Implany zębów - jak wyglądają, ile kosztują i jak się je robi? Rodzaje implantów ze względu na sposób zakładania. Kompleksowe leczenie implantologiczne – ile kosztują implanty całej szczęki? Jak zakłada się implanty stomatologiczne? 

Implany zębów - jak wyglądają, ile kosztują i jak się je robi? Rodzaje implantów ze względu na sposób zakładania. Kompleksowe leczenie implantologiczne – ile kosztują implanty całej szczęki? Jak zakłada się implanty stomatologiczne? 

Masz problem z brakującymi zębami? Chcesz znaleźć trwałe i wygodne rozwiązanie na uzupełnienie uzębienia? Rozważasz implanty zębów, ale nie wiesz dokładnie, jak to wszystko wygląda i co Cię czeka? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o implantach.

Implanty zębów - Co to jest i jak działają?

Implanty zębów to wstawki, które umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy w miejsce brakującego zęba. Wykonane są z biokompatybilnych materiałów, takich jak tytan lub ceramiczne związki tlenku cyrkonu. Implanty po zabiegu łączą się z kością szczęki lub żuchwy, tworząc stabilną i trwałą podporę dla korony zęba.

Korona zęba to element, który jest osadzany na implantach - najczęściej jest to ceramiczna nakładka na korzeń zęba. Korona wygląda bardzo naturalnie i jest bardzo trwała. Jeśli potrzebujesz zastąpić kilka zębów, implanty są również idealnym rozwiązaniem. W takim przypadku zostanie zamontowany most na implantach. Możliwe jest również uzyskanie całkowitego uzupełnienia uzębienia, co z kolei wymaga umieszczenia jednocześnie kilku implantów.

Wygląd implantów zębów - Jak prezentują się?

Implanty zębów są wyjątkowo trwałe i stabilne. Naukowo udowodniono, że implanty mogą wytrzymać wiele dziesięcioleci, o ile odpowiednio o nie dbamy. Wygląd implantów zębów jest bardzo naturalny, a korony są wykonywane tak, aby były idealnie dopasowane do kształtu i koloru reszty zębów.

Koszt implantów zębów - Co wpływa na cenę?

Koszt implantów zębów może być uzależniony od kilku czynników. Jednym z nich jest jakość materiałów, z których wykonane są implanty i korony. Wyższa jakość oznacza zwykle wyższą cenę. Koszt może także różnić się w zależności od doświadczenia lekarza dentysty. Warto podkreślić, że implanty zębów to inwestycja na długie lata, a cena powinna być zrównoważona z jakością i czasem trwałości.

Koszt implantów wszystkich zębów - Czy można określić jedną cenę?

Koszt implantów wszystkich zębów jest inny w każdym przypadku i nie da się jednoznacznie go określić. Wszystko zależy od indywidualnego planu leczenia, liczby implantów i kosztów materiałów. Zawsze warto zasięgnąć opinii kilku specjalistów i skonsultować się z najlepszymi klinikami stomatologicznymi, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

Proces wykonania implantów zębów - krok po kroku

 1. Konsultacja - Pierwszym etapem jest konsultacja lekarska, która pozwala na ocenę stanu zdrowia i ustalenie indywidualnego planu leczenia. Lekarz przedstawi także koszty zabiegu.

 2. Przygotowanie - Następnie przystępuje się do przygotowania miejsc wszczepienia implantów, co zwykle obejmuje usunięcie starych zębów lub resztek korzeni.

 3. Wstawienie implantów - W kolejnym etapie lekarz implantolog umieszcza implant w kości szczęki lub żuchwy. Po zabiegu stawiany jest szyld zapobiegający bakteriom oraz z uwagi na konieczność procesu osteointegracji czyli zespolenia się implantu z kością.

 4. Montaż korony - Po przesłaniu na laboratorium wytwórni koron zębowych, zostanie ona zamontowana na wcześniej osadzonoym implantowym łączniku tzw abatmencie.

 5. Kontrola - Po zakończeniu leczenia implantologicznego niezbędne jest regularne monitorowanie stanu osadzonych implantów oraz regularna profilaktyka jamy ustnej.

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera

Co zyskujesz zapisując się do newslettera beztabletek.pl?

 • Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach
 • Bądź na bieżąco z nowo dodawanymi kursami
 • Dowiedz się o nowych artykułach

Chirurgia stomatologiczna. Od czego zależy ostateczny koszt implantów zębów?

Ostateczny koszt implantów zębów zależy od wielu czynników, a każdy przypadek jest unikalny, dlatego dokładna cena może być różna w zależności od pacjenta i jego potrzeb. Oto główne czynniki wpływające na koszt implantów zębów:

 1. Ilość implantów: Koszt będzie zależał od liczby implantów, które muszą zostać wszczepione. Im więcej implantów będzie potrzebnych, tym wyższy będzie koszt.
 2. Rodzaj implantów: Istnieje wiele różnych rodzajów implantów zębowych o różnych cenach. Koszt może różnić się w zależności od materiału, z jakiego wykonane są implanty i od producenta.
 3. Przygotowanie jamy ustnej: Jeśli pacjent ma problemy z dziąsłami, kością lub innymi tkankami w jamie ustnej, może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przygotowawczych, co wpłynie na koszt.
 4. Miejsce wszczepienia implantów: Ceny mogą się różnić w zależności od obszaru, w którym zostaną wszczepione implanty. Im trudniejszy dostęp do miejsca implantacji, tym koszt może być wyższy.
 5. Rodzaj protetyki: Koszt implantów obejmuje nie tylko samą procedurę wszczepienia implantu, ale także proces przygotowania i umieszczenia protetyki, czyli korony, mostu lub protezy na implantach.
 6. Doświadczenie i kwalifikacje chirurga stomatologicznego: Bardzo doświadczony chirurg stomatologiczny może pobierać wyższe honorarium za swoje usługi.
 7. Region geograficzny: Ceny usług stomatologicznych różnią się w zależności od regionu i kraju. W miastach o wyższym koszcie życia ceny mogą być wyższe.
 8. Ubezpieczenie zdrowotne: Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, może ono pokrywać część kosztów implantów zębowych. Warto sprawdzić, jakie usługi stomatologiczne są objęte twoim planem ubezpieczenia.
 9. Dodatkowe zabiegi: Jeśli konieczne są dodatkowe zabiegi, takie jak podniesienie poziomu kości, leczenie zapalenia dziąseł lub inni procedury przygotowawcze, to również wpłynie na koszt końcowy.
 10. Materiał protetyki: Wybór materiału na korony lub protezy na implantach może wpłynąć na koszt. Na przykład, korona z ceramiki może być droższa niż korona z metalu.

Warto podkreślić, że cena implantów zębowych jest inwestycją w zdrowie jamy ustnej i jakość życia. Przed przystąpieniem do leczenia implantologicznego zaleca się konsultację z doświadczonym chirurgiem stomatologicznym, który może dokładnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej, potrzeby pacjenta i przedstawić szacunkowy koszt procedury. Warto również zapytać o dostępne opcje płatności i zrozumieć, co jest wliczone w cenę implantów i jakie dodatkowe koszty mogą się pojawić.

Ostateczny koszt implantów całej szczęki – kiedy go poznam?

Ostateczny koszt implantów całej szczęki zostanie ustalony po przeprowadzeniu oceny pacjenta przez chirurga stomatologicznego lub specjalistę w dziedzinie implantologii. Proces ten zwykle obejmuje kilka etapów:

 1. Konsultacja początkowa: Na początku pacjent przeprowadza konsultację z lekarzem stomatologiem lub implantologiem. W trakcie tej konsultacji zostaną omówione potrzeby pacjenta, a lekarz oceni stan jamy ustnej, zdolność pacjenta do przeprowadzenia zabiegu, liczbę potrzebnych implantów oraz inne istotne czynniki.
 2. Plan leczenia: Na podstawie oceny i rozmowy z pacjentem lekarz opracuje plan leczenia, który uwzględnia wszczepienie implantów, rodzaj implantów, rodzaj protetyki, konieczne przygotowanie jamy ustnej oraz ewentualne dodatkowe zabiegi.
 3. Szacunkowy koszt: Po opracowaniu planu leczenia lekarz podaje pacjentowi szacunkowy koszt całej procedury. Jednak jest to zazwyczaj tylko wstępna ocena i rzeczywisty koszt może ulec zmianie w zależności od kilku czynników, takich jak stan zdrowia jamy ustnej, ewentualne komplikacje, rodzaj implantów i protetyki, itp.
 4. Przeprowadzenie procedury: Po zaakceptowaniu planu leczenia przez pacjenta i ustaleniu daty zabiegu, zostanie on przeprowadzony zgodnie z planem.
 5. Dokładna ocena kosztów po zabiegu: Ostateczny koszt kompleksowego leczenia implantologicznego całej szczęki zostanie określony po przeprowadzeniu procedury. To obejmuje wszczepienie implantów, przygotowanie protetyki i wszystkie inne związane koszty. Może być to ustalone na podstawie faktyczych kosztów i ewentualnych zmian w planie leczenia, jeśli wystąpiły komplikacje lub inne nieoczekiwane okoliczności.

Pamiętaj, że koszt implantów zębowych to inwestycja w zdrowie jamy ustnej i jakość życia. Warto dokładnie zrozumieć plan leczenia i jego koszty przed przystąpieniem do procedury. Dobrym pomysłem jest również uzyskanie drugiej opinii lub konsultacji u innego specjalisty, aby mieć pewność, że plan leczenia i koszty są uzasadnione. Warto również zapytać o dostępne opcje płatności i ewentualne korzyści z ubezpieczenia zdrowotnego.

Podsumowanie

Implanty zębów są trwałym i wygodnym rozwiązaniem na uzupełnienie brakujących zębów. Wyglądają bardzo naturalnie i są łatwe w pielęgnacji. Koszt implantów zależy od kilku czynników, ale zawsze powinien być uzasadniony jakością wykonania. Proces wykonania implantów trwa kilka etapów i wymaga przygotowania, ale skutkiem końcowym jest piękny uśmiech i wzrost pewności siebie.

Wszystko o twoim zdrowiu

Jeśli zawodowo pracujesz z pacjentem lub po prostu interesujesz się własnym zdrowiem to zapraszamy do dołączenia do platformy edukacyjnej o zdrowiu Bez Tabletek.Pierwsza platforma ogólnorozwojowa z tematyki zdrowia w Polsce.

Dołącz do nas już teraz i korzystaj cały rok bez opłat!

Dołącz do nas już teraz!

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Na co jest dobry smalec gęsi? Tradycyjne metody stosowania. Smalec gęsi – właściwości i zastosowanie. Czy gęsina jest zdrowa? Sprawdź jej właściwości odżywcze i zdrowotne oraz kaloryczność. Smalec gęsi na odmrożenia, zmarszczki i ból stawów

Na co jest dobry smalec gęsi? Tradycyjne metody stosowania. Smalec gęsi – właściwości i zastosowanie. Czy gęsina jest zdrowa? Sprawdź jej właściwości odżywcze i zdrowotne oraz kaloryczność. Smalec gęsi na odmrożenia, zmarszczki i ból stawów

Smalec gęsi od wieków jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie ludowej jako naturalny środek wspomagający zdrowie i leczący różne dolegliwości. Choć naukowe dowody na korzyści smalcu gęsiego mogą być ograniczone, niektóre zastosowania tego tradycyjnego środka budzą zainteresowanie i warto je zbadać. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom stosowania smalcu gęsiego w leczeniu przeziębienia, redukcji zmarszczek, łagodzeniu objawów żylaków oraz wspieraniu zdrowia stawów. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii z wykorzystaniem smalcu gęsiego, ważne jest również poznanie przeciwwskazań i świadome podejście do korzystania z tego tradycyjnego leku.

Co robić, jeśli pojawia się krew w moczu? Przyczyny i objawy. Co oznacza krew w moczu? Krew w moczu – przyczyny i leczenie krwiomoczu 

Co robić, jeśli pojawia się krew w moczu? Przyczyny i objawy. Co oznacza krew w moczu? Krew w moczu – przyczyny i leczenie krwiomoczu 

Krwawienie w moczu, znane również jako hematuria, może być niepokojącym objawem, który może wskazywać na różne problemy zdrowotne. Przyjrzyjmy się przyczynom i objawom związanym z pojawieniem się krwi w moczu oraz dowiedzmy się, kiedy powinieneś być zaniepokojony i jak postępować, gdy dzieci doświadczają tego problemu.

Jak wygląda tłuszczak? Skąd się bierze i usuwanie tłuszczaków. Tłuszczak – objawy – jak wygląda tłuszczak pod skórą? Tłuszczaki, rozrost tkanki tłuszczowej

Jak wygląda tłuszczak? Skąd się bierze i usuwanie tłuszczaków. Tłuszczak – objawy – jak wygląda tłuszczak pod skórą? Tłuszczaki, rozrost tkanki tłuszczowej

Tłuszczak to jedno z najczęstszych łagodnych nowotworów tkanki tłuszczowej, występujący u ludzi w różnym wieku i na różnych częściach ciała. Często pojawia się jako niewielka, miękka grudka pod skórą. Tłuszczaki mogą występować pojedynczo lub wielokrotnie, a ich występowanie nie wiąże się z rakiem.

Dołącz do nas!
i zyskaj dostęp do najlepszej platformy heathcare

Dbaj o to, by nieustannie zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać kompetencje. Bądź na bieżąco ze stale zachodzącymi zmianami, nowymi sposobami leczenia oraz profilaktyki. Dołącz do nas i podnieś swoje kompetencje już teraz.

 • Raty PayU
 • Blik
 • VISA
 • Master Card
Roczna subskrypcja
45zł / rok
Zobacz co zyskasz

Roczna subskrypcja to raptem koszt jednej książki

 • Obszerna baza wiedzy
 • Niska roczna płatność
 • Nowe kursy każdego miesiąca