąć przebarwienia skóry na twarzy? Wiemy, jakie składniki aktywne warto stosować, aby wyrównać koloryt cery. Jakie serum na przebarwienia?

Blog healthcare

Co na przebarwienia na twarzy? Najlepsze składniki aktywne. Skąd się biorą przebarwienia skóry? Krem na przebarwienia na twarzy a proces melanogenezy. Jak usunąć przebarwienia skóry na twarzy? Wiemy, jakie składniki aktywne warto stosować, aby wyrównać koloryt cery. Jakie serum na przebarwienia?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co powoduje przebarwienia na twarzy? Niezależnie od tego, czy masz plamy po trądziku czy starcze plamy, istnieje wiele składników aktywnych, które mogą pomóc w redukcji przebarwień i przywróceniu równomiernego kolorytu skóry. W tym artykule dowiesz się, jakie składniki aktywne stosować oraz jak pozbyć się różnych rodzajów przebarwień na twarzy.

Spis treści

 1. Przebarwienia na twarzy - jakie składniki aktywne stosować?
 2. Przebarwienia na twarzy po trądziku: jak się ich pozbyć i przywrócić równomierny koloryt skóry
 3. Co stosować na przebarwienia na twarzy? Skuteczne kosmetyki i naturalne składniki
 4. Jak pozbyć się czerwonych przebarwień na twarzy? Domowe sposoby i zabiegi kosmetyczne
 5. Skuteczne sposoby redukcji przebarwień na twarzy: sprawdzone metody i profesjonalne zabiegi
 6. Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera
 7. Dobry krem na przebarwienia do twarzy a substancje aktywne
 8. Dlaczego powstają przebarwienia?
 9. Dowiedz się więcej dzięki naszym szkoleniom:
 10. Jak usunąć przebarwienia posłoneczne ze skóry?

Przebarwienia na twarzy - jakie składniki aktywne stosować?

Przebarwienia na skórze mogą wynikać z wielu czynników, takich jak nadmierna ekspozycja na słońce, starzenie się skóry, hormonalne zmiany czy trądzik. Aby skutecznie zwalczyć te przebarwienia, warto stosować składniki aktywne, które pomogą rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry.

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy jest jednym z najczęściej stosowanych składników aktywnych do redukcji przebarwień. Działa przeciwzapalnie i hamuje produkcję melaniny, co pomaga w rozjaśnianiu skóry. Kwas azelainowy jest szczególnie skuteczny w przypadku przebarwień po trądziku. Można go znaleźć w różnych preparatach dostępnych na rynku.

Niacynamid

Niacynamid, czyli witamina B3, to kolejny składnik aktywny, który pomaga w redukcji przebarwień na twarzy. Niacynamid ma właściwości rozjaśniające i redukuje produkcję melaniny. Regularne stosowanie produktów zawierających niacynamid może pomóc w wyrównaniu kolorytu skóry i zmniejszeniu widoczności przebarwień.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy znany jest głównie ze swoich właściwości złuszczających. Pomaga w usuwaniu martwego naskórka i odblokowuje pory skóry. Jednak kwas salicylowy ma również działanie rozjaśniające, które może pomóc w redukcji przebarwień na twarzy. Stosowanie produktów zawierających ten składnik może przynieść pożądane efekty.

Przebarwienia na twarzy po trądziku: jak się ich pozbyć i przywrócić równomierny koloryt skóry

Trądzik to jedna z najczęstszych przyczyn przebarwień na twarzy. Po wyleczeniu trądziku na skórze mogą pozostawać czerwone lub brązowe plamy. Oto kilka sposobów, aby pozbyć się tych przebarwień i przywrócić równomierny koloryt skóry:

Regularne stosowanie kwasów owocowych

Kwasy owocowe, takie jak kwas glikolowy czy kwas mlekowy, są skutecznymi środkami złuszczającymi. Regularne stosowanie produktów zawierających te kwasy może pomóc w usuwaniu martwego naskórka i rozjaśnianiu przebarwień. Pamiętaj jednak, aby stosować je z umiarem i zawsze zabezpieczać skórę przed słońcem.

Laseroterapia

Laseroterapia to jedna z najbardziej skutecznych metod redukcji przebarwień po trądziku. Za pomocą skoncentrowanego światła lasera można precyzyjnie usunąć przebarwienia na skórze. Ta metoda jest bezpieczna i nieinwazyjna, ale wymaga profesjonalnego wykonania przez doświadczonego specjalistę.

Kremy przeciwprzebarwieniowe

Na rynku dostępne są różne kremy i serum, które zostały specjalnie opracowane do redukcji przebarwień po trądziku. Te produkty zazwyczaj zawierają składniki aktywne, takie jak kwas azelainowy czy kwas salicylowy, które pomagają w rozjaśnianiu skóry. Stosowanie tych kremów systematycznie może przynieść pożądane efekty.

Co stosować na przebarwienia na twarzy? Skuteczne kosmetyki i naturalne składniki

Jeśli nie masz problemu z przebarwieniami po trądziku, ale zmagasz się z innymi rodzajami przebarwień na twarzy, istnieje wiele skutecznych kosmetyków i naturalnych składników, które mogą pomóc w redukcji przebarwień. Oto kilka z nich:

Kojic acid

Kojic acid to naturalny składnik, który ma właściwości rozjaśniające. Może być stosowany na przebarwienia spowodowane przez słońce lub starzenie się skóry. Kojic acid hamuje produkcję melaniny i pomaga w rozjaśnianiu skóry. Można go znaleźć w wielu kremach i serum dostępnych na rynku.

Ekstrakt z róże

Ekstrakt z róże ma właściwości przeciwutleniające i rozjaśniające. Może pomóc w redukcji przebarwień i przywróceniu równomiernego kolorytu skóry. Możesz stosować kosmetyki zawierające ekstrakt z róże lub wypróbować domowe maseczki z tego składnika.

Witamina C

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który może pomóc w redukcji przebarwień na twarzy. Stosowanie produktów zawierających witaminę C może pomóc w wygładzeniu skóry, zmniejszeniu widoczności przebarwień i przywróceniu jej naturalnego blasku.

Jak pozbyć się czerwonych przebarwień na twarzy? Domowe sposoby i zabiegi kosmetyczne

Czerwone przebarwienia na twarzy mogą być spowodowane przez trądzik, trudne do kontrolowania zaczerwienienia czy uszkodzenie naczyń krwionośnych. Oto kilka sposobów, jak można próbować pozbyć się tych czerwonych przebarwień:

Zimne kompresy

Zastosowanie zimnego kompresu na czerwone przebarwienia może pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia skóry. Możesz użyć kostek lodu owiniętych w miękką tkaninę lub nasączonych w zimnej wodzie i delikatnie przyłożyć do miejsc objętych przebarwieniami.

Produkty z azulenem

Azulen to składnik o właściwościach przeciwzapalnych i łagodzących. Można go znaleźć w niektórych kremach i olejkach do twarzy. Stosowanie produktów z azulenem może pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia i działających przeciwzapalnie.

Laseroterapia naczyniowa

Jeśli masz trudne do kontrolowania czerwone przebarwienia spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych, laseroterapia naczyniowa może być skutecznym rozwiązaniem. Za pomocą specjalnego lasera można precyzyjnie zamknąć uszkodzone naczynia krwionośne i zmniejszyć zaczerwienienie skóry.

Skuteczne sposoby redukcji przebarwień na twarzy: sprawdzone metody i profesjonalne zabiegi

Oprócz wymienionych wcześniej składników aktywnych i sposobów domowych, istnieje wiele innych skutecznych metod redukcji przebarwień na twarzy. Oto kilka z nich:

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny jest jedną z najpopularniejszych metod redukcji przebarwień. Ten profesjonalny zabieg polega na nakładaniu specjalnych preparatów chemicznych na skórę, które złuszczają górne warstwy naskórka i wspomagają odnowę skóry. Peeling chemiczny może pomóc w wygładzeniu skóry i zmniejszeniu widoczności przebarwień.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to inny profesjonalny zabieg, który może pomóc w redukcji przebarwień. Ten nieinwazyjny zabieg polega na delikatnym ścieraniu górnej warstwy skóry, aby ujednolicić koloryt i teksturę skóry. Mikrodermabrazja może być skuteczna zarówno w przypadku przebarwień po trądziku, jak i innych rodzajów przebarwień.

Kwasowy peeling TCA

Kwasowy peeling TCA to bardziej intensywna metoda redukcji przebarwień, która wymaga profesjonalnej aplikacji. Ten zabieg polega na nałożeniu na skórę silniejszego preparatu chemicznego, który powoduje złuszczanie naskórka i pobudza regenerację skóry. Kwasowy peeling TCA może być skuteczny w przypadku bardziej uporczywych przebarwień.

Przebarwienia na twarzy mogą być źródłem frustracji, ale istnieje wiele skutecznych środków i zabiegów, które mogą pomóc w redukcji ich widoczności. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii zawsze warto skonsultować się z dermatologiem, który dobierze odpowiednie metody i składniki aktywne do Twojego indywidualnego przypadku.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Dobry krem na przebarwienia do twarzy a substancje aktywne

Wybierając krem na przebarwienia do twarzy, warto zwrócić uwagę na zawarte w nim substancje aktywne. Jednym z najczęściej stosowanych składników jest kwas salicylowy, który działa keratolitycznie, czyli złuszcza martwy naskórek i wygładza skórę. Innym składnikiem wartym uwagi jest witamina C, która działa rozjaśniająco i odmładzająco na skórę, poprawiając jej koloryt i redukując przebarwienia. Kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwalergiczne, dlatego jest polecany zwłaszcza osobom z trądzikiem i przebarwieniami potrądzikowymi. Ekstrakt z korzenia lukrecji to składnik o właściwościach przeciwzapalnych i pobudzających gojenie, idealny dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Krem na przebarwienia może również zawierać substancje rozjaśniające i nawilżające, takie jak kwas kojowy czy kwas hialuronowy. Warto zatem dokładnie zapoznać się z zawartością produktu i wybrać krem, który najlepiej odpowiada potrzebom i rodzajowi własnej skóry. 

Dlaczego powstają przebarwienia?

Przebarwienia skóry mogą mieć różne przyczyny. Jednym z najczęstszych czynników jest nadmierne wystawianie się na działanie promieni słonecznych. Długotrwałe i intensywne opalanie może powodować pigmentację skóry, szczególnie u osób o jasnej karnacji. Innymi przyczynami przebarwień są również trądzik, uszkodzenia skóry spowodowane urazami lub operacjami, hormonalne zmiany w organizmie, starzenie się skóry, choroby skóry, zakażenia bakteryjne i grzybicze oraz stosowanie niektórych leków. Niektóre przebarwienia mogą być dziedziczone genetycznie. Niezależnie od przyczyny, przebarwienia skóry mogą wpływać na nasz wygląd i samopoczucie. Istnieje wiele metod leczenia i redukcji przebarwień, w tym kremy i maści rozjaśniające, laserowe zabiegi usuwania przebarwień, peelingi chemiczne, terapie światłem oraz domowe sposoby pielęgnacji skóry. W celu lepszego zrozumienia i skutecznego leczenia przebarwień, zawsze warto skonsultować się z dermatologiem. 

Jak usunąć przebarwienia posłoneczne ze skóry?

Przebarwienia posłoneczne, zwane również plamami starczymi, są wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce. Aby je usunąć, istnieje kilka skutecznych metod. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest stosowanie kremów lub maści rozjaśniających skórę. Takie produkty zawierają składniki, takie jak witamina C, kwas kojowy lub retinoidy, które pomagają wyrównać koloryt skóry poprzez hamowanie produkcji melaniny. Inną opcją jest laseroterapia, która polega na skierowanym na przebarwienia strumieniu lasera, który rozkłada nadmiar melaniny. Ta metoda jest dosyć kosztowna, ale daje szybkie i długotrwałe rezultaty. Peeling chemiczny to kolejna popularna metoda usuwania przebarwień, które polega na nałożeniu na skórę specjalnych substancji, takich jak kwas salicylowy lub glikolowy, które złuszczają górne warstwy skóry, usuwając w ten sposób również przebarwienia. Niezależnie od wybranej metody, ważne jest regularne stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, aby zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz w cenie jednej małej kawy na mieście !

Dołącz do nas już teraz!
 • Facebook
 • Spreaker
 • LinkedIn
5/510 ocen

oceń ten artykuł

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

Zarejestruj się już teraz
Dożywotnia licencja

Dożywotni nielimitowany dostęp do platformy

990PLN

jednorazowa płatność

 • Obszerna baza wiedzy
 • Dożywotni dostęp do platformy
 • Nowe kursy każdego miesiąca
Kup teraz
 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card

Możesz także skorzystać z subskrypcji

 • Miesięczna subskrypcja

  Raptem tyle co dwie kawy na mieście i rezygnujesz kiedy chcesz !

  45PLN

  miesięcznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska miesięczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz
 • Roczna subskrypcja

  Wybierając roczną subskrypcje otrzymujesz miesiąc gratis !

  495PLN

  rocznie

  • Obszerna baza wiedzy
  • Niska roczna płatność
  • Nowe kursy każdego miesiąca
  Kup teraz